انواع لنز طبی و غیرطبی؛ مزایا، معایب و نحوه نگهداری از آنها

لنز اسفریک فقط به جهت اصلاح دوربینی و نزدیک بینی به کار برده می شود و در چشم چرخشی ندارند و نمی توان ساعت های طولانی از ان ها استفاده کرد. البته باید دقت داشته باشید که در صورت عدم انجام کلیه مراحل نباید از لنز مورد نظر استفاده کنید زیرا این کار باعث آسیب دیدگی چشمان شما خواهد شد . پس اگر رنگ چشمان شما قهوه ای تیره یا مشکی است، سعی کنید هنگام خرید لنز چشم، رنگ های خیلی روشن را انتخاب کنید. نام تجاری DAILIES یکی دیگر از مارک های لنز طبی است که در هنگام تصمیم گیری مورد توجه قرار گرفته است. این لنزها شب، هنگام خواب برداشته می شوند و صبح روز بعد مجددا در چشم گذاشته می شوند . بر اساس تحقیقات پزشکی، افراد سیگاری بیشتر از افراد غیرسیگاری در اثر استفاده از لنز دچار مشکل میشوند. ورزشکارانی هستند که نمی توانند از لنز استفاده کنند، و با مشکل مواجه می شوند که، برای این افراد خرید لنز چشم گزینه مناسبی می باشد. بعضی از افراد دچار مشکل بینایی هستند و مجبور به استفاده از لنزهای طبی هستند.

خرید لنز چشم مات و استفاده از آن، به صورت چشمگیری رنگ چشم شما را تغییر می دهد. نیازی به پلک زدن و یا خیره شدن به یک نقطه نیست. قابل اطمینان تر از نظر یه چشم پزشک یا اپتومتریست با تجربه نیست و شما هم باید فقط به همون اکتفا کنید. برخی محلولها نهتنها لنز شما را بهخوبی تمیز نمیکنند، بلکه باعث تغییر کیفیت آن هم میشوند. و کیس لنز هم هر 3ماه عوض شود تا محل نگهداری لنز همواره فاقد الوگی باکتریایی باشد. فضای نگهداری لنزها را تمیز کرده و هر شش ماه آن را عوض کنید. لنز ها به دسته های متعددی تقسیم بندی می شوند؛ مثلا لنز های روزانه که هر روز استفاده می شود. لنزهای یکبار مصرف روزانه برای اکثر نسخه ها موجود است و مارک های بسیاری دارای گزینه هایی برای اصلاح دور بینی و نزدیک بینی هستند. شما بعد از پایان روز آنها را دور می اندازید. میتوانید این محلول را از داروخانه ها تهیه کنید. هر دو قسمت موجود در ظرف نگهداری لنز های خود را از محلول چند منظوره پر کنید و سپس در هر یک از قسمت های آن یک قطره محلول پاک کنده پروتئین بریزد و لنز های خود را درون آن قرار دهید .

آنها از پلاستیک های انعطاف پذیر ساخته شده اند که به اکسیژن اجازه می دهد تا به قرنیه منتقل شود. لنز های تماسی نفوذ پذیر به گاز را می توان طولانی مدت استفاده کرد و مقاومت بالاتری نسبت با سایر لنز ها دارند و اشخاص خاصی خواهان این نوع لنز هستند اینکه با وارد شدن لنز های نرم به بازار فروش شان کم تر شده است. این نوع لنز رطوبت چشم را نگرفته و باعث خشکی آن نمیشود. اگر دچار قرمزی و خارش در چشم یا دچار عفونت چشم و خشکی در چشم خود شدید، استفاده از لنز را متوقف کنید. با استفاده از عینک در فصل سرما یا هر شرایط دیگری احتمال بخار گرفتگی وجود دارد. اما با استفاده از لنز دیگر این مشکلات وجود ندارد. قبل از استفاده از این محصولات ، لنز خود را با استفاده از سایر محصولات تمیز کننده بشویید. برای تمیز کردن لنز های طبی خود با استفاده از این محصولات ، لنز را بر روی کف دست خود گذاشته و این محلول را بر روی آن بریزید و حدود 20 ثانیه با انگشتان خود لنز را مالش دهید . قبل از گذاشتن لنز و خارج کردن آن حتما دست های خود را بشویید.

با دست دیگر، پلک خود را به طرفین بکشید، تا مانع گذاشتن لنز در داخل چشم شما نشود. «لنزهای سخت استاندارد» در حقیقت به نوعی از لنز تماسی گفته میشود که قادر به انتقال اکسیژن نیستند و در برابر اکسیژن نفوذناپذیر هستند؛ در نتیجه قرنیه برای تهیهی اکسیژن متکی به پمپاژ اشک میان قرنیه و لنز در اثر پلکزدن است. همواره کوشیده ایم از بهترین و معتبرترین برندهای کنتاکت لنز در دنیا ، خریداری و توزیع کنیم .باشد که در این راستا توانسته باشیم خدمتی هر چند کوچک ارایه دهیم . در اینجا به عواملی که باید لنز مناسب چشم خود انتخاب کنید اشاره می کنیم. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که، ناخن شما با لنز برخورد نداشته باشد. اما حتما این نکته را در نظر بگیرید که، قبل از خوابیدن لنزها را از چشمتان خارج کنید و اجازه بدهید به چشم های شما اکسیژن برسد.

دیدگاهتان را بنویسید