جداول و نمودارها تقریبی است

لنزهای تماسی چند ضلعی: برای افرادی که مشکل آستیگماتیسم دارند پیشنهاد میشود. لنز سخت به دو نوع لنزهای سخت استاندارد و لنزهای سخت نافذ اکسیژن تقسیم میشود (hard lenses یا GP lenses) . اگر مشکل قوز قرنیه یا «کراتوکونوس» دارید بهتر است از «لنزهای سخت نافذ اکسیژن» استفاده کنید. در یکی دو سال اخیر یک شرکت آمریکایی به نام Ocumetics Technology از یک لنز جدید به نام لنز بیونیکی رونمایی کرده که قدرت دید آن به صورت ۲۰ از ۲۰ هست و به بیماران این امکان را میدهد تا سه برابر نسبت به قبل بهتر ببینند. نکته بسیار مهم راجع به استفاده از لنز های طبی فصلی ،رعایت کامل بهداشت و این نکته که برای حفظ سلامت چشمان شما از لنز های طبی فصلی بیش از سه ماه استفاده نکنید و بهتر است برای نگهداری لنز های طبی فصلی در درجه اول از محلول های مناسب همان برند استفاده نمایید.

عینک با شماره بالا مشکلاتی دارد که در دراز مدت از نظر بینایی و زیبایی برای کودک مناسب و خوشاید نیست و لنز قابل تحمل تر است. بعضی افراد برای مشکلات چشم یا تقویت بینایی و برخی دیگر برای اهداف زیبایی از آن استفاده می کنند. خیلی از افراد پس از آنکه میفهمند چشمهایشان ضعیف شده است و نیاز به عینک دارد، بین انتخاب عینک و لنز میمانند و نمیدانند کدام یک مناسب چشمهایشان است. فراموش نکنید که استفاده از یک محصول مناسب و انجام دستورالعملهای روی بستهبندی لنزها بسیار مهم است. برای جلوگیری از درمان نامناسب یک کراتیت میکروبی زودرس و نظارت بر بهبود آن، باید مراقبت های دقیقی از نظر پیگیری انجام شود.. شیوع آن کم است اما سایش لنزهای تماسی عامل اصلی خطر برای ایجاد کراتیت میکروبی است و خطر آن بر اساس نوع لنز و مدت زمان سایش متفاوت است.. خطر ورم ملتحمه یا گل مژه چشم بسیار بالا خواهد بود اگر برای مدت طولانی به شکل متوالی لنزهای نامناسبی در چشم داشته باشید، به خصوص در طول شب. 2. استفاده طولانی مدت از لنز ممکن است موجب خشکی، آسیب دیدن و یا سایر بیماریهای چشمی شود.

وجود نقایص اپیتلیال باید از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد، و ممکن است نیاز به قطع موقتی استفده از لنزهای چشمی و همچنین درمان با آنتی بیوتیک های احتمالی، اصلاح لنزهای چشمی و آموزش بیمار باشد. این فضای استریل را اشک چشم و آنزیم هایی که در آن وجود دارد فراهم می کند. این لنز ها همان طور که از نامشان پیداست لنز های هفتگی هستند یعنی میتوان به صورت روزانه تا یک هفته از آن ها استفاده کرد و بعد از استفاده با توجه به شرایط ساخت باید لنز دیگری جایگزین شود. چشم ما یک محیط کاملا استریل است. با اینکه برای نگهداری لنز طبی خیلی از جوانب رعایت می شود از جمله نگهداری در مایع لنز و استفاده از لنز با دستان کاملا تمیز اما بازهم در این پروسه درصد خطا وجود دارد و احتمال آن بسیار زیاد است که میکروارگانیسم ها وارد چشم ما شوند و آسیب های بعدی را به بار آورند. همیشه باید قبل از گذاشتن و برداشتن لنز، دست هاتونو کاملا ضدعفونی و خشک کنید. خیلی از افراد، به دلایل مختلف حاضر به انجام عمل لیزیک نیستن و از طرفی هم دوست ندارن که دائما عینک بزنن یا حداقل در مراسم ها و مهمونی ها، ترجیح میدن که بدون عینک باشن تا استایل و آرایش بهتری رو به نمایش بگذازن، خب در این صورت، بهترین کار برای داشتن یه دید شفاف، واضح و بدون مشکل، استفاده از لنزهای طبی هستش و اگه شما جزء این افراد هستید، باید درباره لنز طبی اطلاعات کاملی به دست بیارید، با ما همراه باشید.

پاپیلا ملتحمه (Giant papillary conjunctivitis) معمولترین نوع التهابی است که افراد استفاده کننده از لنزهای تماسی به دلیل پوشیدن متوالی و مکرر لنزهای تماسی با آن دست به گریبان میشوند. البته ممکن است در بعضی از افراد این اتفاق نیافتد و سیستم ایمنی بدنشان به این صورت حساسیت نشان ندهد. بدن ما در حالت عادی دارای یک سیستم ایمنی بسیار قوی است که با هرگونه عوامل خارجی می تواند مبارزه کند. اگر نمیدانید کدام یک از این دو برای شما مناسب است با این مقاله همراه باشید تا مزایا و معایب هر کدام را بررسی کنیم. این عارضه ممکن است در اثر شرایط حاد یا مزمن قرنیه، هیپوکسیک قرنیه، نامناسب بودن مایع لنز و نیز خود لنزهای تماسی که به اندازه کافی مناسب نیستند ناشی شود. لنزهای ۳ ماهه هستند به این منظور که شما می توانید تا ۹۰ روز متوالی از آنها با رعایت نکات نگهداری و بهداشتی، استفاده کنید و از دید واضح خود لذت ببرید. در این صورت رفتن به سمت لنزهای تماسی نرم گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید