افرادی که از آلرژی رنج میبرند

لنزهای رنگی به لحاظ داشتن پیگمان های رنگی زودتر از لنزهای طبی ، سبب خستگی چشم میشوند و بنابراین از آنها در ساعات کمتری میتوان بهره گرفت . لنزهای تماسی نرم از لحاظ مدت زمان استفاده انواع مختلفی دارند که طبق تاریخ مصرف تعریف شده برای آن، کاربر می تواند از آن استفاده کند و بعد از آن باید لنز دیگری را جایگزین آن کند. در سال 1960 آزمایشات برای ایجاد لنزهای تماسی آغاز شد و نخستین لنز تماسی در ایالات متحده در سال 1971 به صورت تجاری به بازار عرضه شد. اگر فرد موارد بهداشتی را کاملاً رعایت کرده و برای بررسی وضعیت چشمهای خود به طور مرتب به متخصص چشم مراجعه کند با مشکلی مواجه نخواهد شد. از این رو لازم است که ذکر شود که لنز توریک ( لنز ویژه آستیگماتیسم ) نرم سبب اصلاح دید در کراتوکونوس نخواهد شد. در ادامه به شما نکات مهم و ضروری که باید قبل از خرید لنز طبی بدونید رو به طور کامل میگیم.

اینها کار تمیز کردن لنز طبی را بسیار عالی انجام میدهند، اما رعایت نکات استفاده از آنها بسیار مهم است. این لنزها مانند لنزهای تماسی فصلی به مراقبت و تمیز کردن نیاز دارند ولی تفاوتی که در آنهاست این است که لنزهای سالانه را باید ۶ ماه پس از استفاده با قرص لنز شستشو داده تا تمامی میکروب های موجود در لنزهای سالانه از بین بروند تا شما بتوانید ۱ سال کامل از این لنزها استفاده کنید. ولی چنانچه چشم شما خشک میباشد، میتوانید از چند قطره اشک مصنوعی برای رطوبت چشمتان استفاده کنید. چنانچه نیاز به مشاوره درباره لنز داشتید میتوانید با شماره ۰۹۰۵۵۴۲۱۰۰۲ تماس حاصل فرمایید. برای تهیه انواع گوناگون لنز طبی و رنگی فصلی و سالیانه میتوانید با مرکز لنز ایران به شماره ثابت ۸۸۹۹۸۳۴۱ و تلفن همراه ۰۹۱۲۳۱۳۷۵۹۰ تماس بگیرید یا در واتساپ پیام بگذارید. بنابراین قبل از خرید بهتر است برای مدتی به صورت آزمایشی، از لنز چشم استفاده کنند و در صورت تمایل و نبود هیچ مشکلی نسبت به خریداری نوع دائمی آن اقدام کنند. تمایل دارند از لنزهایی بدون نیاز به نگهداری استفاده کنند. چانچه شخصی نزدیک بین باشد که در مورد استفاده از لنزهای طبی اغلب چنین است ، درست تر این خواهد بود که لنز طبی مطلوب چشم خود را تهیه کند و در صورت تمایل گاهی نیز از لنز طبی رنگی استفاده کند .

پیشنهاد میکنم افرادی که به دنبال خرید لنز هستندحتماً این مقاله را مطالعه نمایند. لنز توریک پیورویژن ۲ بوش اند لومب فصلی PureVision 2 HD for Astigmatism یک لنزطبی نرم است که توسط متخصصان لنز بوش اند لومب برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم طراحی شده است. لنز های طبی طراحی های متعددی دارند. لنزهای هفتگی برای استفاده به مدت یک هفته طراحی شدهاند. لنزهای PMMA معمولاً هفته ها طول میکشد تا فرد با آنها سازگار شود و بسیاری از افراد نمیتوانند با موفقیت از آنها استفاده کنند. بعد از مدت زمان یک هفته با توجه به شرایط ساخت، باید لنز دیگری را جایگزین آن کنید. هم چنین افرادی که وزشکار هستند بر خلاف عینک که برای فرد مزاحمت ایجاد میکند استفاده از لنز شرایط راحت تری را برای فعالیت فرد ایجاد میکند. در صورتی که به مدت طولانی از لنز ها استفاده شود ممکن است باعث کاهش اکسیژن رسانی به قرنیه شود که این امرآاسیب های غیرقابل بازگشتی را به افراد وارد میکند. ویژگی قابل توجهی که این ماده دارد این است که باعث میشود هوا و اکسیژن بیشتری به چشم شما برسد.

شاید شما قبلا از این نام تجاری شنیده باشید، اما هنوز هم یک نام تجاری محبوب و مورد علاقه توسط بسیاری از مصرف کنندگان لنز های تماسی است. عوارض نامبرده و بسیاری مشکلات دیگر به راحتی قابل پیشگیری هستند. مشکلات چشمی نیز در اثر عدم رعایت بهداشت لنزها ایجاد میشوند. کسانی که به آستیگماتیسم مبتلا هستند و آستیگماتیسم آنها حداکثر تا یک می باشد (مثبت یا منفی فرق نمی کند) نیز می توانند از لنز طبی نرم استفاده کنند و برای آنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد. حتی در این دوره زمانی نیز ، لنزها را فقط تا زمانی استفاده کنید که با آنها احساس راحتی می کنید . این ماده باعث میشود اکسیزن بیشتری به چشم برسد. اما به یاد داشته باشید که موضوع بهداشت لنز را جدی بگیرید تا باعث ایجاد عفونت در چشمانتان نشود. استفاده طولانی مدت از لنزها باعث کاهش اکسیژن رسانی به قرنیه میشود که آسیبی غیر قابل بازگشت خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید