خریدی مطمئن با بهترین قیمت از تمامی برندهای معتبر

در هر حال با توجه به جمیع شرایط ، در صورت امکان لنز طبی فصلی توصیه بهتری خواهد بود چرا که مزایای بیشتری نسبت به لنز طبی سالیانه دارد که در بخش مزایای لنزهای فصلی نسبت به لنزهای سالیانه کاملا توضیح داده شده است . فقط نکته ای که وجود دارد این است که قیمت این لنزها بالاتر از بقیه لنزهاست، حال که این موضوعات را توضیح داده ایم هنوز شما همه چیز را در مورد لنز چشم نمیدانید پس بهتر است یکسری از مهم ترین سوالات مربوط به لنز چشم را پاسخ دهیم. گاهی لازم است در زمان استفاده از لنزتان از محلول مرطوبکننده استفاده کنید تا لنز در زمان استفاده نرم شود. یادتان باشد از صابونهای مرطوبکننده برای شستن دستهایتان استفاده نکنید، چون به لنزها آسیب میرساند و در آخر با حولهی بدون پرز دستهایتان را خشک کنید. لنزهای نرم و ژله ای به علت نرمی زیاد ممکن است در چشم تکان بخورند و این مشکل بیشتر در لنزهای 24 ساعته اتفاق می افتد، برای رفع این مشکل بهتر است از لنزهای مدت دار و یا لنزهای ترکیبی استفاده نمایید. از آنجایی که میتوانید لنزهای نرم طولانیمدت را شبها، هنگام خواب، از چشمتان خارج نکنید، خطر عفونت چشم با این لنزها بیشتر است و به همین دلیل کمتر پیشنهاد میشوند.

بیشتر افرادی که از عینک طبی استفاده می کردند امروزه رو به استفاده از لنز تماسی آورده اند. وقتی لنز را به روش مالش به جلو و عقب پاک میکنید، حتما انگشتتان باید از لبهی لنز خارج شود و به کف دست برسد تا لنزتان کاملا تمیز و پاک شود. لنزهای یک بار مصرف که نسبت به مدلهای دیگر گرانترند، معمولاً برای افرادی که آلرژی دارند، کسانی مثل ورزشکاران که فقط در موقعیتهای خاص میخواهند از لنز بهجای عینک استفاده کنند، افرادی که لنزشان بهسرعت رسوب میگیرد و نیز کسانی که بهدلیل مشغلهی زیاد فرصت تمیز کردن لنزها را به صورت روزانه ندارند، مناسب هستند. لنزهای چشمی تماسی اغلب در اثر تبخیر اشک طبیعی و مایعات چشمی دیگر خشک میشوند و در نتیجه لنز، نرمی و انعطاف خود را از دست میدهد و فرد با گذاشتن آن در چشمانش احساس ناراحتی میکند. رسوبات اتفاقی: این رسوبات در اثر دود، آلودگیهای محیط یا استفاده از لوازم آرایشی مثل ریمل، اسپری مو، مداد و سایهی چشم، لنز را آلوده میکنند. این تناژ کمرنگ روی رنگ چشم اثر ندارد.

این لنزها از ترکیب آب و ژلاتین ساخته میشوند و بسیار نیز نازک و نرم بوده و در چشم نیز بسیار راحت هستند. این نوع از لنزها به لنزهایی گفته می شود که قادر نیستند، اکسیژن را انتقال دهند و هیچگونه نفوذپذیری نسبت به اکسیژن ندارد با این شرایط قرنیه چشم به منظور استفاد از اکسیژن لازم باید دائم اشک را بین قرنیه و لنز پمپاژ کند زمانی که عمل پلک زدن انجام می پذیرد این اتفاق می افتد. لنزهای نرم یک بار مصرف را هم نمیتوانید شبها هنگام خواب در چشمتان نگه دارید، چون عمر مفید استفاده از این نوع لنزها فقط یک روز است و شب، هنگام خواب، باید دور انداخته شوند. کنتاکت لنزهای بوش اند لمب محصول بریتانیا،امریکا از برترین لنزهای تماسی جهان است. جنس این لنزها از ترکیب سیلیکون و فلوراید است و به همین دلیل پروتئین و مواد دیگر را جذب نمیکنند. برای تزیین گل سر میتوان از پارچههای نمدی و زیبا استفاده کرد.

لنز ها اولین بار در سال ۱۹۴۹ توسط یک دکتر آلمانی به نام دکتر اویگن فیک تولید شد و در کمتر از ۱۰ سال محبوبیت و کاربردی جهانی پیدا کرد. ما در این مطلب بهترین مارکهای رژ لبرا به شما معرفی خواهیم کرد. این مارک لنز یکی از بهترین گزینه ها برای درمان دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم می باشد. در بازار گسترده لوازم آرایشی، دانستن بهترین مارک رژ لب و اطمینان از کیفیت آن ضروری است. استفاده از این لنزها نسبت به بقیه لنزها راحتتر است و طرفداران زیادی دارد. این نوع لنزهای سخت، هم خصوصیات اپتیکی لنزهای سخت استاندارد را دارند و هم راحتتر هستند. لنزهای طبی بر اساس اصلاح نوع عیوب به دو گروه کروی (برای اصلاح دوربینی و یا نزدیک بینی) و گروه توریک (برای اصلاح آستیگماتیسم) تقسیم میشود. این نوع لنزها که معمولاً گرانتر از بقیهی لنزهای نرم هستند، برای درمان آستیگماتیسم استفاده میشوند اما با این همه کارایی برای اصلاح عیوب آستیگماتیسم بهاندازهی لنزهای سخت نافذ اکسیژن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید