بایگانیهای لنز ماهانه

همچنین با استفاده از لنز طبی مشکلات ناشی از بخار گرفتن عینک و خجالت کشیدن از شرکت در فعالیتهای ورزشی برطرف میشود. در بیشتر موارد، لنزهای چشم راست و چپ فرقی با هم ندارند، مگر در موارد لنزهای طبی شمارهدار که تفاوت نمره بین دو چشم باعث میشود لنز چشم چپ و راست با هم متفاوت باشند. مهم ترین ملاک های انتخاب لنز, قدرت و انحنا است اما سایر عوامل مثل این که قصد اصلاح چه مشکلی را دارید (آستیگماتیسم، هایپروپیا، میوپیا و سایر موارد) هم مهم هستند. اگر قصد دارید از این لنز ها استفاده کنید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که همه لنز ها از این ماده ساخته نشده است. نمی توانید کلا از این لنزها استفاده کنید و عینک را کنار بگذارید و قیمت آن ها چیزی است که حتما باید در نظر بگیرید. اگر در اثر استفاده از لنز دچار علایمی مثل درد، قرمزی، سوزش، اشک، تاری دید، تورم یا ترشح شدید، حتما لنز را از چشم خارج کنید و با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر می خواهید از لنزهای شبانه استفاده کنید، چشم پزشک بررسی می کند که تا چه حد چشمان شما می توانند این لنزها را تحمل کنند و آیا استفاده از آن ها بی خطر است یا نه. هزینه لنزهای تماسی به چه صورت است؟ تا چه حد به دقیق بودن بینایی اهمیت می دهید؟ عادت کردن به لنزهای نفوذ پذیر به گاز در ابتدا سخت است اما دیدی دقیق و واضح تر از لنزهای تماسی نرم فراهم می کنند، به خصوص اگر آستیگماتیسم داشته باشید. اگر لنزهای تماسی نرم را امتحان کرده اید و از وضوح دید ناامید شده اید، آن ها را با لنزهای نفوذ پذیر به گاز تعویض کنید. به طور کلی لنزهای تماسی هم کاربرد طبی – درمانی دارند و هم جنبه زیبایی – آرایشی را دارا می باشند در مواردی هر دو این ویژگی ها در لنز لحاظ می گردد. این دسته از لنزها ویژگی های لنز سخت استاندارد را دارند با این تفاوت که مشکل بزرگ عدم اکسیژن رسانی به چشم تا حدودی رفع شده است. لنز های طبی فصلی از لحاظ اکسیژن رسانی و آبرسانی برتری ویژه ای نسبت به انواع لنز سالانه دارند و احساس راحتی و وضوح دید را همراه با سلامت چشم به ارمغان می آورد.

3. لنز چشم سخت یا PMMA: اکسیژن رسانی ضعیفی دارند و کمی زمان میبرد تا چشم به این نوع لنز عادت کند. امروزه بیش از هر زمان دیگری لنزهای تماسی در دسترس هستند و می توانند دیدی خوب را به ارمغان بیاورند. قیمت لنز چشم رنگی از حدود ۸۰ هزار تومان قابل دسترس است. لنز طبی رنگی برای درمان ضعف های چشم به صورت رنگی می باشد. آیا ایده استفاده از لنز به صورت شبانه را قبول دارید؟ در آخر هم لیستی از خصوصیات مورد نظرتان که از لنز انتظار دارید را یادداشت کنید (مثلا رنگ و امکان استفاده در شب). امکان استفاده از برخی از لنزها در شب وجود دارد چون امکان عبور اکسیژن به میزان زیاد از آن ها وجود دارد. می توانید لنزهای تماسی را از جاهای مختلفی تهیه کنید که برخی از آن ها لنزهای با کیفیت تری را نسبت به بقیه عرضه می کنند. اما با گذشت زمان و مشکلاتی که عینک دارد آن ها را خسته کرده باشد و به فکر استفاده از لنزهای طبی بیفتند . هرگز از لنزها بیش از زمان توصیه شده استفاده نکنید .

بهمنظور جلوگیری از عفونت چشم و از دست دادن بینایی، در صورتیکه مشکل یا آسیبی برای چشمتان پیش آمده یا دچار التهاب و قرمزی شده است، از لنز طبی استفاده نکنید. برای دوری از مشکلات جدی چشم مثل عفونت قارچی و زخم قرنیه باید از محلول های شستشویی که چشم پزشک توصیه می کند استفاده کنید. برای پرهیز از مشکلات احتمالی بهتر است به این نکات توجه شود. لنز چشم توریک دارای حالت ها و طول های متفاوتی است که این طول ها باعث می شوند مشکلات آستیگمات، دوربینی و نزدیک بینی درمان و اصلاح شود. مراقبت از لنزهای تماسی، عفونت زدایی و نگهداری درست از آن ها راحت تر از چیزی است که فکرش را می کنید. البته باتوجه به اینکه لنزهای سالانه در حین خواب از چشم خارج نمیشوند، احتمال عفونت چشمی آن افزایش مییابد. محلولهای تقلبی هم علاوه بر اینکه باعث عفونتهای شدید میشوند، فرد را دچار آلرژی شدید چشمی میکنند، لنز را از بین میبرند، قرنیه، ملتحمه و پلک را هم دچار آسیب میکنند. محلولهای غیر اوریجینال لنز میتوانند با ایجاد عفونتهای چشمی، منجر به نابینایی فرد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید