انواع لنز طبی – انواع و اقسام مختلف لنز طبی

لنز را میتوان براساس انحنای قرینه و سازگاری آن با چشم فرد انتخاب کرد. هر کدام از لنزهای طبی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند که در ادامه اشاره ی مختصری به آنها خواهیم داشت. لنزهای طبی در دو نوع سخت و نرم می باشند. این نوع لنز طبی از هیدروژل سیلیکون ساخته می شوند و نسبت به لنز های دیگر از جدیدترین تکنولوژی روز لنز استفاده می کنند. لنزهای یک بار مصرف که نسبت به مدلهای دیگر گرانترند، معمولاً برای افرادی که آلرژی دارند، کسانی مثل ورزشکاران که فقط در موقعیتهای خاص میخواهند از لنز بهجای عینک استفاده کنند، افرادی که لنزشان بهسرعت رسوب میگیرد و نیز کسانی که بهدلیل مشغلهی زیاد فرصت تمیز کردن لنزها را به صورت روزانه ندارند، مناسب هستند. همانطور که از اسم این لنزها مشخص است، برای استفادهی روزانه طراحی شدهاند و شبها موقع خواب حتما باید آنها را از چشمتان بیرون بیاورید. لنزهای روزانه یا یکبار مصرف: بعد از یک روز استفاده. به این منظور که شما در ابتدای روز آنها را در چشم قرار داده و در پایان شب آنها را از چشم برمیدارید و دور میریزید. این نوع لنز برای رفع مشکلات مربوط به ظاهر چشم ها که ممکنه آسیب دیده باشن یا مشکلاتی اینچنینی داشته باشن برای ایجاد زیبایی بیشتر و ایجاد حالت طبیعی در چشم ها به کار میرن.

اگر می خواهید عمر لنز طبی شما بیشتر باشد و یا قرنیه چشم دچار عفونت نشود ضروری است که از محلول مخصوص هر لنز استفاد کنید و به دستورالعمل های آن توجه کافی را داشته باشید. زمانی که چشم شما دچار آسیب شده است و یا قرمز شده است توصیه می شود که از لنز طبی استفاده نکنید چرا که باعث عفونت چشم و در نهایت از دست دادن بینایی می شود. این لنزها گاهی برای افرادی که آلرژی دارند و یا در کسانی که زود لنزشان رسوب می گیرد ، پیشنهاد می شوند . و به دنبال راه حلی برای خلاصی از عینک می گردند. به طور معمول اولین توصیه ای که برای کسانی که از عیوب بینایی مانند دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم برخوردار هستند ارائه می شود استفاده از عینک است، اما در برخی از موارد افراد برای استفاده از عینک مشکل دارند، برای مثال ورزشکاران حرفه ای یا کسانی که زیاد تحرک دارند و یا اغلب افرادی که دچار قوز قرنیه هستند نمی توانند از عینک استفاده کنند به همین دلیل است که ترجیح می دهند از لنز طبی استفاده کنند. لنز طبی از آن دسته از لنزهاست که خودتان نمی توانید آن را خریداری کنید باید توسط چشم پزشک یا متخصص آن، لنز را تهیه کنید.

لنز ها هرگز بخار نمیگریند و در زمان برف و باران دامنه دید محدود نمی شود. اگه چشم هاتون به پاک کننده ها یا شوینده های لنز تماسی حساسیت داره، می تونید از آب اکسیژنه استفاده کنید همچنین در صورت حساسیت، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. ما در این مقاله به موضوع خرید لنز طبی پرداختیم که بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید و همچنین از مزایا و معایب آن اطلاعاتی کسب کنید. همچنین لنز طبی ممکن است به عنوان جسم خارجی شناخته شود و باعث ایجاد واکنشهای آلرژیک یا ناراحتیهای چشمی گردد. در ضمن لنزهای طبی نرم دارای لنزهای رنگی میباشند. فروشگاه آنلاین لوناتو امکان خرید اینترنتی لنز طبی ساده و لنز طبی رنگی را برای شما مهیا کرده است. اما قبل از خرید لنز باید با انواع لنز طبی آشنا شوید تا بتوانید لنز مناسب چشمانتان را خریداری کنید. لنز طبی ایرهیدرا سولکو محصول شرکت سولکو ایتالیا می باشد. بیشتر افرادی که دچار بیماری آستیگماتیسم می شوند بر اثر عوامل موروثی و ژنتیک می باشد. به طور کلی می توان گفت لنز طبی، یک عدسی بسیار ظریف و کوچکی است که بر روی قرنیه ی چشم قرار داده می شود و باعث عبور اکسیژن از خود و به داخل قرنیه چشم می شوند.

از آنجایی که قرنیهی چشم تنها عضوی از بدن است که اکسیژن را بهطور مستقیم دریافت میکند، پس لنز مناسب باید اکسیژن را از خود عبور دهد تا قرنیه با کمبود اکسیژن مواجه نشود و آسیب نبیند. لنزهای نفوذپذیر به گاز، طول عمر بیشتری دارن و میشه از اونا تا یک سال هم استفاده کرد. لنزهای تماسی هم جنبهی طبی و درمانی دارند و هم شامل لنزهای زیبایی و آرایشی میشوند. حتما تا به حال به فکر استفاده از لنزهای طبی نیز افتاده اید. در هر حال میتوانید مراجعه حضوری نیز داشته باشید. شاید تا به حال بارها و بارها اسم لنز طبی را شنیده باشید اما با کاربرد آن آشنایی نداشته باشید. نور اپتیکال امکان خرید آنلاین لنز طبی رو به سادگی ممکن کرده؛ اگر در بیمارستان نور پرونده دارین یا نسخهی پزشک دستتونه، به راحتی میتونین سفارشتون رو ثبت کنین. اینجاست که خرید لنزهای طبی به کمک ما میان.

دیدگاهتان را بنویسید