جداول و نمودارها تقریبی است

با اینکه برای نگهداری لنز طبی خیلی از جوانب رعایت می شود از جمله نگهداری در مایع لنز و استفاده از لنز با دستان کاملا تمیز اما بازهم در این پروسه درصد خطا وجود دارد و احتمال آن بسیار زیاد است که میکروارگانیسم ها وارد چشم ما شوند و آسیب های بعدی را به بار آورند. حال اگر از لنزهای طبی چشمی به مقدار زیاد استفاده کنیم به این علت که مانند جسم خارجی عمل می کنند که جلوی قرنیه را گرفته و منبعی برای رطوبتشان به اندازه ی خود چشم وجود ندارد و از طرفی اصطکاکشان با هوا و پلک ما بیشتر می شود باعث ایجاد خشکی چشم می شوند. بدن ما در حالت عادی دارای یک سیستم ایمنی بسیار قوی است که با هرگونه عوامل خارجی می تواند مبارزه کند. عوامل عفونت زا میکروارگانیسم ها هستند. اما به جز عوامل مورورثی دلایل دیگری نیز وجود دارد که فرد به این بیماری مبتلا شود که در ادامه به آن پرداخته ایم.با ما همراه باشید تا در خصوص عیوب انکساری آستیگماتیسم، روش های درمان آن با لنز چشم توریک و عینک طبی بیشتر بدانید. لنزهای طبی رنگی در انواع لنز روزانه، لنز فصلی و لنز سالانه تولید می شوند.

از آنجایی که لنز طبی یا رنگی مستقیماً روی چشم قرار گرفته و تمام سطح قرنیه را میپوشانند، میزان اکسیژنی که به چشم شما میرسد، با پوشیدن لنزهای تماسی کاهش خواهد یافت. لنز توریک بی رنگ هستند و در ایران لنز توریک رنگی وجود ندارد و کسانی که لنز رنگی می خواهند و چشمانشان آستیگمات دارد در صورتی که نمره چشم او پایین باشد و آستیگمات کمی داشته باشد بایستی نمره آستیگمات وی را تبدیل کرد تا از لنز طبی رنگی استفاده کند. نوآوری های اخیر به پیشرفت در تکنولوژی لنز طبی برای دوربینی و نزدیک بینی کمک فراوانی کرده است به طوریکه محصولات وسیع با راحتی بیشتر توسط کمپانی های معتبر تولید می شوند. بدین ترتیب اگر از قرصهای ضدبارداری استفاده میکنید بهتر است که همزمان از استفاده از لنزهای تماسی خودداری کنید. استفاده همزمان از قرصهای ضدبارداری و لنزهای تماسی به خشکی مزمن و التهاب چشم منتهی خواهد شد. ترکیب قرصهای ضدبارداری و لنزهای تماسی باعث از بین رفتن توازن در لایه تولید اشک شده که تولید بیش از حد اشک را در پی دارد. در این صورت تغییراتی در بافت اشک که به طور کلی از سه لایه اصلی برای حفاظت، مرطوب کرده و تغذیه سطح چشم تشکیل شده را متوجه خواهید شد.

به این علت که چشم دارای سطح اصطکاک وسیعی با هوای بیرون و پلک ها دارد که در صورت نبود این رطوبت دچار خشکی چشم می شدیم و هرگز نمی توانستیم دیدی به اندازه ی چشم مرطوب داشته باشیم زیرا اصطکاک به ما این اجازه را نمی داد. • لنزتان را به طور جداگانه تمیز کنید تا هرگونه کثیفی را از روی سطح آن بردارید. این محصولات به افرادی که دارای چشم های حساس هستند کمک می کنند تا راحت تر از لنز های طبی استفاده کنند . هفتگی: تا یک هفته قابل استفاده اند و پس از گذشت یک هفته از زمان شروع استفاده باید با لنز جدید جایگزین شوند. نکته ای که در مورد لنزهای طبی وجود دارد این است که باید کاملا استاندارد ساخته شده باشند تا مانع رسیدن اکسیژن به قرنیه نشوند. شاید شما قبلا از این نام تجاری شنیده باشید، اما هنوز هم یک نام تجاری محبوب و مورد علاقه توسط بسیاری از مصرف کنندگان لنز های تماسی است. ما لنز را در تماس مستقیم به بافت بسیار حساس و زنده قرار می دهیم و ممکن است بدن ما در برابر این عامل که آنرا عامل خارجی حمله کننده تلقی کرده واکنش نشان دهد. لنزها طور کلی، عدسی بسیار نازکی هستند که بر روی قرنیه چشم قرار داده می شوند و به دلیل تبادل اکسیژن مستقیم قرنیه چشم ضروری است که لنزهای طبی مناسب توانایی عبور اکسیژن از خود را داشته باشند.

همچنین این گونه لنزها بیشتر برای افرادی که دارای قوز قرنیه هستند مناسب است، زیرا میدان دید خوبی را برایتان فراهم میکند. در واقع شفافیت لنزهای نفوذپذیر گازی و نرمی و راحتی لنزهای سیلیکونی در این مدل گرد هم آمده است. شلوار لی مرواریدی یکی از پرطرفدارترین مدلهای شلوار لی در بین خانمهای جوان است. بدین ترتیب بار دیگر توصیه میکنیم که قبل از خوابیدن لنزهای تماسی را از چشم خارج کنید. حتی هنگام وارد کردن یا خارج کردن لنزها از چشم نیز با کمی بیاحتیاطی به قرنیه آسیب زده و آن را دچار خراشیدگی نمایید. اما در افرادی که دچار حساسیت به لنز می شوند علایم شایعی همچون قرمزی چشم، خارش، التهاب و گاها عفونت می بینیم. لنز تماسی مقدار اشک در قرنیه را کاهش می دهد و برای نرم نگه داشتن خود ،بیشتر اشک ما را جذب می کند. این لنزها را می توانید برای مدت ۳ماه استفاده کنید (البته اگر استفاده سبکی داشته باشید) ولی در صورتی که از آن به طور روزانه و به مدت ۱۶ ساعت از آن استفاده می کنید پس از یک ماه یک جفت لنز دیگر را جایگزین آن نمایید. نکته مهم در استفاده از محلول شستشوی لنز تاریخ مصرف آن بعد از باز شدن درب آن است.

دیدگاهتان را بنویسید