خریدی مطمئن با بهترین قیمت از تمامی برندهای معتبر

پس از آن با اتصال لنز روی یک محور فولادی که انتهای آن منطبق با CPC لنز است ، قرار گرفته و از طریق تراشکاری شکل محدب لنز در سمت دیگر و CAC ایجاد می شود . لنزهای طبی بی رنگ همانطور که قبلن هم گفتم لنزهای تماسی نمره داری هستند که جنبه زیبایی ندارد و فقط یک لنز درمانی است که جایگین عینک می شود. لنز طبی روزانه ،لنز فصلی،لنز سالانه،لنز طبی دائمی،لنز های تماسی سخت و یا GP(نفوذ پذیر به گاز)،لنز های هیربد یا ترکیبی جزء لنز های تماسی نرم هستند که بر اساس مشخصا ت موجود و نیاز به چند دسته تقسیم شده اند. همان گونه که اطلاع دارید استفاده از لنز ها، مزایا و معایب مربوط به خود را دارد و در این مقاله سعی شد که به مزایای لنز ها اشاره شود و حال در این قسمت به عوارض استفاده از انواع لنز اشاره می کنیم.خطرات دیگر استفاده از لنز عبارتند از:- خشکی چشم تورم و یا مشکلات قرنیه مانند تاری دید، خراشیدگی و یا تغییر در شکل قرنیه است- ایجاد حساسیت به مواد شوینده لنز- تجمع رسوب در لنز که باعث ناراحتی مصرف کننده و افزایش خطر عفونت میشود- تورم چشم و پلک- گذاشتن و برداشتن لنزها و قرار دادن آنها در مایعات مخصوص و ضد عفونی کردن آنها ممکن است در برخی مواقع ایجاد مزاحمت کند- گذاشتن و برداشتن لنز به چشم صدمه میزند وممکن است آلودگی دستان شما را به چشم هایتان انتقال دهد- امکان عفونت در لنزهای طولانی مدت وجود دارد و این موضوع برای چشمان شما بسیار مضر است- گم کردن لنز نسبت به عینک سادهتر است به دلیل آن که نسبت به عینک کوچک تر می باشد- گذاشتن و برداشتن لنز نسبت به عینک، مشکلتر است- هنگام استفاده از لنز تماسی سخت، گرد و خاک ممکن است به زیر لنز رفته و باعث خراش قرنیه شود- مهمترین موضوع روش نگهداری لنز است.

1. استفاده از عینک برای دراز مدت، گزینه مناسبتری نسبت به لنز است. محلولهای نگهداری لنز نرم با محلولهای نگهداری لنز سخت متفاوت هستند، آنها را به جای یکدیگر نباید استفاده کرد.نوع محلول نگهداری لنز را بدون مشورت با پزشک متخصص نباید عوض کرد. لنزهای طبی در انواع مختلفی وجود دارند و علاوه بر درمان مشکلات بینایی میتوانند چشمها را نیز زیباتر کنند. لنز را در آب یا شامپو نباید نگه داری کرد، بلکه در محلول مخصوص خود نگه داشت.محلول های متفاوتی برای نگه داری لنز ها وجود دارد و شما می توانید با مراجعه به داروخانه ها انواع محلول ها را برای لنز خود تهیه کنید و ما به شما این پیشنهاد را می دهیم که علاوه بر تهیه محلول مناسب لنز، سرم شست و شو را نیز برای لنز خود تهیه کنید.سرم شست و شو همان سدیم کلراید ها هستند که می توانند آلودگی ها را از سطح لنز شما از بین ببرند و باعث شوند که لنز شما تمیز و پاک شود.

قرصهای ضدحساسیت و آنتیهیستامینها هم چشم را خشک میکنند و برخی داروهای ضدآکنه میتوانند باعث ایجاد احساس خارش در چشم دارای لنز شوند.اول لنز بزاریم یا آرایش کنیم؟ اگر به طور اتفاقی لنز نرم را داخل جا لنزی، به صورت خشک نگهداری شود ،قبل از برداشتن آن، ابتدا سرم فیزیولوژی را بر روی آن ریخت و بعد از 2 تا 4 ساعت لنز را برداشت.دست زدن به لنز نرمی که به صورت خشک نگهداری شده، باعث پودر شدن آن میشود. فناوری مشابه دیگری درحال پیشرفت است که میتواند با انتقال دارو به چشم، بیماری «گلوکوم» را درمان کند. این عوارض میتواند به سرعت پیشرفت کند و هم چنین خیلی جدی باشد و در موارد نادری نیز میتواند منجر به کوری شود. در مقایسه انواع لنز طبی باید بگوییم که لنز طبی نرم نسبت به لنز طبی سخت طبیعی تر می باشد و همچنین استفاده از لنز طبی نرم به دلیل داشتن خاصیت انعطاف پذیری خیلی راحت تر و آسان تر از لنز طبی سخت می باشد. لنزهای شفافی هستند که نسبت به لنزهای مرئی تیرهتر هستند و روی رنگ چشم اثر میگذارند. سازندگان این لنز طبی چشم میگویند: « این لنزها روزانه هستند و پس از یک بار استفاده دور انداخته میشوند.

زمانی که دارو مصرف میشود قطعا اگر قطرهای در چشم ریخته میشود باید لنزها را خارج کرد اما مصرف برخی از داروهای خاص ممکن است با وضعیت لنز ربط پیدا کند، مثلا اگر قرصهای پیشگیری از بارداری مصرف شود چشمها به دلیل استروژن موجود در این قرصها به لنزها حساستر خواهد شد همینطور این قرصها میزان اشک ریزش را کاهش میدهند و اینگونه چشمها خشکتر و امکان آسیب آن ها با لنز بیشتر میشود. علاوه بر آن استفاده از لنز خطر ابتلا را به زخمهای قرنیهای افزایش میدهد. البته این زمان بسته به این دارد که در این مدت لنز چشم شما را دچار ناراحتی نکند. قبل از زدن و برداشتن لنز چشم، باید دست را شست.- از قرار دادن دو عدد لنز در یک جا لنزی، باید خودداری شود، زیرا باعث چسبندگی میشود.- موقع زدن لنز، نباید بر روی قرنیه فشار اضافی وارد کرد تا باعث آسیب قرنیه نشود.- موقع برداشتن لنز، باید مراقب بود ناخنها به قرنیه صدمه نزند.- هنگام خواب، لنز را در آورد حتی اگر لنزهای دائمی است.- علاوه بر تمیز کردن لنز، آنها را هر چند وقت یک بار باید با محلولهایی مثل پروکسیدهیدروژن ضدعفونی کرد.- در حالی که لنز بر روی چشمها قرار دارد، نباید از اسپریهای معطر کننده، قطره یا پماد چشمی استفاده کرد کسانی که در محیطهای آغشته به مواد شیمیایی کار میکنند، اگر مجبور به استفاده از لنز باشند، باید هنگام کار از عینکهای محافظ استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید