انواع لنز طبی – انواع و اقسام مختلف لنز طبی

برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد. لنزهای تماسی می توانند به دو روش برش توسط ماشین برش کاری و یا روش قالب سازی تولید بشوند . انجام مراقبت های لازم از لنز های طبی از اهمیت بالایی برخوردار است و عدم مراقبت صحیح از آن ها می تواند منجر به بروز انواع عفونت های چشم و در برخی موارد جدی تر، نابینایی فرد شود. این دستگاه ها با استفاده از امواج ما فوق صوت و نور ماوراء بنفش و در برخی موارد اعمال مالش بر روی لنز های طبی ، آن ها را شستشو و ضدعفونی می کنند . در بیشتر موارد ، مواد نگه دارنده موجود در لنز های طبی و عدم توجه به تاریخ انقضای آن ها باعث بروز این علائم آلرژیک در چشمان فرد خواهند شد . 3. یک مرتبه دیگر لنز را با استفاده از محلول تمیز کننده ، بشویید تا تمام ضایعات موجود بر روی آن از بین بروند .

نوع سیلیکونی، پیشرفته تر از لنزهای تماسی نرم یا هیدروژلی هستن که در حال حاضر، بیشترین کاربرد رو در دنیا دارن و بسیار نرم (جنس سیلیکونی یا ژلی نرم) و متخلخل هستن و اجازه میدن که اکسیژن بیشتری به سطح چشم برسه و استفاده از اونا، راحتی بیشتری داره. در ابتدا یک قطعه به شکل دایره با اندازه ای کمی بزرگتر از لنز نهایی ( از یک میله یا یک ورق پلاستیکی ) برش می خورد . اعمالی که در مرحله کنترل کیفیت انجام می شوند ، شامل بررسی وجود ناهنجاری با میکروسکوپ ، اندازه گیری با استفاده از یک گراف ، اندازه گیری قطر و انحنا ، و اصلاح هر گونه خطا می باشند . مطالعات اخیر حاکی از آن است که استفاده از محصولات پراکسید هیدروژنی باعث کاهش چشمگیر میزان مخاط و چربی و افزایش میزان رطوبت موجود بر روی لنز های طبی خواهد شد که این امر نشان دهنده برتری این محصولات در مقایسه با محصولات مراقبتی چند منظوره می باشد . حتما باید روش نگهداری از لنزهای تماسی (چه رنگی و زیبایی و چه طبی) رو یاد بگیرید و تمرین کنید تا ناخواسته، لنزها رو دچار آلودگی نکنید و با سهل انگاری، باعث کاهش طول عمر لنزتون نشید و از طرفی، این سهل انگاری می تونه به آسیب چشم ها منجر بشه که گاهی اوقات، جبران ناپذیر هم هست.

برای مثال اگر از لنز های یکبار مصرف استفاده می کنید معمولا نیازی به استفاده از این محصولات پاک کننده نخواهد بود اما درصورت استفاده از لنز های طبی عادی بهتر است از محصولات پاک کننده آنزیمی و یا مایعات پاک کننده پروتئین استفاده کنید . از این محصولات برای تمیز کردن ، شستشو دادن و ضدعفونی کردن لنز ها استفاده می کنند. ضد عفونی کردن لنز ها ، میکروارگانیسم های موجود در لنز را از بین می برد . خیر در اب میکرو ارگانیسم هایی وجود داردکه باعث الودگی لنز میشودو اب مانند محلول نگهداری لنز قابلیت از بین بردن چربی ها و پروتیین های جذب شده در سطح لنز را ندارد. البته هر چیزی در کنار مزیت هایی که دارد معایبی نیز دارد. در انتخاب این قطره دقت داشته باشید که از محصولات با کیفیت استفاده کنید. قبل از استفاده از پاک کننده های آنزیمی ، لنز های خود را با استفاده از سایر محصولات تمیز کننده، شستشو دهید .

برای تمیز کردن لنز های طبی خود با استفاده از این محصولات ، لنز را بر روی کف دست خود گذاشته و این محلول را بر روی آن بریزید و حدود 20 ثانیه با انگشتان خود لنز را مالش دهید . دقت کنید که هر دو طرف لنز را به همین ترتیب تمیز کنید و برای شستشو و ضدعفونی لنز های خود از محصولات دیگری استفاده کنید . با استفاده از این محصولات دیگر نیازی به استفاده از سایر محصولات مراقبت از لنز نخواهد بود . این محصولات برای تمیز کردن پروتئین های موجود بر روی لنز های طبی می باشند. لنز در حالت نیمه آماده قرار می گیرد . 2. یکی از لنز ها را بر روی کف دست خود قرار داده و محلول تمیز کننده را بر روی آن بریزید . در مقایسه انواع لنز طبی باید بگوییم که لنز طبی نرم نسبت به لنز طبی سخت طبیعی تر می باشد و همچنین استفاده از لنز طبی نرم به دلیل داشتن خاصیت انعطاف پذیری خیلی راحت تر و آسان تر از لنز طبی سخت می باشد. یکی از دلایل استفاده این افراد از لنز ها این بود که می خواستند استفاده از عینک را محدود کنند. نیروی گریز از مرکز ناشی از چرخش قالب باعث پلیمریزاسیون مایعات می شود ، به این صورت که زنجیره های ملکولی به هم متصل شده تا پلاستیک هیدروفیلی را ایجاد کنند .

دیدگاهتان را بنویسید