انوع لنز طبی ، از نحوه استفاده و نگهداری تا عوارض لنز طبی !

لنز هیبریدی ترکیبی از لنزهای نرم و لنزهای سخت هستش که کیفیتی بسیار بهتری در بینایی ایجاد می کنن و تمام مزیت های هر دو نوع لنز رو دارن اما به دلیل سختی استفاده و فیکس کردن روی چشم و همچنین قیمت بالا، کمتر مورد استقبال قرار دارن. مطالعات اخیر حاکی از آن است که استفاده از محصولات پراکسید هیدروژنی باعث کاهش چشمگیر میزان مخاط و چربی و افزایش میزان رطوبت موجود بر روی لنز های طبی خواهد شد که این امر نشان دهنده برتری این محصولات در مقایسه با محصولات مراقبتی چند منظوره می باشد . با استفاده از این محصولات دیگر نیازی به استفاده از سایر محصولات مراقبت از لنز نخواهد بود . انواع لنز طبی به شما کمک میکنند تا در کنار بینایی بهتر، بتوانید با استفاده از لنزهای رنگی زیبایی چشمان خود را دوچندان کنید. سپس آن را خشک کنید. همچنین افرادی که چشم آستیگماتیسم و هم پیری چشم دارند می توانند از آن استفاده کنند. هرگز از آب برای پاک کردن لنزهای تماسی استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد عفونت در چشم شما می شود و می تواند به لنزهایتان آسیب برساند.

گزینه های مختلف برای شیوه های مختلف مناسب هستند. اصولا انگشت اشاره بهترین گزینه می باشد. در صورتی که از لنزهای سیلیکون هایدروژل (شبانه روزی) استفاده می کنید میبایست از محلول مناسب با همان لنز استفاده نمائید. همانطور که از نام آنها پیداست، این نوع لنزها مناسب استفاده روزانه هستند و قبل از خواب باید آنها را از چشم خارج کنید. تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا . خرید لنز چشم فیلتر نور، بیشتر برای افراد ورزشکار مورد استفاده قرار میگیرد. اما مسئله زیاد مهمی نیست و بیشتر با لنز و یا عینک برطرف میشود. اما برای اینکه در قبال پرداخت هزینه یک لنز طبی خوب بخرید، باید چند نکته مهم را به شما یادآوری کنیم. هر کس برای هدف خاصی اقدام به خرید لنز چشم می کند. لنز را به راحتی بر روی مردمک چشم خود قرار دهید. افرادی که دائما بید از عینک استفاده کنند پس از مدتی به دلیل برخی مشکلات مثل جا انداختن عینک روی بینی، محدود کردن زیبایی صورت، عوض شدن حالت چشم، تمیز کردن و بخار گرفتن عینک خسته مس شوند. پس در مراقبت از چشم ها دقت لازم را داشته باشید.

پس باید بتوانند اکسیژن مورد نیاز قرنیه را تامین کنند. لنزهای رنگی ( رنگی و طبی رنگی ) به علت استفاده از پیگمان ها و رنگدانه های رنگی باید ساعات کمتری مورد استفاده قرار بگیرند چرا که منجر به کاهش شدید اکسیژن چشم نشوند. تاریخ درج شده بر روی شیشه و یا جعبه لنز نشان دهنده تاریخ نگهداری لنز می باشد به این معنی که تا آن تاریخ شما می توانید لنز را باز نشده نزد خود نگه دارید. همچنین طبیعیتر هستند و به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند تح.ل آنها بر روی چشم راحت تر است. به صورت مستقیم با قرنیه چشم برخورد دارد. برای شروع، ابتدا باید دست های خود را با دقت بشویید. بعضی افراد برای مشکلات چشم یا تقویت بینایی و برخی دیگر برای اهداف زیبایی از آن استفاده می کنند. لنزهای تماسی طبی فصلی، دارای اصول نگهداری از لنز هستند که شما بایستی با این اصول آشنا شوید، در غیر این صورت می توانید به چشمان خود آسیب وارد نمایید. خیر بنا به دستورالعمل FDA امریکا تنها در برخی برندها لنزهای استفاده دایم و حداکثر به مدت 30شب بطور پیوسته میتوان لنز را در چشم نگه داشت. اما لنزهای رنگی بدون نمره، تنها جهت زیبایی و تغییر رنگ چشم کاربرد دارد.

اما اکثر لنزهای درمانی دارای منافذی هستند که اکسیژن را به سطح چشم می رسانند. اما بر خلاف تصور، هچ رنگی در قرنیه چشم شما ایجاد نمی کند و فقط جنبه درمانی دارد. لنزهای نرم بر خلاف سایر لنزها، از مواد پلاستیکی ساخته نشده اند و تحمل آن در چشم بسیار راحت است. همچنین افرادی که دارای خشکی چشم هستند(خصوصا استفاده کنندگان از لنز چشم) در روزهای آلوده سال حتما از داروهای کمک دهنده مانند قطره های مرطوب کننده و نرم کننده لنز چشمی و معمولی استفاده نمایند. برای برطرف کردن مشکلات چشمی مانند دوربینی و نزدیک بینی و حتی آستیگمات از لنزهای طبی استفاده می شود. و برای مشکلاتی مانند قوز قرنیه به کار می رود. لنزهای چشمی سخت برای کسانی که نمره آستیگمات بسیار بالایی دارند استفاده میشود. لنزهای نرم دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و همچنین ظاهر بسیار طبیعی تری دارند. این لنزها توسط مایع یا یک محلول نرم کننده در داخل چشم قرار میگیرند. با دست دیگر، پلک خود را به طرفین بکشید، تا مانع گذاشتن لنز در داخل چشم شما نشود. این نوع لنزها را میتوانید به مدت طولانی و حتی شب ها در چشم خود نگه دارید. نوع دیگری از لنزها، لنزهای نرم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید