تهیه و توزیع انواع کنتاکت لنزهای طبی – رنگی

همانطور که می دانید اولین توصیه برای افرادی که دارای مشکلات بینایی میباشند استفاده از عینک می باشد اما الزاما این بهترین توصیه نیست ، چون لنز با کُره چشم حرکت میکند دید واضح تر ، دقیق تر و کاملتری را فراهم میسازد و البته حتی برای کسانی که عینک را ترجیح میدهند لنز انتخاب مناسبتری است. امروزه میتوان با استفاده از لنزهای رنگی و آرایشی که پس از ورود به بازار در سالهای اخیر به سرعت به یک وسیله رایج برای زیبایی تبدیل شد، چشمها را به هر رنگی درآورد، اما بسیاری از مصرف کنندگان متوجه عوارض استفاده بیش ازحد از این لنزها نیستند. لنز تماسی چشمی طبی جزو لنز های نمره داری است که در قالب رنگی و بی رنگ تولید می شود و مناسب چشم های ضعیف می باشد. شما هم میتوانید از لنز استفاده کنید مگر اینکه مشمول یکی از موارد زیر باشید: -چشم شما در اثر آلودگی یا عفونت دچار التهاب است -قبلا الرژی های خاصی را روی پوست یا چشم تجربه کردید -چشم شما دچار جراحت است -از داروهای خاصی برای چشم خود استفاده میکنید- در چنین مواردی حتما پیش از استغاده از لنز با چشم پزشک مشورت نمایید.

پس از گذشت مدت مجاز مصرف هر نوع لنز باید آن را دور انداخت و افراد برای انجام این کار نباید منتظر کاهش شدید دید، قرمزی چشم و یا بروز مشکلات بینایی باشد تا از مصرف لنز خود صرفه نظر کنند. به همین منظور برای تمیز کردن آن باید از محلول ضد عفونی مناسب استفاده کنید. البته نوع دیگری از لنز آستیگمات وجود دارد که از جنس لنز های سخت و نفوذ پذیر به گاز هستند . امکان استفاده از برخی از لنزها در شب وجود دارد چون امکان عبور اکسیژن به میزان زیاد از آن ها وجود دارد. همچنین باید دانست که لنز را نباید به طور مداوم به عنوان جایگزین دائمی عینک به کار برد بنابراین اگر لنز به طور مداوم بر روی چشم باشد، حکم صفحهای را دارد که روی چشم را میپوشاند و در نتیجه از رسیدن اکسیژن به بافتهای این ناحیه جلوگیری میکند که این وضعیت برای چشمها مطلوب نیست. امروزه لنزهایی که برای اصلاح عیوب انکساری چشم استفاده میشوند حداکثر تا 30 روز قابلیت ماندگاری و اصلاح دارند و بعد از گذشت 30 روز لنزها مجدداً تعویض میشوند. تا زمانی که خیساندن کامل نشده و محلول خنثی نشود، محلول نباید با چشم شما تماس داشته باشد.

افراد به مواد به کار برده در لنزهای مختلف و محلول های ضد عفونی کننده به طور مختلف پاسخ می دهند. همان طور که در قسمت های بالا هم گفته شد این لنزها بر اساس مدت استفاده انواع مختلفی دارند. علاوه بر این برخی از لنزهای خاص مناسب کسانی که خشکی چشم دارند طراحی شده اند. آیا هوای آلوده برای لنز و چشم نیز مضر است؟ این متخصصان عقیده دارند که استفاده مکرر از لنز برای کسانی که مبتلا به آلرژی هستند مضر است اما مصرف مداوم این لنزها حتی برای کسانی که مبتلا به آلرژی نیستند نیز خطرناک است. این محلول ها به خوبی لنزها را تمیز می کنند اما حتما قبل از استفاده از آن ها دستور العمل های لازم را رعایت کنید. حتی اگر رنگ چشم های خودتان تیره باشند این لنزهای تماسی نرم می توانند رنگ چشم را تغییر دهند. می توانید لنزهای تماسی را از جاهای مختلفی تهیه کنید که برخی از آن ها لنزهای با کیفیت تری را نسبت به بقیه عرضه می کنند. بعد از رعایت تمام نکات بالا حتما برای معاینه چشم به چشم پزشک مراجعه کنید. برای اینکه لنز طبی آلوده نشود، پیش از آرایش کردن آنها را در چشم خود قرار دهید.

آیا می توانید به طور مرتب از لنزهای خود محافظت کنید؟ این نوع لنزها نیاز به مراقبت و نگهداری به صورت روزانه دارند. چرا که لنزهای طبی روزانه در پایان روز از چشم خارج شده و دور انداخته می شود. لنز طبی توریک پیورویژن ۲ بوش اند لومب حتمن قبل از خواب از چشم خود خارج کنید و در جالنزی حاوی مایع لنز نگهداری کنید. اگر شما در حال حاضر از لنز طبی استفاده می کنید، احتمالا مارک لنز محبوب خود را پیدا کرده اید. اگر می خواهید از لنزهای شبانه استفاده کنید، چشم پزشک بررسی می کند که تا چه حد چشمان شما می توانند این لنزها را تحمل کنند و آیا استفاده از آن ها بی خطر است یا نه. افرادی که مشکل دوربینی دارند و نمره چشم آنها بالا است. لنز توریک ICL باعث اصلاح آستیگماتیسم، دوربینی و نزدیک بینی می شود. کارکرد اصلی لنزهای طبی برای اصلاح مشکلاتی مانند آستیگماتیسم، مطالعه کردن، دوربینی و نزدیک بینی می باشد. برای همین است که تاکید داریم لنز چشم را از مراکز معتبر همچون فروشگاه اینترنتی عینک و لنز لوناتو خریداری کنید. لنز چشم به انگلیسی contact lens، دیسک منحنیشکلی است که روی غشای اشکها قرار میگیرد و سطح چشم را میپوشاند.

دیدگاهتان را بنویسید