افرادی که از آلرژی رنج میبرند

این عدسی ها دو قسمت دارند. قسمت بالا به دیدن اجسام از فاصله دور کمک می کند. تمیز نگه داشتن آن به وضوح دید شما کمک می کند. لنزهای تماسی نرم (لنزهای استاندارد هیدروژل و هیدروژل سیلیکونی) با توجه به هدف فرد از استفاده از آن ها در طرح های مختلفی قابل دسترسی هستند. لنزهای GP تصاویر دقیق تری را نسبت به لنزهای تماسی هیدروژل سیلیکونی و لنزهای نرم ایجاد می کنند، به خصوص اگر چشم ها آستیگمات باشند. لنز تماسی هیدروژل سیلیکونی نوع پیشرفته لنزهای نرم هستند و از لنزهای هیدروژلی عادی پر منفذترند و به اکسیژن امکان ورود به قرنیه را می دهند. اگر درجه آستیگماتیسم چشمان تان بالا است (که علت آن مشکلاتی در شکل و انحنای قرنیه است) برای آن از نوعی عدسی نرم استفاده می کنند. لنزهای تماسی هیدروژلی در اوایل ۱۹۷۰ معرفی شدند و بعد از آن به سرعت معروف شدند چون احساس راحتی به فرد می دهند.

البته ممکن است در ابتدا با لنزهای GP احساس راحتی نداشته باشید و بعدها به آن ها عادت کنید و به نظرتان خیلی راحت برسند. عامل و فاکتور مهمی که در قیمت لنزهای رنگی تاثیر می گذارد، علاوه بر برند و کیفیت لنز، روزانه، فصلی و سالانه بودن آن است. لنز طبی رنگی به سیستمهای پیشرفته محافظت از چشم در برابر نور مجهز شده به همین دلیل است که محبوبیت بسیار زیادی پیدا کردهاند. افرادی که نمره چشم پایینی دارند و بیشتر به جنبه زیبایی آن توجه دارند و می خواهند از لنز طبی رنگی استفاده نمایند و… لنزهای نفوذ پذیر به گاز که به آن ها GP یا RGP هم می گویند لنزهای تماسی سختی هستند که شبیه لنزهای PMMA به نظر می رسند. در سال ۲۰۱۷، ۶۴ درصد از لنزهای تماسی تجویز شده در آمریکا لنزهای هیدروژل سیلیکونی، ۲۲ درصد لنزهای هیدروژلی، ۱۱ درصد لنزهای نفوذ پذیر به گاز، ۲ درصد لنزهای هیبریدی و ۱ درصد لنزهای PMMA بودند. بعد از انجام این آزمایشات باید لنز مورد نظر مناسب چشم تان را پزشکتان تجویز کند وآن را برای مدت کوتاهی روی چشم بگذارید تا چشم هایتان به لنز عادت کند. این عینک ها معمولا برای افراد بالای ۴۰ سال تجویز می شوند که دیگر نمی توانند به دقت تمرکز کنند.

اگر در میانه ۴۰ سالگی یا بالاتر هستید لنزهای چند کانونی (مثل لنزهای دو کانونی یا سه کانونی) مناسب شما هستند. 3. استفاده از لنز طبی، در مجالس و مهمانیها، نه تنها هارمونی صورت را حفظ میکند بلکه تضادی با لباس و یا تیپ ندارد. در توضیح این عکس ، خانمی که این لنز طبی را خریداری نمودند شکایت از این موضوع داشتند که رنگ یک جفت لنز طوسی دور مشکی ایشان باهم فرق میکند و در عین حال دید ایشان مشکل دارد ! در حالی که تمیز کردن لنز های طبی باعث از بین رفتن پروتئین های موجود بر روی آن ها خواهد شد، با این حال امکان تشکیل شدن بیشتر آن ها بر روی سطح این لنز ها وجود خواهد داشت ، به همین دلیل قبل از استفاده مجدد از لنز ، آن ها را تمیز کنید . تنها گزینه دیگر در آن زمان لنزهای تماسی سخت بود که از جنس پلاستیک PMMA (پلی متیل متاکریلات) بود.

اما برای جلوگیری از عفونت لازم است که هفته ای یک بار این لنزها را از چشم خود خارج کنید و با محلول مخصوص ضدعفونی کنید. پزشک به شما کمک خواهد کرد که عینکی را انتخاب کنید که با شیوه زندگی و نیاز بینایی تان هماهنگ باشد. این لنزها قسمتی دارند که نفوذ پذیر به گاز هستند و با مواد هیدروژل یا سیلیکونی هیدروژل احاطه شده است. با استفاده از گازهای سفت و سخت، لنزهای تماسی قابل نفوذ به کندی در پیشرفت بینشی بزرگسالان کمک می کنند. با پیشرفت علم و افزایش دانش و آگاهی افراد در مراقبت از چشم باعث شد که مردم تمایل بیشتری به استفاده از لنز ها پیدا کنند. به عنوان مثال میتوانند لنزهای یک بار مصرف، لنز روزانه، لنز ماهانه و لنز سالانه استفاده کنند. لنزهای چشمی میتوانند در صورت ناسازگاری به هر علت و منشایی از عفونت گرفته تا ایراد داشتن در سایز باعث ایجاد تروما در چشم شوند. این مشکلات به علت پیر چشمی به وجود می آیند و مشکلات مربوط به سن تغییر عدسی را می طلبند.

دیدگاهتان را بنویسید