خریدی مطمئن با بهترین قیمت از تمامی برندهای معتبر

لنزهای چشم انواع مختلفی دارند و همین امر ممکن است شما را برای خرید یک لنز مناسب با چالش رو به رو کند. بله – تقریبا همه می توانند از لنز های طبی رو رنگی استفاده کنند. لنزهای نرم یک بار مصرف را هم نمیتوانید شبها هنگام خواب در چشمتان نگه دارید، چون عمر مفید استفاده از این نوع لنزها فقط یک روز است و شب، هنگام خواب، باید دور انداخته شوند. حداکثر مدت مجاز استفاده از این لنزهای نرم ۱۸ ساعت است. لنزهای رنگی اصولا برای زیبایی استفاده می شود، ولی بعضی از آنها علاوه بر زیبایی دارای خواص درمانی عیوب چشم را نیز دارا می باشد. یعنی به طور مثال فقط تا نمره -6.00 یا -10.00 را دارا می باشند. همانطور که گفته شد، لنزهای تماسی به طور مستقیم با قرنیه چشم در تماس هستند. این لنزها شب هنگام درآورده و دور انداخته می شوند و صبح روز بعد لنز دیگری در چشم گذاشته می شوند . این لنزها را نیز نمیتوانید شب ها استفاده کنید و بعد از استفاده روزانه باید دور بیندازید. طیف سه رنگ: لنز طبی رنگی ( ترکیب دو رنگ اصلی در وسط ) به همراه رنگ مشکی دور لبه. اولین لنز طبی روزانه اولین بار در سال 1987 در دسترس قرار گرفت و بعدا در دهه 1990 به محبوبیت فراوانی دست یافت.

افزایش انعطاف پذیری و شکل پذیری با توجه به انحنای قرنیه چشم یکی دیگر از ویژگیهای جدید در لنزهای تماسی است. مثلا در اثر بخار شیشه عینک، دید شما تار شود. با استفاده از عینک در فصل سرما یا هر شرایط دیگری احتمال بخار گرفتگی وجود دارد. 1. سرما و گرما بر روی شیشه عینک تاثیر میگذارد. اما افرادی مانند ورزشکاران یا کسانی که مشکلات دیگری دارند، که از عینک نمی توانند استفاده کنند، باید از لنز ها کمک بگیرند. استفاده از این نوع لنز طبی به افرادی که به قوز چشم مبتلا هستند توصیه می شود. نکته ای که در مورد لنزهای طبی وجود دارد این است که باید کاملا استاندارد ساخته شده باشند تا مانع رسیدن اکسیژن به قرنیه نشوند. لنز چشم استاندارد تاثیر زیادی در اصلاح مشکلات چشمی بخصوص آستیگماتیسم دارند. لنزهای سخت استاندارد با استفاده از محلول نرمكننده روی چشم قرار میگیرند. این نوع لنزها میتوانند محلول نمکی موجود در اشک چشم را جذب کنند. سیلیکون هایدروژل هم در اکسیژن رسانی به سطح قرنیه چشم و هم در رطوبت رسانی به آن عملکرد بسیار خوبی دارد.با این تفاسیر افراد میتوانند از لنز طبی و لنز رنگی خود در زمان خواب کوتاه و دوش گرفتن استفاده کنند.

اما اکثر لنزهای درمانی دارای منافذی هستند که اکسیژن را به سطح چشم می رسانند. لنزهای غیرطبی یا لنزهای بدون نمره هیچ خاصیت درمانی ندارند و صرفا برای زیبایی استفاده می شوند و تاثیر زیادی بر زیبایی آرایش چشم دارند. کدایم یک بهتر است عینک یا لنز؟ زمانی که ما از لنز طبی استفاده می کنیم دیگر نگران برف و باران و یا کثیف شدن عینک و گم شدن یا شکسته شدن آن نیستیم. بعضی افراد برای مشکلات چشم یا تقویت بینایی و برخی دیگر برای اهداف زیبایی از آن استفاده می کنند. استفاده از لنزهای رنگی به این صورت نیست و شما حداکثر تا ۴ ساعت متوالی می توانید از آنها استفاده کنید. با استفاده از این محصولات می توانید لنز های خود را تمیز کرده ، شستشو داده و ضدعفونی کنید . برای شروع، ابتدا باید دست های خود را با دقت بشویید. افرادی که عینکی هستند، برای دیدن اطراف باید سر خود را به اطراف بچرخانند، ولی با استفاده از لنز چشم، دیگر نیازی به چرخاندن سر نیست، و مانند چشم های طبیعی می باشد. اما توجه کنید تا حس سوزش بر روی چشم خود نداشته باشید. لنزهای تماسی نرم از پلاستیک قابل انعطاف ساخته شده و با آب ترکیب می شوند تا جریان اکسیژن از طریق لنزهای تماسی به سمت قرنیه جریان پیدا کند.

برای تمیز کردن لنز هرگز از آب دهانتان استفاده نکنید. افرادی که نمره چشم شان آستیگمات است و اصرار به استفاده از لنز چشم دارند حتما با مشورت پزشک بایستی اقدام به تهیه لنز چشم نمایند. ورزشکارانی هستند که نمی توانند از لنز استفاده کنند، و با مشکل مواجه می شوند که، برای این افراد خرید لنز چشم گزینه مناسبی می باشد. عملکرد آن به این گونه می باشد که، طیف نور را تشدید می کند. با خرید لنز چشم تشدید کننده متوجه شفافیت آن می شوید. به همین علت این لنز را با نام لنز تماسی می شناسیم. همانطور که از نام آنها پیداست، این نوع لنزها مناسب استفاده روزانه هستند و قبل از خواب باید آنها را از چشم خارج کنید. همانطور که در بالا توضیح دادیم لنز های طبی به دو دسته سخت و نرم تقسیم میشوند. لنزهای طبی شامل: لنز نرم و لنز سخت می باشد. در واقع لنز چشم توریک لنز طبی است که به جهت اصلاح تاری دید و رفع عیوب انکساری ناشی از کروی شدن قرنیه چشم از آن استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید