انواع لنز طبی – انواع و اقسام مختلف لنز طبی

ضد عفونی کردن لنز ها ، میکروارگانیسم های موجود در لنز را از بین می برد . در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید. برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد. زمان ضد عفونی از یک محصول به محصول دیگر متفاوت است و پس بسته محصول مورد نظر را برای کسب جزئیات بیشتر بررسی کنید . بنابراین یک لنز ممکن است برای یک فرد متناسب و کاملاۤ راحت باشد در صورتی که برای فرد دیگر بیش از اندازه گشاد یا تنگ است که در این صورت شانس بروز عوارض ناشی از لنز چندین برابر میگردد . با این وجود محصولات مراقبتی پراکسید هیدروژنی در بیشتر مواقع گزینه مناسب تری برای تمیز و ضدعفونی کردن لنز های طبی به حساب می آیند، به خصوص برای لنز هایی که دارای مواد نگهدارنده می باشند .

اگر هنگام استفاده از لنزهای تماسی ناراحتی یا بینایی ضعیفی را تجربه میکنید، این احتمال وجود دارد که تنظیم یا تغییر لنز میتواند کمک کننده باشد. لنز رنگی اگر چه ممکن است از نگاه مصرف کننده تنها یک وسیله زیبایی و آرایشی محسوب شود اما باید بدانید که این وسیله یک وسیله طبی است و مانند همه آنچه در طب وجود دارد خالی از عارضه نیست همه پزشکان به عوارض این لنزها کاملاۤ واقفند و درهنگام تجویز لنز تمام جوانب قضیه را در نظر میگیرند و نکات زیادی را به بیمارانشان یاداور میشوند . با تحولی که در ساخت لنزهای تماسی یا کنتاکت لنزها بوچود آمده است اکنون لنزهای طبی نرم از پلیمر خاص هیدروژل سیلیکونی ساخته میشوند که عبور اکسیژن بسیار خوبی دارندو تحمل عالی را نیز فراهم میکنند. نحوه گذاشتن ، برداشتن ، زمان استفاده ، مدت مجاز مصرف کننده و طرز نگهداری لنزها را نکته به نکته به تمام بیمارانشان آموزش میدهند و علائم و نشانههای هشدار دهنده را بارها و بارها متذکر میشوند . اما سئوال اینجاست که چگونه لنز های طبی را بشناسیم و نحوه استفاده درست از آن ها را یاد بگیریم. لنز طولانیمدت، میتوان آن را در طول شب نیز خارج نکرد که معمولاً به مدت هفت روز متوالی و بدون برداشتن میتوان از آن استفاده کرد.

با اینکه چند سالی است که لنزهای نرم به بازار آمدهاند، اما لنزهای سخت هنوز هم در بین مردم محبوب هستند. لنزهای طبی فصلی نیاز به نگهداری در جالنزی و خرید محلول لنز دارند. در مجموع عینک سازی بینا با بیش از 60 سال سابقه فعالیت در این عرصه با هدف جلب رضایت مشتری در تلاش است تا محصولات با کیفیت و اورجینال را مستقیما به دست مصرف کننده نهایی برساند. در انتخاب این قطره دقت داشته باشید که از محصولات با کیفیت استفاده کنید. فاکتور دیگر کیفیت لنزها بر اساس مرحله کنترل کیفیت در فرایند تولید است . نکته ای که در مورد لنزهای طبی وجود دارد این است که باید کاملا استاندارد ساخته شده باشند تا مانع رسیدن اکسیژن به قرنیه نشوند. حتی لنزهای آرایشی را نباید به کسی قرض بدهید، چراکه امکان انتقال بیماریهای عفونی مثل ایدز و هپاتیت هم از این طریق وجود دارد. هرگز از آب برای پاک کردن لنزهای تماسی استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد عفونت در چشم شما می شود و می تواند به لنزهایتان آسیب برساند. هم از بهداشت خوبی برخوردار است و در مدت 3 ماه رسوب نمی گیرد و اکسیژن رسانی خوبی برای چشم دارد و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

لنزهای طبی نافذ اکسیژن این لنزها همان گونه که از نامشان پیداست، به راحتی به قرنیه ی چشم اکسیژن رسانی می کنند. مصرفکنندگان لنزهای نرم که با تاری دید مواجه هستند. پس از بازرسی لنزها ، آنها را استریل کرده و برای چند ساعت در محلول آب و نمک جوشانده می شوند تا نرم شوند . در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال تولید عدسی(لنز) چشمی تماسی در کشور به تفکیک استان آمده است . از مصرف همزمان داروهای چشمی و محلول شستشوی لنز جدا خودداری کنید. 3. یک مرتبه دیگر لنز را با استفاده از محلول تمیز کننده ، بشویید تا تمام ضایعات موجود بر روی آن از بین بروند . تکان خوردن لنز داخل چشم قدری طبیعی است اما مقدار زیاد آن قابل قبول نیست ! برای مثال اگر از لنز های یکبار مصرف استفاده می کنید معمولا نیازی به استفاده از این محصولات پاک کننده نخواهد بود اما درصورت استفاده از لنز های طبی عادی بهتر است از محصولات پاک کننده آنزیمی و یا مایعات پاک کننده پروتئین استفاده کنید . در اختلال آستیگماتیسم به مرور زملن شاهد تغییر شکل حالت کروی چشم هستیم و نمره آستیگمات تغییر می کند در نتیجه توصیه می کنیم اگر دچار این اختلال هستید و یا دارای علائم و عوامل ابتلا به آن هستید و درجه آن متوسط رو به بالا است حتمن از عینک استفاده کنید تا شماره چشمتان بالا تر نرود و البته با گذاشتن عینک به دید بهتری هم می رسید.

دیدگاهتان را بنویسید