خریدی مطمئن با بهترین قیمت از تمامی برندهای معتبر

این موضوع به آنها کمک میکند که به راحتی بین ۸ تا ۱۰ ساعت از لنز استفاده کنند و ویتامین روزانه چشم تامین شود. 8. از همه مهم تر، یک بار در روز لنز های طبی خود را تمیز کرده و ضدعفونی کنید ، مگر در صورت استفاده از لنز های یک بار مصرف . عادات اشتباه دیگر این است که مصرف کنندگان لنزهای تماسی به جای تعویض کردن محلول ضدعفونی کننده لنز، فقط روی آن را با محلول پر میکردند. چک کردن مرتب لنزهای تماسی به چشم پزشک شما کمک خواهد کرد عوارض لنز را در زودترین زمان ممکن شناسایی نموده و از بدتر شدن آنها با درمان به موقع جلوگیری کند. این یکی از جدی ترین عوارض لنز بالقوه ناشی از استفاده از لنزهای تماسی است. ۵-از محلول های مناسب برای شستشوی لنز استفاده شود. 2. عینکها همانند لنز داخل چشم قرار نمیگیرند، بنابراین نیاز به مراقبتهای خاصی ندارند. خیلی از افراد پس از آنکه میفهمند چشمهایشان ضعیف شده است و نیاز به عینک دارد، بین انتخاب عینک و لنز میمانند و نمیدانند کدام یک مناسب چشمهایشان است.

اغلب، لنزهای GP قبل از نیاز به تعویض، میتوانند یک سال یا بیشتر دوام بیاورند. البته یکی از نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید این است که با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید در رابطه با مزایا و معایب هر کدام اطلاعاتی کسب کنید و با توجه به توضیحات چشم پزشک و هنگامی که فهمیدید کدام یک مناسب چشم شما است اقدام به خرید کنید. پس ضروری است اگر قصد تغییر محلول لنزتان را دارید، با پزشک خود مشورت کنید. هر یک از انواع لنزهای طبی به صلاحدید و تشخیص پزشک و با توجه به نوع و شدت بیماری و شرایط سلامتی فرد بیمار، تجویز و مورد استفاده قرار میگیرند. هیچ وقت بیش از حد از لنزهای تماسی استفاده نکرده و طبق تجویز پزشک آنها را تعویض کنید یا دور بیندازید. لنزها را به طور منظم عوض کنید و از بکارگیری آن بیش از مدت تجویز شده بپرهیزید. فضای نگهداری لنزها را تمیز کرده و هر شش ماه آن را عوض کنید.

هنگامی که هر دو لنز را در محفظهی نگهداری قرار دادید، دو سمت ظرف را به اندازهی کافی با محلول ضدعفونیکننده پر کنید؛ به نحوی که سطح لنزها را بپوشاند. بله، لنزهای تماسی چشم دارای سوراخ های ریزی هستند که قابل مشاهده نیستند،هنگامی که لنز شما در تماس مستقیم با هوای آلوده و گرد و غبار و ذرات ریز موجود در هوا قرار می گیرد این سوراخ ها بسته شده و مانع از رسیدن اکسیژن به چشم شما می گردد. 3. لنزها باید در محفظهای مخصوص نگه داری شوند تا از نشستن آلودگی و گرد و غبار بر روی آنها جلوگیری شود. 3. عینک، چشمها را در مقابل گرد و غبار و آلودگی محافظت میکند. لنزهای طبی در انواع مختلفی وجود دارند و علاوه بر درمان مشکلات بینایی میتوانند چشمها را نیز زیباتر کنند. برای رفع مشکلات دوربینی و نزدیک بینی این لنزها بهترین گزینه هستند و می توانند کمک بسیاری در رفع اختلالات بینایی به کاربر نمایند.

اگر چشمهای شما مشکل کراتوکونوس یا قوز قرنیه دارند بهترین گزینه برای شما لنزهای سخت نافذ اکسیژن است، زیرا این نوع لنزها دیگر مشکلات لنز سخت استاندارد را ندارند و همچنین راحتتر هم هستند. لنزهای نرم علاوه بر این خاصیت از قابلیت انعطاف پذیری برخوردار هستند که این خاصیت موجب تحمل راحتتر لنز بر روی چشم میشوند. لنز چشمی یک دایره منحنی شکل می باشد که از جنس پلاستیک بسیار نازک و نرم است. این بیماری زمانی اتفاق می افتد که زخم باز حاوی قارچ, باکتری, عفونت انگلی و یا ویروس در قرنیه چشم ایجاد شود. درمان این عارضه شامل از بین بردن محرکهای تحریک کننده است و بسته به شدت آن، استفاده از داروی موضعی ضد التهابی غیر استروئیدی یا کورتیکواستروئیدها به منظور کمک به رگرسیون رگ ها کمک می کند. این عارضه ممکن است ناشی از استفاده از لنزهای چشمی باشد یا از اندوتوکسینهای ایجاد شده توسط باکتریها یا از ترکیبی از هر دو. اگر نمیدانید کدام یک از این دو برای شما مناسب است با این مقاله همراه باشید تا مزایا و معایب هر کدام را بررسی کنیم. لنزهای سخت همراه با محلولی نرم کننده هستند و به دلیل قیمت مناسبی که دارند طرفداران زیادی هم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید