انواع لنز طبی و غیرطبی؛ مزایا، معایب و نحوه نگهداری از آنها

این فیلترها نقش مهمی در پیشگیری از آسیبهای ناشی از اشعههای مضر موجود در محیط بر چشم شما دارد. درصد اب یکی از مهمترین پارامترهای کیفی لنز است هرچه درصد اب بیشتری باشد لنز در چشم راحت تر و در عین حال در برابر جذب الودگی و پارگی ناشی از استفاده مداوم اسیب پذیر تر است. سوزش چشم بعد از گذاشتن لنز دلایل مختلفی دارد یکی از دلایل آن میتواند رعایت نکردن اصول بهداشتی باشد و دلیل دیگر آن حساس بودن بیش از حد چشم شماست و علت دیگر میتواند استفاده از لنز نامرغوب باشد. نام تجاری بایوفینیتی برای راحت بودن و مشخص نبودن در چشم، شناخته شده است، به این معنی است که چشم شما به نظر بسیار طبیعی است. دوربینی و نزدیک بینی، پیر چشمی، آستیگمات، آب مروارید، خشکی چشم، تنبلی چشم، قوز قرنیه و … این نوع لنز رطوبت چشم را نگرفته و باعث خشکی آن نمیشود.

هر یک از انواع لنزهای طبی به صلاحدید و تشخیص پزشک و با توجه به نوع و شدت بیماری و شرایط سلامتی فرد بیمار، تجویز و مورد استفاده قرار میگیرند. مطابقت با آخرین پیشرفتهای علمی جهان: تکنولوژی هر روز بیشتر از قبل پیشرفت میکند و درنتیجه محصولات و ابزار قدرتمند، ایمن و باکیفیتتری نیز روی کار میآیند. 7. لنز های طبی را هر 3 ماه یکبار از چشمان خود خارج کنید تا امکان ایجاد عفونت در آن کاهش پیدا کند . لنز های سخت (GAS ): قابلیت این را دارد که اکسیژن نفوذ کند و تصویری واضح ایجاد کند. پزشکان برای کنترل عوارض و علائم این بیماریها و رفع آنها، از روشهای درمانی مختلفی نظیر تجویز داروهای مختلف نظیر قطرههای چشمی و اشک مصنوعی، استفاده از عینکهای طبی مخصوص، استفاده از لنزهای تماسی و یا انجام عملهای جراحی مختلف مانند عمل جراحی لیزیک بهره میبرند. به همین دلیل یا می خواهند چشم هایشان را عمل کنند و یا ترجیح می دهند به جای عینک از لنز طبی استفاده کنند.

لنزهای طبی نافذ اکسیژن این لنزها همان گونه که از نامشان پیداست، به راحتی به قرنیه ی چشم اکسیژن رسانی می کنند. امروزه لنزهای تماسی سخت لنزهای قابل نفوذ با گاز سفت و سخت هستند که باعث می شوند انعطاف پذیری و اکسیژن بیشتری از لنزها به قرنیه منتقل شود، در حالی که هنوز شکل خود را بر روی چشم حفظ می کنند. آلن دلون Alain Delon یکی از خوش تیپ، خوش پوش و جذاب ترین مردان سینمای جهان است طوری که بیشتر مردان سعی در این دارند که تیپ و پوشش خود را مانند آلن دلون Alain Delon کنند. این قسمت که یکی از مهم ترین بخشهای آناتومی چشم به شمار میرود، در قسمت پشتی عنبیه و جلوی زجاجیه قرار دارد. یکی دیگر از عواملی که بین لنزهای یک بار مصرف روزانه و فصلی در نظر گرفته می شود این است که چگونه می توانند برای نسخه خاص خود اصلاحات بینایی را انجام دهند. یکی از متداول ترین سوالات، در صورت ایجاد تماس لنز های طبی با زگیل موجود بر روی انگشت دست ، می توان دوباره از لنز مورد نظر استفاده کرد ؟

، هم باید بعد از دوره مصرف پیش بینی شده، برای جلوگیری از ایجاد عفونت چشمی، لنزها رو دور بندازین. بله، در صورت برخورد لنز طبی با زگیل موجود بر روی انگشت دست ، باز هم می توانید از لنز مورد نظر استفاده کنید زیرا زگیل نوعی عفونت پوستی است که با عفونت های مربوط به چشم تفاوت دارد و مشکلی برای چشمان شما ایجاد نخواهد کر اما با این حال بهتر است قبل از استفاده مجدد آن را با محلول ضدعفونی کننده، تمیز کنید. همچنین به منظور جلوگیری از تماس مجدد لنز خود با زگیل موجود بر روی انگشتتان بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید و از او در رابطه با راه های درمان زگیل راهنمایی بخواهید . برندهای مختلف لنز طبی در بازار موجود است. روش سنجش حالت لنز به طوری است که لنز را بین انگشت اشاره و شست قرار دهید. در صورت استفاده از دارو های موضعی قبل از دست زدن به لنز های طبی دستان تان را شستشو دهید زیرا برخی از مواد شیمیایی موجود در این محصولات موضعی باعث تحریک چشم خواهند شد . راهکار های متداول درمان لیزر، استفاده از کرم های موضعی ، استفاده از نیتروژن مایع و روش درمانی لیزر است .

دیدگاهتان را بنویسید