انتخاب بهترین مارک لنز طبی با این ۸ برند مطرح

توصیه میشود لنز را از سمت درست روی انگشت اشاره قرار دهید، با انگشت میانه دست دیگر، پلک را بالا بکشید و با انگشت وسط همان دستی که لنز روی آن است پلک را پایین بکشید. در افرادیکه کدورت قرنیه دارند لنزهای پروستتیک ویژه یا همان بلک پوپیل ها سبب پوشاندن لکه و برگرداندن رنگ طبیعی به چشم بیمار میشوند. من جمله : میزان میوپی ( نزدیک بینی ) / هیپرمتروپی ( دور بینی ) / آستیگماتیسم و عوامل دیگری چون : میزان تحمل بیمار ، سازگاری با لنز ، چگونگی استفاده ، محیط ، انتخاب خود فرد ، کیفیت و البته برند لنز و . به طور مثال افرادی که نمره چشم مثبت دارند در ایران نمی توانند از لنزهای طبی رنگی استفاده کنند چون در بازار وجود ندارد. لنز ها هرگز بخار نمیگریند و در زمان برف و باران دامنه دید محدود نمی شود. لنز طبی از آن دسته از لنزهاست که خودتان نمی توانید آن را خریداری کنید باید توسط چشم پزشک یا متخصص آن، لنز را تهیه کنید. سپس روز دیگر کافی است لنز جدیدی را باز کرده و از لنزهای تمیز خود لذت ببرید. تاریخ درج شده بر روی شیشه و یا جعبه لنز نشان دهنده تاریخ نگهداری لنز می باشد به این معنی که تا آن تاریخ شما می توانید لنز را باز نشده نزد خود نگه دارید.

به همین دلیل باید قبل از استفاده از لنز با اپتومتریست مشورت شود تا نکات لازم را جهت نگهداری صحیح، استفاده و تمیز کردن لنز برای فرد توصیح دهد. البته همه این موارد در صورتی است که کاربر لنز فصلی نکات اساسی وبهداشتی در مورد لنز ها را رعایت کند. لنز طبی نرم آستیگمات : برای اصلاح عارضه بینایی آستیگماتیسم بعد از تایید چشم پزشک، مورد استفاده قرار می گیرند. در این مرحله باید شما با متخصص لنز آموزش مربوط به گذاشتن و برداشتن لنز را یاد بگیرید و همچنین تمیز کردن لنز را نیز باید فرا بگیرید،البته این مراحل را باید پزشک تایید کند که شما آن را به طور کامل یاد گرفته اید و بعد می توانید از لنز به راحتی استفاده کنید. لنزهای ماهانه را باید بعد از گذشت یک ماه تعویض کرد و شرایط نگهداری آن مانند لنزهای هفتگی میباشد. این نوع لنزها هم مانند لنزهای هفتگی تاریخ انقضای کوتاه مدتی دارند و پس از 1 ماه استفاده از آن باید لنز دیگری را جایگزین آن کرد و استفاده بیشتر از 1 ماه، باعث آسیب به چشم خواهد شد. مهمترین مزیت این لنزها این است که قیمت مناسبی دارند و نگهداری آنها نیز بسیار آسان است و برای اصلاح آستیگماتیسم بسیار مناسب است.

همچنین ضعف بینایی آنها نیز از دید دیگران پنهان می ماند. متاسفانه عدم اطلاع عده ی زیادی از بیماران و اطلاعات ناقص و غلطی که به آنها میرسد سبب شده است که بسیاری از کسانی که نیاز واقعی به لنز دارند از آن محروم بمانند. اگز از لوازم آرایش استفاده میکنید ، از لوازم آرایشی چرب استفاده نکنید و در به کار بردن ریمل ِ مژه که حاوی فیبر است دقت کنید زیرا ممکن است که این فیبرها به لنز شما بچسبد و سبب ناراحتی چشم هایتان شود . استفاده درمانی در بیماریهای قرنیه چشم مانند : افرادی که دار زخم های طول کشیده قرنیه هستند طبق نظر پزشک متخصص ممکن است جهت تسریع ترمیم زخم از لنز طبی نرم استفاده نمود. خاطر نشان میکنیم که بویژه در شرایط آب و هوای خشک و یا هوای آلوده تغذیه اکسیژن قرنیه ممکن است دچار مشکل شود . به همین دلیل است که آن ها ترجیحشان این است که از لنز طبی استفاده کنند.

پرهیز کرده، با مراجعه به اپتومتریست یا جراح چشم، لنز استاندارد تهیه کنند و از آموزشهای بهداشتی در مورد چگونگی استفاده از لنز بهره مند شوند. این لنزها مناسب ورزشکاران و افرادی است که با رنگ ها سر و کار دارند و باعث میشود رنگ مورد نظر خود را بهتر و واضح تر ببینند. اگر میخواهید در مورد مزایای لنزهای فصلی نسبت به سالیانه اطلاعات بیشتری کسب نمایید به مقاله آن در سایت مرکز لنز ایران مراجعه نمایید. نوع پیشرفتهای از لنزهای تماسی نرم هستند که نسبت به لنزهای معمولی هیدروژل متخلخلتر بوده و درنتیجه اجازه میدهند اکسیژن بیشتری حتی به قرنیه برسد. لنزهاى سخت قابل نفوذ به گاز نسبت به نوع قبل راحتى بيشترى دارند و در ضمن ويژگىهاى اپتيکى لنزهاى سخت را نيز دارند . ما در ایران لنز به کمک اپتومتریست های این مرکز از مشتریان خود می خواهیم نمره آستیگمات و ضعیفی چشم شان را به ما بگویند و در صورت امکان نمره آستیگمات را به نمره ضعیفی چشم آن ها اضافه خواهیم کرد تا بتوانند لنز دلخواه خود را خریداری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید