انواع لنز طبی و غیرطبی؛ مزایا، معایب و نحوه نگهداری از آنها

قبل از استفاده از لنز رنگی حتی اگر چشمهایتان ضعیف هم نبود حتماٖۤ به بخش لنز مراجعه نمائید قرنیه چشم ابعادی دارد که از یک فرد به فرد دیگر ممکن است کاملاۤ متفاوت باشد . اما قدم بعدی این است که نام لنزی که خریداری کردهاید را در بخش «استعلام» در سایت اداره تجهیزات پزشکی ایران به جستوجو کنید. برای اینکه لنز را از چشم خود بردارید ابتدا دستان خود را با آب و صابون ضدعفونی کرده و بعد جا لنزی خود را به اندازه کافی از محلول شستشوی لنز پر کنید و سعی کنید اگر از قبل محلول در جالنزی وجود دارد آنها را دور بریزید. در این جا میتوانید ببینید آیا لنزی که خریدهاید دارای مجوز است یا خیر. هنگام خرید لنز چشم و محلولهای آن حتماً به بروشورها و مجوز فروش آنها توجه داشته باشید و از فروشگاههای لوازم آرایشی یا آرایشگاهها این محصولات را خریداری نکنید.

مراکز فروش لنز و عینک متعددی در سراسر ایران وجود دارند که معتبرند و محصولاتشان، مجوز و اصالت کالا دارد. این افراد با جعل برندهای معتبر و با بستهبندی مشابه محصول اصلی آن را با قیمت پایینتر به فروش میرسانند. افراد سودجو با تبلیغات و روشهای حرفهای بازاریابی و با وسوسه کاربران با قیمتهای ارزانتر، محصولات تقلبی خود را به فروش میرسانند. اغلب این لنزها فاقد استانداردهای لازم هستند و به چشم شما آسیب جدی میرسانند. لازم به ذکر است لنزهای طبی رنگی موجود در ایران از یکسری محدودیت ها برخوردار است. در صورت بروز هر یک از علائم ذکر شده برای انجام معاینات لازم به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است عوامل مختلفی باعث بروز این علائم در شما شوند . ممکن است این سوال برای شما به وجود آید که برای رفع عیوب بینایی می توان از عینک نیز استفاده کرد؛ پس ضرورت استفاده از لنزهای طبی در چیست؟ لنزهای غیراصل میتوانند باعث ایجاد عفونت چشم و خراش قرنیه شوند و در برخی موارد حتی به نابینایی و تخلیه چشم هم ممکن است منتهی شود.

استفاده از این لنزها نسبت به بقیه لنزها راحتتر است و طرفداران زیادی دارد. جنس این لنزها از ترکیب سیلیکون و فلوراید است و به همین دلیل پروتئین و مواد دیگر را جذب نمیکنند. این لنز ها صفحه ای نازک از جنس پلاستیک مخصوص ، هیدروژل یا سیلیکون هیدروژل می باشند که بر روی قرنیه قرار می گیرند. علاوه برا این خشک بودن دست ها باعث سهولت حرکت لنز از دست به چشم می شود. بنابراین باید حتماً از سلامت و اصیل بودن لنز مطمئن باشید تا با بیماریها و مشکلات ناشی از لنز تقلبی مواجه نشوید. بعد از گذاشتن لنز به آرامی داخل چشم از این که لنز بر روی عنبیه چشم قرار گرفته است مطمئن شوید. اگر چشمانتان اذیت شد و یا هرگونه مشکلی برایتان پیش آمد، لنز ها را از روی چشمانتان بردارید و به چشمانتات چند ساعت استراحت دهید. سریعترین ارسال: اگر ساعت ۱۲ شب هم سفارش خود را ثبت کنید، لوناتو این اطمینان را به شما میدهد که صبح همان روز در اولین ساعات اداری خرید شما ارسال خواهد شد و در عرض چند ساعت به دستتان خواهد رسید.

این فروشگاه آنلاین اصالت کالاهای خود را تضمین میکند و شما میتوانید در هر ساعت از شبانهروز، لنز دلخواهتان را سفارش دهید تا در کوتاهترین زمان و بدون هزینه حمل به دستتان برسد. عدسی چشم چگونه کار میکند؟ برای درست جای گرفتن لنز بر روی چشم سعی نمائید به سمت روبرو و در آینه نگاه کنید و لنز را بر روی عنبیه (سیاهی چشم) خود قرار دهید برای این کار می توانید از انگشت استفاده کنید و یا به آرامی پلک بزنید و چشم خود را بچرخانید. برای این کار می توانید زمانی که لنز را بر روی چشم خود گذاشتید، آن را با انگشت خود حرکت دهید تا دقیق در کره چشم قرار گیرد. 5 – حالا که با استفاده از انگشت دست خود چشم را باز کرده اید و پلک را به صورت باز نگه داشته اید می توانید لنز را که بر روی انگشت اشاره دست دیگر قرار دارد، بدون استرس به چشم نزدیک کنید و وقتی می خواهید لنز را بر روی چشم بگذارید، به سمت بالا نگاه کنید، تا قرنیه چشم به صورت کامل دیده شود و سپس لنز را بر روی چشم خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید