خریدی مطمئن با بهترین قیمت از تمامی برندهای معتبر

به طور معمول اولین توصیه ای که برای کسانی که از عیوب بینایی مانند دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم برخوردار هستند ارائه می شود استفاده از عینک است، اما در برخی از موارد افراد برای استفاده از عینک مشکل دارند، برای مثال ورزشکاران حرفه ای یا کسانی که زیاد تحرک دارند و یا اغلب افرادی که دچار قوز قرنیه هستند نمی توانند از عینک استفاده کنند به همین دلیل است که ترجیح می دهند از لنز طبی استفاده کنند. به طور معمول لنزهای طبی و رنگی، صرف نطر از اینکه روزانه باشند یا فصلی یا سالیانه، میتوانند در هر بار استفاده تا 8 ساعت روی چشم باشند. اولین لنز طبی روزانه اولین بار در سال 1987 در دسترس قرار گرفت و بعدا در دهه 1990 به محبوبیت فراوانی دست یافت. لنز سخت استاندارد را با بهره گیری از محلول نرم کننده روی قرنیه چشم قرار می دهند. این نوع از لنزها در 4 مدل مرئی، مات، فیلتر نور و لنزهای رنگی تشدید کننده وجود دارند. لنزهای ۱۲ ماهه و یا ۱ ساله هستند، و شما می توانید ۱۲ ماه متوالی بر اساس اصول نگهداری، از آنها استفاده کنید. در اینجا به توضیحات کاملی در مورد لنز های طبی می پردازیم که هرنوع لنزی برای چه نوع مشکلی استفاده می شود،مثلا در مورد پیری چشم و یا تغییر رنگ چشم و یا خطای انکساری دید .

بیشتر کسانی که از عینک طبی استفاده نموده و ضعیفی چشم رنج میبرند به خاطر ریسک عمل های جراحی و لایزیک از انجام دادن آن صرف نظر میکنند، باید بگوییم که این ترس کاملا به جاست زیرا عمل ها اکثرا عوارضی مانند احساس خشکی چشم، تاری همیشگی چشم و عفونت را در پی دارد. پس اگر میخواهید ریسک کمتری را تجربه کنید حتما به جای جراحی لنزها را امتحان کنید و این را بدانید تمام جراحی ها عوارض جانبی در پی خواهند داشت. اما ویژگی های ثابتی وجود دارد که شما باید هنگام انتخاب لنز مورد نظرتان ان ها را در نظر بگیرید. لنز های Biofinity یکی دیگر از گزینه های محبوب لنزهای طبی هستند. اگر شما به دنبال یکی از محبوب ترین و معتبرین لنز های طبی هستید ، اکیووی ممکن است یک برند مناسب برای شما باشد. یکی از محبوب ترین محصولات، DAILIES AquaComfort Plus است. قبل از رفتن به رختخواب، لنز یکبار مصرف روزانه را می توانید به صورت مستقیم در سطل زباله قرار دهید و هر گونه اقدامات نگهداری و لوازم جانبی اضافی را نیاز نخواهید داشت و دیگر موقع سفر در صورت از دست دادن لنز خود دیگر نگران نخواهید بود و فورا آن را جایگزین می کنید.

بیماری قند ، پرکاری غده تیروئید ، بیماریهای دست و دهان مانند تب خال به علت تماس دائم دست و چشم ، افرادی که دارای زمینه حساسیت و آلرژی هستند و بالاخره افرادی که مبتلا به بیماری آکنه روزاسه هستند از این جمله می باشند. این نوع لنزهای تماسی هنگام گذاشتن داخل چشم، در جای خود باقی می مانند و تنظیم آن آسان تر از لنزهای تماسی سخت است. در ادامه به انواع لنزهای طبی اشاره می کنیم. همانطور که از نام آن مشخص است، این لنز از انواع لنزهای یکبار مصرف برای جایگزینی روزانه است. لنزهای طبی انواع مختلفی دارند. این لنزها بهترین جایگزین برای لنزهای سفت و شکننده هستند. با استفاده از گازهای سفت و سخت، لنزهای تماسی قابل نفوذ به کندی در پیشرفت بینشی بزرگسالان کمک می کنند. لنزهای طبی توریک : این لنزها می توانند آستیگماتیسم را اصلاح کنند اگرچه گاهی اوقات بخوبی لنز سخت نافذ اکسیژن قادر نخواهند بود که آستیگماتیسم را اصلاح کنند . لنزهاى طبی سخت استاندارد نسبت به اکسيژن غير قابل نفوذ هستند ؛ بنابراين براى فراهم نمودن اکسيژن قرنيه به پمپ شدن اشک بين لنز چشم و قرنيه طى پلک زدن متکى مىباشند .

لنزهاى سخت قابل نفوذ به گاز نسبت به نوع قبل راحتى بيشترى دارند و در ضمن ويژگىهاى اپتيکى لنزهاى سخت را نيز دارند . لنز طبی سخت برای چه افرادی مناسب است؟ همچنین تعداد کمی لنزهای سخت وجود دارد که برای استفاده یک شب طراحی و تأیید شده اند. متناسب با هر نوع عارضه، لنز مناسب آن وجود دارد. یک ایراد معمولی است که در خیلی از افراد وجود دارد و قابل درمان نیز هست. نوع پیشرفتهای از لنزهای تماسی نرم هستند که نسبت به لنزهای معمولی هیدروژل متخلخلتر بوده و درنتیجه اجازه میدهند اکسیژن بیشتری حتی به قرنیه برسد. در اکثر لنز ها خاصیت خوابیدن با لنز وجود ندارد پس هیچ وقت با لنزهای معمولی نخوابید. برای این که بتوانید لنز ها باید به صورت جداگانه تمیز شود تا کثیفی های ناشی از ان از بین برود. به دیسک های منحنی و خمیده پلاستیکی که ضخامت بسیار کم و شفافیت بالایی دارند و بر روی لایه اشکی سطح قرنیه چشم قرار می گیرد لنز گفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید