انوع لنز طبی ، از نحوه استفاده و نگهداری تا عوارض لنز طبی !

همچنین این لنزها می توانند باعث ایجاد آلرژی، حساسیت و بیماری های چشمی بشوند.( البته اگر درست از لنزها استفاده کنید به این مشکلات دچار نمیشید). در صورت استفاده از لنزهای تماسی باید بدانید، مشکل عمده ی مردم، ندانستن راه درست نگهداری و استفاده از لنز است که در نهایت منجر به تحریکات چشم میشود. لنز طولانیمدت، میتوان آن را در طول شب نیز خارج نکرد که معمولاً به مدت هفت روز متوالی و بدون برداشتن میتوان از آن استفاده کرد. بنابراین لنزهای سالانه را نباید بیش از یک سال استفاده کرد. برای شستشوی لنز میتوان از اب استفاده کرد؟ این نوع لنزها هم مانند لنزهای هفتگی تاریخ انقضای کوتاه مدتی دارند و پس از 1 ماه استفاده از آن باید لنز دیگری را جایگزین آن کرد و استفاده بیشتر از 1 ماه، باعث آسیب به چشم خواهد شد. کسی که استفاده از لنز را انتخاب میکند، اولا باید به چشمپزشک مراجعه کند تا وی با معاینه و بررسی این که این شخص مستعد ابتلا به عفونت است یا نه و قضاوتی که از وضع، شرایط خاص و احساس نیاز او به لنز انجام میدهد، تشخیص دهد شرایط استفاده از لنز را دارد یا نه.

اما ویژگی های ثابتی وجود دارد که شما باید هنگام انتخاب لنز مورد نظرتان ان ها را در نظر بگیرید. حتی مراکزی که حجم زیادی مراجعهکننده دارند، بروشورهای آموزشی تهیه کردهاند تا مطمئن شوند بیمار به کار بردن لنز را یاد گرفته است. این نوع لنزها که معمولاً گرانتر از بقیهی لنزهای نرم هستند، برای درمان آستیگماتیسم استفاده میشوند اما با این همه کارایی برای اصلاح عیوب آستیگماتیسم بهاندازهی لنزهای سخت نافذ اکسیژن نیست. استفاده از این لنزها با توجه به تاریخ انقضایی که بر روی جعبه لنز وجود دارد، انجام می شود. بهطور کلی تمام لنزها، چه لنزهای طبی و چه لنزهای رنگی غیرطبی، در صورتی که با رعایت تمام موارد بهداشتی استفاده شوند و در هنگام گذاشتن و برداشتن آن ها به چشم آسیبی وارد نشود و باعث حساسیت یا خارش یا قرمزی و عفونت چشم نگردند، استفاده از آنها ایرادی ندارد. این متخصص لنزهای تماسی و عیوب انکساری توضیح میدهد: یکی از مهمترین این موارد، در نوزادان و کودکان دچار آبمروارید مادرزادی است که جراحی برایشان انجام میگیرد. همانطور که می دانید اولین توصیه برای افرادی که دارای مشکلات بینایی میباشند استفاده از عینک می باشد اما الزاما این بهترین توصیه نیست ، چون لنز با کُره چشم حرکت میکند دید واضح تر ، دقیق تر و کاملتری را فراهم میسازد و البته حتی برای کسانی که عینک را ترجیح میدهند لنز انتخاب مناسبتری است.

همچنین افرادی که به زیبایی خود اهمیت میدهند، تناسب اندام نیز باید برای آنها اولویت داشته باشد. لنزهایی که برای مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار میگیرند مثل همین لنز طبی سالانه رنگی یا بدون رنگ معمولا از جنس سیلیکون هیدروژنی هستند. خیلی وقتها افراد میتوانند براحتی از عینک استفاده کنند، ولی برای زیبایی، داشتن میدان دید بهتر یا راحتتر بودن در شرایطی مثل ورزش ترجیح میدهند از لنز طبی استفاده کنند. این عارضه ممکن است در اثر شرایط حاد یا مزمن قرنیه، هیپوکسیک قرنیه، نامناسب بودن مایع لنز و نیز خود لنزهای تماسی که به اندازه کافی مناسب نیستند ناشی شود. در کل دو دسته لنز رنگی و طبی موجود است که از نظر طول عمر به لنزهای روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه تقسیم میشوند. مهمترین عیب این است که چشم عفونت پیدا میکند یا ممکن است در قرنیه ی چشم خراشی ایجاد شود. به دنبال خراش دادن چشم ممکن است، میکروب وارد چشم شود و با وجود میکروب در چشم، قرنیه دچار مشکل شود، تا جایی که منجر به پیوند قرنیه نیز شود ،حتی ممکن است عفونت باعث کم شدن دید چشم نیز شود. سایت بینا اپتیک یکی از مراجه اصلی پخش و توزیع انواع لنز طبی و لنز رنگی و لنز طبی رنگی میباشد.با نواسانات اخیر قیمت دلار تنها فروشگاهی که محصولات متنوع لنز چشم را موجود داشته است ما بوده ایم.

چراکه ممکن است پرز روی لنز بشیند و اگر آن لنز را روی چشم بگذارید، اذیتتان کند. بر روی انتخاب شما تاثیر میگذارد. لنزها بر مبنای جنس و نوع مواد تشکیلدهنده تقسیمبندی میشوند که دو دسته لنزهای نرم و سخت دارد. در هرحال شما با لایه ای مانع از اکسیژن رسانی طبیعی به چشم خودتان شده اید و بهتر است این ریسک را نکنید که در هنگام خواب نیز از لنزهایتان استفاده کنید.همیشه گفته ایم، چشم ها عضو حساسي هستند و عدم توجه به ان ها مشکلات جدی ایجاد میکند. کسی که قصد استفاده از لنز دارد یا مجبور است از آن استفاده کند، لنز را از فرد معتبری بگیرد که هنگام تجویز آن، آموزش کافی به او بدهد. علاوه بر این، انواع لنز طبی هم در بازار موجود هستند که نیاز افراد به عینک را برطرف کرده اند. 5. در این مرحله ابتدا پلک بالایی و بعد پلک پایینی را رها کنید. در صورتی که با عینک همه این موارد سخت میشود. نبض ما- امروزه میتوان با استفاده از لنزهای رنگی و آرایشی که پس از ورود به بازار در سالهای اخیر به سرعت به یک وسیله رایج برای زیبایی تبدیل شد، چشمها را به هر رنگی درآورد.

دیدگاهتان را بنویسید