تهیه و توزیع انواع کنتاکت لنزهای طبی – رنگی

نکته بسیار مهم راجع به استفاده از لنز های طبی فصلی ،رعایت کامل بهداشت و این نکته که برای حفظ سلامت چشمان شما از لنز های طبی فصلی بیش از سه ماه استفاده نکنید و بهتر است برای نگهداری لنز های طبی فصلی در درجه اول از محلول های مناسب همان برند استفاده نمایید. حفظ بهداشت چشم بسیار ضروری است، چنانکه، پزشکان چشم را سلطان بدن دانستهاند. لنزهای نرم یک بار مصرف را هم نمی توانید شب ها هنگام خواب در چشم تان نگه دارید، چون عمر مفید استفاده از این نوع لنزها فقط یک روز است و شب، هنگام خواب، باید دور انداخته شوند. دقت کنید که تمام لنزها را باید از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر تهیه کنید و طرز استفاده از آنها را به طور دقیق آموزش ببینید تا بتوانید به شکل صحیح و بهداشتی از این لنزها استفاده کنید. خیلی از افراد، به دلایل مختلف حاضر به انجام عمل لیزیک نیستن و از طرفی هم دوست ندارن که دائما عینک بزنن یا حداقل در مراسم ها و مهمونی ها، ترجیح میدن که بدون عینک باشن تا استایل و آرایش بهتری رو به نمایش بگذازن، خب در این صورت، بهترین کار برای داشتن یه دید شفاف، واضح و بدون مشکل، استفاده از لنزهای طبی هستش و اگه شما جزء این افراد هستید، باید درباره لنز طبی اطلاعات کاملی به دست بیارید، با ما همراه باشید.

تجویز لنز برای افراد زیر 18 سال تنها با اجازه خانواده انجام می شود. 4. لنز چشم نفوذ پذیر گازی یا GP: برای آستیگماتیسم گزینه مناسبی است و نسبت به مدل های سیلیکونی و ژله ای دید بهتری ایجاد می کند. لنز طبی جانسون جانسون اکوویو بلاکر یووی بوده و چشم را در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت میکند! اولین انتخاب هنگام بررسی لنزهای تماسی این است که کدام ماده لنز نیازهای شما را برآورده میکند. در این مقاله قصد داریم تا عوارض احتمالی استفاده از لنز طبی را بررسی کنیم. • لنزتان را به طور جداگانه تمیز کنید تا هرگونه کثیفی را از روی سطح آن بردارید. یادتان باشد اگر از این نوع لنز استفاده میکنید لازم است که هفتهای یک بار آنها را از روی چشم بردارید و با محلول مخصوص تمیز و ضدعفونی کنید. یادتان باشد اگر از این نوع لنز استفاده می کنید لازم است که هفته ای یک بار آن ها را از روی چشم بردارید و با محلول مخصوص تمیز و ضدعفونی کنید.

در حقیقت این لنزها که از پلیمرهای نفوذپذیر به اکسیژن ساخته شدهاند، در اواخر دههی ۱۹۷۰ و در طول دهههای ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ طراحی شدند و توانستند نقص بزرگ لنزهای سخت قبلی را که محدودیت انتقال اکسیژن به چشم بود، اصلاح کنند. میکروب ها می توانند در دو زمان به چشم های شما ورود پیدا کنند یکی زمانی که لنز را روی چشم میگذارید و یکی زمانی که آن را بر می دارید. لنز های طبی به دلیل سهولت استفاده و جنبه زیبایی که دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بیشتر افرادی که چشم های ضعیفی دارند خواهان استفاده ز لنز طبی می باشند. دسته دوم لنزهای طبی، لنزهایی هستند که به منظور رفع عیوب انکساری چشم مانند دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم بر روی قرنیه قرار داده می شود. مثلا قرص های ضد بارداری به دلیل دارا بودن استروژن می توانند چشم ها را نسبت به لنز حساس کنند. یکی از مزایای لنزهای طبی این است که خیلی زود به آنها عادت می کنید. مانند هر گونه عمل جراحی، این لنزها هم ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشند ولی خوشبختانه عوارض آنها نادر و در اکثر موارد قابل درمان هستند. تاریخ اکسپایر یک تاریخ 4 ساله است و تا زمانی که شما پلمپ لنز را باز نکنید قابل استفاده است.

حضور باکتری یا قارچ در چشم و عدم رسیدگی و متوجه شدن حضورشان در چشم باعث پیشرفت در عرض چند ساعت تا چند روز شده و عفونت هایی را به دنبال دارد که هر کدام با علائم خاص خود بروز می کند. یعنی لنز طبی، جعبه لنز و دیگر متعلقات آن همگی باید نام و نشان همان برند را در خود داشتهباشند. افرادی که از لنزهای رنگی و زیبایی استفاده می کنند باید هر دو ماه یکبار به پزشک مراجعه کنند تا چشمشان معاینه شود. هرگز با لنز نخوابید زیرا لنزها مانع از رسیدن اکسیژن به چشم ها می شوند، اگر هنگام خواب لنزها را از چشم بیرون نیاورید ممکن است باعث ایجاد زخم های قرنیه شود که این زخم ها گاها منجر به نابینایی هم می شوند. از آن جایی که می توانید لنزهای نرم طولانی مدت را شب ها، هنگام خواب، از چشم تان خارج نکنید، خطر عفونت چشم با این لنزها بیشتر است و به همین دلیل کمتر پیشنهاد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید