خریدی مطمئن با بهترین قیمت از تمامی برندهای معتبر

برخی از لنزهای نرم به نام لنزهای مسدود کننده یو وی، از چشم ها در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند. اما از آن جایی که این لنزها کل چشم را نمی پوشانند هنوز باید از عینک های آفتابی ضد یو وی استفاده کنید تا بهتر از چشم های خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید. لنزهای طبی اگرچه ممکن است در طولانی مدت باعث ایجاد مشکلاتی در چشم شوند اما برخلاف جراحی لیزیک عوارض چندانی ندارند. جراحی لیزیک یکی از جدیدترین روشها برای درمان عیوب انکساری چشم است که در آن برای اصلاح عیوب چشم از دستگاههای پیشرفتهای به نام دستگاه لیزر اگزایمر استفاده میکنند. در این مطلب به بررسی این که استفاده از لنزهای طبی بهتر است یا جراحی لیزیک میپردازیم. در برخی شرایط آب و هوایی ممکن است محدودیت استفاده از لنز وجود داشته باشد. لنزهای یکبار مصرف روزانه هستند و همانطور که از نامش پیداست، برای یک بار استفاده می شوند و در نهایت دور ریخته می شوند. لنز های سخت، خود به دو نوع استاندارد و نافذ اکسیژن دسته بندی می شوند. در مواقعی مثل مسافرت که قصد دارید بارتان را سبکتر کنید، محلول ضدعفونی را از ظرف اصلی خود به ظرف کوچکتر منتقل نکنید.

لنز تماسی چشمی طبی جزو لنز های نمره داری است که در قالب رنگی و بی رنگ تولید می شود و مناسب چشم های ضعیف می باشد. لنزهای تماسی نرم برای کاهش علائم خشکی چشم به کار می روند. کاهش جریان اکسیژن به چشم نیز این شرایط را بدتر خواهد کرد. لنزهای تماسی میوپیا برای کاهش یا توقف نزدیک بینی در کودکان طراحی شده اند. لنزهای تماسی زیبایی که شامل رنگ های مختلفی هستند و برای تغییر رنگ چشم ها طراحی شده اند. لنزهای رنگی که در قسمت بالا به آن ها اشاره شد می توانند رنگ چشم ها را تغییر بدهند. شاید بزرگترین عامل در بحث لنز یکبار مصرف روزانه در مقابل فصلی هزینه باشد. اما نباید فراموش کنیم که لنزهای روزانه و یا فصلی بمراتب بهتر و راحتر و با کیفیت تر از لنزهای سالیانه هستند. یکی دیگر از موارد استفاده لنز طبی و سالیانه ، برای پیشگیری بیماری کودکانی است که در معرض آمبلیوپی ( از دست دادن دید یک چشم ) قرار میگیرند. این لنزها قسمتی دارند که نفوذ پذیر به گاز هستند و با مواد هیدروژل یا سیلیکونی هیدروژل احاطه شده است. لنزهای تماسی نرم (لنزهای استاندارد هیدروژل و هیدروژل سیلیکونی) با توجه به هدف فرد از استفاده از آن ها در طرح های مختلفی قابل دسترسی هستند.

با وجود این خصوصیات هنوز درصد کمی از افراد در آمریکا از لنزهای هیبریدی استفاده می کنند شاید دلیلش این باشد که این لنزها برای انطباق با چشم سخت ترند و نسبت به لنزهای نرم و هیدروژل سیلیکونی گران ترند. مثلا افرادي که بيني خود را عمل مي کنند، نميتوانند تا مدتي از عينک معمولي استفاده کنند و اينجاست که لنزهاي طبي به کمک فرد مي آيند و … لنزهای طبی در صورتی که از نوع خارج چشمی باشند توسط خود فرد روی قرنیه چشم قرار میگیرند. تجویز لنز دو کانونی برای اصلاح پرسبیوپیا (پیر چشمی) و آستیگماتیسم استفاده می شوند. لنزهای تجویز شده در آمریکا بر اساس زمان تعویض به این موارد تقسیم می شوند: لنزهای تعویضی به صورت ماهانه (۴۰ درصد)، لنزهای تعویضی به صورت روزانه (۳۵ درصد)، لنزهای تعویضی به صورت دو هفته یک بار (۲۴ درصد) و لنزهای تعویضی به صورت سالانه (۱ درصد). لنزهای تماسی چند کانونی (از جمله لنزهای دو کانونی) که هاله مختلفی از توان دارند و برای اصلاح پرسبیوپیا، نزدیک بینی و دور بینی استفاده می شوند.

کدام لنز تماسی برای شما مناسب است؟ لنز رنگی اگر چه ممکن است از نگاه مصرف کننده تنها یک وسیله زیبایی و آرایشی محسوب شود اما باید بدانید که این وسیله یک وسیله طبی است و مانند همه آنچه در طب وجود دارد خالی از عارضه نیست همه پزشکان به عوارض این لنزها کاملاۤ واقفند و درهنگام تجویز لنز تمام جوانب قضیه را در نظر میگیرند و نکات زیادی را به بیمارانشان یاداور میشوند . همچنین استفاده از عینک در زمان ورزش برای فرد مشکلاتی به همراه دارد در صورتی که انجام تمرینات ورزشی با لنز معمولاً بیخطر است. افراد باید در زمان خرید لنز طول عمر آن را از اپتومتریست سوال کنند. لنزهای تماسی باید دید مناسبی برای فرد فراهم کنند و میوپیا، هایپروپیا، آستیگماتیسم یا ترکیبی از این مشکلات را اصلاح کند. لنزهای هیدروژل که در اوایل دهه ۱۹۷۰ معرفی شدند و باعث محبوبیت بیشتر لنزهای تماسی شدند؛ زیرا معمولاً بسیار راحت هستند. لنزهای تماسی هیبریدی برای رقابت با سایر لنزهایی که برای چشم راحت بودند طراحی شدند. در گذشته کسانی که از لنزهای تماسی استفاده می کردند هر شب باید آن ها را در می آوردند و تمیز می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید