آشنایی با لنز طبی چشم و نحوه عملکرد آن – بلاگ کرفس

لنزهای تماسی رنگی می توانند صرفا جنبه زیبایی داشته باشند ( بدون نمره ) یا اینکه جهت اصلاح نزدیک بینی ، دوربینی ، آستیگماتیسم و پیرچشمی مورد استفاده قرار گیرند. در حالیکه اصلیترین کارکرد لنزهای چشمی تماسی هنوز هم اصلاح مشکلات بینایی مثل نزدیکبینی، دوربینی، آستیگماتیسم و مطالعه کردن است، اما در برخی موارد افراد از آنها بهعنوان وسیلهی آرایشی و زیبایی استفاده میکنند. برخی افراد از محلول نمکی برای شستشو و نگهداری لنز های طبی استفاده می کنند . 1 – برای گذاشتن هر نوع لنز طبی و یا لنز های رنگی دست هایتان را خوب با آب و صابون بشویید و کاملا خشک کنید. بخصوص برای کسانی که اولین بار می خواهند لنز داشته باشند این انتخاب ممکن است دلهره آور باشد. انجمن چشم پزشکان ژاپن نیز هشدار داده است که استفاده از لنزهای رنگی آرایشی موجود در بازار میتواند برای چشم افراد زیان آور باشد، بنابراین وزارت رفاه و کار ژاپن با بررسی هشدارها و نظرات متخصصان با تدابیری مانند موظف کردن شرکت سازنده لنز رنگی به ارائه توضیحات لازم در زمینه عوارض زیانآور استفاده از لنز رنگی بر روی جعبه این نوع لنزها، همانند پاکتهای سیگار، تاحدودی موجب کاهش عوارض استفاده از لنز در ژاپن شده است.

بنابراین مطمئن باشید مرکز لنز ایران برترین لنزهای معتبر جهانی را در اختیار شما میگذارد. برای محافظت از چشمان تان باید هر روز مراقب آن ها باشید و لنزها را تمیز نگه دارید. از پلاستیکهای ژل مانند و حاوی آب به نام هیدروژل ساخته میشوند. لنز طبی نرم هیدروژل: این لنز طبی تماسی از پلاستیکهای نرم و ژلمانند و حاوی آب ساخته میشود. لنز طبی نرم روزانه یا فصلی ؟ برای انتخاب رنگ مناسب شما باید فاکتورهایی از جمله رنگ پوست و رنگ موهایتان را در هنگام خرید لنز مد نظر بگیرید. با این حال، مدت زمان استفاده از لنز هم بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. آزمایشاتی که از چشم شما گرفته می شود به این شرح است که تصویر برداری کامپیوتری از چشم برای مشخص کردن انحنای قرینه و اندازه و انجام ارزیابی میکروسکوپی برای تشخیص علائم:عفونت،آلرژی،تورم،خشکی چشم و یا زخم که مربوط به لنز های قبلی بوده است انجام بگیرد و همچنین بررسی اشک چشم که تا چه حد چشمان شما را نرم و مرطوب نگه می دارد. یکی دیگر از عواملی که بین لنزهای یک بار مصرف روزانه و فصلی در نظر گرفته می شود این است که چگونه می توانند برای نسخه خاص خود اصلاحات بینایی را انجام دهند.

شما هم میتوانید از لنز استفاده کنید مگر اینکه مشمول یکی از موارد زیر باشید: -چشم شما در اثر آلودگی یا عفونت دچار التهاب است -قبلا الرژی های خاصی را روی پوست یا چشم تجربه کردید -چشم شما دچار جراحت است -از داروهای خاصی برای چشم خود استفاده میکنید- در چنین مواردی حتما پیش از استغاده از لنز با چشم پزشک مشورت نمایید. تجویز لنز – لنزهای چند کانونی (مولتی فوکال) چه هستند؟ چه کسانی نمیتوانند از لنزهای نرم و سخت استفاده کنند؟ با توجه به این که امروزه لنز ها به طور وسیع استفاده می شوند یکی از مواردی که در هنگام خرید لنز به ان دقت می شود انتخاب رنگ لنز می باشد. نوع مشکل بینایی تعیین کننده نوع لنز است. این روکش ها در تنوعی از رنگ ها (نقره ای، طلایی و آبی) موجود است. برای این که بتوانید لنز ها باید به صورت جداگانه تمیز شود تا کثیفی های ناشی از ان از بین برود. اگر درباره نوع لنز مناسب سوال دارید با چشم پزشک خود صحبت کنید.

زمانی که از لنزهای تماسی استفاده می کنید، به بدن خود یاد می دهید که واکنش قرنیه طبیعی را نادیده بگیرید. برای سفارش این لنز ها حتمن با پزشک خود مشورت کنید. تاریخ مصرف لنز و مایع شوینده اونا رو چک کنید. لنزها را برای یک هفته آزمایش کنید آنگاه برای بررسی نتایج به متخصص مراجعه نمایید. • استفاده از عینک که یک عدسی متناسب با عیب ایجاد شده در جلوی چشم است. لنزهای GP تصاویر دقیق تری را نسبت به لنزهای تماسی هیدروژل سیلیکونی و لنزهای نرم ایجاد می کنند، به خصوص اگر چشم ها آستیگمات باشند. اگر در میانه ۴۰ سالگی یا بالاتر هستید لنزهای چند کانونی (مثل لنزهای دو کانونی یا سه کانونی) مناسب شما هستند. این لنزها بهخاطر قیمت مناسب، نگهداری آسان و تأثیرشان در اصلاح مشکلات بینایی بهخصوص آستیگماتیسم طرفداران زیای دارند. مهمترین مزیت این لنزها این است که قیمت مناسبی دارند و نگهداری آنها نیز بسیار آسان است و برای اصلاح آستیگماتیسم بسیار مناسب است. اما خیلی ها ترس عمل جراحی دارند و همچنین عمل جراحی چشم برای افرادی که دارای مشکلاتی مانند عیوب انکساری شدید، خشکی چشم، بارداری، قرنیه های بسیار نازک و .. می باشد مناسب نمی باشد. این لنزها، یکی از متداول ترین انواع لنزها هستن که از ماده ای نرم و سازگار با چشم، به نام هیدروژل شاخته شده اند و به راحتی روی چشم می نشینن و استفاده از اونا خیلی راحته.

دیدگاهتان را بنویسید