انواع لنز طبی و غیرطبی؛ مزایا، معایب و نحوه نگهداری از آنها

لنزهای GP بهتر از لنزهای PMMA می توانند با چشم منطبق باشند و احساس راحت تری به فرد می دهند. اگر درباره نوع لنز مناسب سوال دارید با چشم پزشک خود صحبت کنید. استفاده درمانی در بیماریهای قرنیه چشم مانند : افرادی که دار زخم های طول کشیده قرنیه هستند طبق نظر پزشک متخصص ممکن است جهت تسریع ترمیم زخم از لنز طبی نرم استفاده نمود. برای تمیز کردن لنز هرگز از آب دهانتان استفاده نکنید. خاطر نشان میکنیم که بویژه در شرایط آب و هوای خشک و یا هوای آلوده تغذیه اکسیژن قرنیه ممکن است دچار مشکل شود . اگر بدون آگاهی از مراکزی که اعتبارشان مورد تایید نیست لنز خریداری کردید، چنانچه پس از استفاده از لنز دچار درد یا قرمزی چشم، تاری دید، حساسیت به نور یا احساس خارش در چشم شدید، حتماً با پزشک متخصص خود تماس بگیرید تا به موقع مشکل برطرف شود. اگر دچار نزدیک بینی باشید عدسی مقعر (انحنا به سمت داخل) برای شما مناسب است. برای مثال افراد ورزشکار یا بهطور کلی کسانی که تحرک زیادی دارند. این لنزها مناسب برای کسانی است که میخواهند با لنزها رنگ چشم خود را تیره تر کنند و مانند لنزهای مات نیستند که بتوانند تاثیر چشم گیری روی رنگ چشم داشته باشند.

به طور کلی عدسی ابزاری است که برای متمرکز کردن درست نور در شبکیه از آن استفاده می کنند. لنز های اسکرال : این لنز ها برای خشکی چشم و یا افراد با قوز قرینه استفاده می شود. پزشک به شما کمک خواهد کرد که عینکی را انتخاب کنید که با شیوه زندگی و نیاز بینایی تان هماهنگ باشد. در این شرایط ظرف مخصوص لنز و مایع لنز باید همراه بیمار باشد، زیرا وجود این دو تشخیص بیماری را برای پزشک آسان می کند. این مشکلات به علت پیر چشمی به وجود می آیند و مشکلات مربوط به سن تغییر عدسی را می طلبند. اگر درجه آستیگماتیسم چشمان تان بالا است (که علت آن مشکلاتی در شکل و انحنای قرنیه است) برای آن از نوعی عدسی نرم استفاده می کنند. این لنزها سه بخشی هستند و برای فواصل نزدیک، متوسط و دور دید شفاف فراهم می کنند. اگر در میانه ۴۰ سالگی یا بالاتر هستید لنزهای چند کانونی (مثل لنزهای دو کانونی یا سه کانونی) مناسب شما هستند. لنزهای طبی نرم مناسب برای افراد دوربین و یا نزدیک بین میباشد.

لنزهای GP تصاویر دقیق تری را نسبت به لنزهای تماسی هیدروژل سیلیکونی و لنزهای نرم ایجاد می کنند، به خصوص اگر چشم ها آستیگمات باشند. وقتی هزینه این لنزها را حساب می کنید حتما هزینه محلول پاک کننده لنزهای تماسی را هم در نظر بگیرید. در این مرحله باید شما با متخصص لنز آموزش مربوط به گذاشتن و برداشتن لنز را یاد بگیرید و همچنین تمیز کردن لنز را نیز باید فرا بگیرید،البته این مراحل را باید پزشک تایید کند که شما آن را به طور کامل یاد گرفته اید و بعد می توانید از لنز به راحتی استفاده کنید. به همین دلیل لازم است، با نحوه گذاشتن و برداشتن لنز رنگی بر روی چشم آشنایی کامل داشته باشید و بر اساس آن عمل نماید. میدان دید لنز در مقایسه با عینک بیشتر است، زیرا لنز به طور مستقیم روی قرنیه چشم قرار میگیرد. لنزهای طبی خارج چشمی، جایگزین عینک هستند و برای رفع اختلالاتی مثل نزدیکبینی، دوربینی، و آستیگمات روی قرنیه چشم قرار میگیرند. این نوع لنزها هم مانند لنزهای هفتگی تاریخ انقضای کوتاه مدتی دارند و پس از 1 ماه استفاده از آن باید لنز دیگری را جایگزین آن کرد و استفاده بیشتر از 1 ماه، باعث آسیب به چشم خواهد شد.

لنز تماسی هیدروژل سیلیکونی نوع پیشرفته لنزهای نرم هستند و از لنزهای هیدروژلی عادی پر منفذترند و به اکسیژن امکان ورود به قرنیه را می دهند. تنها گزینه دیگر در آن زمان لنزهای تماسی سخت بود که از جنس پلاستیک PMMA (پلی متیل متاکریلات) بود. افرادی که به زیبایی و سلامت چشم خود اهمیت می دهند، لنز طبی فصلی برای آن ها گزینه مناسبی است. لنزهای PMMA برای انطباق با چشم زمان می برند و خیلی از افراد برای استفاده از آن ها مشکل دارند. برای آشنایی با انواع رژیمهای بهاره غفاری همچون رژیم تثبیت وزن، رژیم لاغری، رژیم شکست استپ وزنی و رژیم افزایش وزن، بر روی غفاری دایت کلیک نمایید. در این سایت گزینشی از بهترین انواع محلول لنز برای انواع لنز ها برای شما مشتریان عزیز در نظر گرفته شده است .تمامی افرادی که از لنز های تماسی شامل لنز های رنگی، لنز های آستیگمات دار توریک، لنزهای هارد، لنز های فصلی و سالانه استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید