خریدی مطمئن با بهترین قیمت از تمامی برندهای معتبر

علاوه بر این، از آنجا که با پوشیدن لنزهای تماسی اکسیژن کمتری به چشم میرسد، در این صورت بدن در مقابله با عفونتی که توسط باکتری و ویروس ایجاد شده، آنطور که باید عمل نمیکند. در صورت استفاده از لنزهای تماسی باید بدانید، مشکل عمده ی مردم، ندانستن راه درست نگهداری و استفاده از لنز است که در نهایت منجر به تحریکات چشم میشود. البته وقتی زیر نظر چشمپزشک باشد، علائم خفیف درمان میشود و میتواند همچنان استفاده از لنز طبی را ادامه دهد، ولی اگر مشکل شدید باشد، ممکن است پزشک تشخیص دهد استفاده از لنز دیگر به صلاح نیست و بیمار باید دوباره عینک بزند. ولی با این حال، می توان به قیمت های مناسب لنز طبی رنگی را خریداری کرد. بنابراین لنزهای سالانه را نباید بیش از یک سال استفاده کرد. علاوه بر این در روزهای بارانی مشکلی برای تمیز کردن عینک و دیدتان نخواهید داشت.همچنین این لنزها هیچگاه بخار نمیگیرند.شما با استفاده از لنزهای طبی میتوانید از رد و اثری که عینک بر روی بینی شما میگذارد خلاص شوید.

این لنزها در انعکاس نور بسیار عالی هستند اما مشکل اینجاست که اکسیژن را به چشم منتقل نمیکنند و مدت ها طول میکشد تا چشم شما به آن عادت کند. علاوه بر این، اگر شخص دچار مشکل چشمی باشد، آن را درمان میکند و آموزشهای لازم را نیز خواهد داد. به دنبال خراش دادن چشم ممکن است، میکروب وارد چشم شود و با وجود میکروب در چشم، قرنیه دچار مشکل شود، تا جایی که منجر به پیوند قرنیه نیز شود ،حتی ممکن است عفونت باعث کم شدن دید چشم نیز شود. فاصله کم لنز با قرنیه عامل اصلی ایجاد کاهش بینایی، کدورت چشم و خراش قرنیه است. مهم ترین علت منع استفاده از لنزها فاصله کم آنها با قرنیه است. لنزها بر مبنای جنس و نوع مواد تشکیلدهنده تقسیمبندی میشوند که دو دسته لنزهای نرم و سخت دارد. کل لنزهای طبی و رنگی طبق اعلام کارخانه سازنده و تائیدیه سازمانهای بهداشتی باید پس از گذشت تاریخ انقضا و یا مدت استفاده مفید (سالانه و فصلی) دور انداخته شوند. این دسته از لنزهای طبی از جدیدترین تکنولوژی ساخته شده اند و ماده ی سازنده ی آن ها هیدروژل سیلیکون است.

این برند لنز طبی انواع مختلفی از لنزها شامل لنزهای یکبار مصرف روزانه، لنزهای فصلی، لنزهای آستیگماتیسم و بسیاری دیگر تولید می کند. افرادی که مبتلا به بیماریهای چشمی نیستند اما مصرف بعضی از داروها یا ابتلاء به بیماریهای دیگر منجر به خشکی چشم آنها شده، نمیتوانند از لنز استفاده کنند. البته باید دقت شود که لنزها از فروشگاهها و داروخانههای مجاز تهیه شوند و طرز استفاده از لنز به طور دقیق آموزش داده شود و به طور صحیح و بهداشتی از این لنزها استفاده شود. البته باید ظرفیت و آمادگی آن وجود داشته باشد و ارزیابی پزشک این باشد که ضرر این کار بیشتر از منفعت آن نیست. در شرایطی که در معرض باد یا آفتاب قرار میگیرید از عینک آفتابی استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند با لنز و نحوه ی استفاده از آن آشنا بشوید و درصورتیکه مشکلی نداشتید از لنزهای دیگر استفاده کنید. در کل دو دسته لنز رنگی و طبی موجود است که از نظر طول عمر به لنزهای روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه تقسیم میشوند. در نحوه ی استفاده از این لنزها ذکر شده است که شما هنگام خواب و یا در زیر دوش نیز میتوانی از لنزهای دائمی استفاده کنید.

ج- لنز طبی توریک که شامل نرم توریک و سخت توریک میباشد، که این لنزها نیز برای بیمارانی که آستیگمات هستند، استفاده میشود. سرانجام نیز مناسبترین لنز را که مطمئن است کمترین ضرر را برای چشم دارد، تجویز میکند. افراد زیادی به دلیل اصلاح عیب بینایی خود و آزادی از عینکهای طبی، یا برای اینکه رنگ چشم دلخواه خود را داشته باشند، رو به استفاده از لنزهای طبی و غیر طبی آوردهاند. رنگ چشم شما از زیر لنز کاملا مشهود است. افراد مبتلا به بیماریهای چشمی مثل بلفاریت، مجاز به استفاده از لنز چشم نیستند. کسی که قصد استفاده از لنز دارد یا مجبور است از آن استفاده کند، لنز را از فرد معتبری بگیرد که هنگام تجویز آن، آموزش کافی به او بدهد. اگر قصد رفتن به استخر و شنا كردن را دارید، حتما هنگام شنا لنز را از چشمتان خارج كنید. مهم ترین ملاک های انتخاب لنز, قدرت و انحنا است اما سایر عوامل مثل این که قصد اصلاح چه مشکلی را دارید (آستیگماتیسم، هایپروپیا، میوپیا و سایر موارد) هم مهم هستند. این متخصص لنزهای تماسی و عیوب انکساری توضیح میدهد: یکی از مهمترین این موارد، در نوزادان و کودکان دچار آبمروارید مادرزادی است که جراحی برایشان انجام میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید