خرید 20 مدل بهترین لنز چشم رنگی {طبی} برای چشم حساس + قیمت

نوعی از لنز است که به دلیل مقاومت نسبت به نفوذ اکسیژن، قادر به انتقال اکسیژن نیست. لنزهای سخت نافذ اکسیژن، برخلاف فاقد اکسیژن، قابلیت اکسیژن رسانی به چشم را دارا می باشد. اما افرادی که دچار خشکی چشم هستند، باید به مدت کوتاه تری از لنزهای تماسی استفاده کنند. توجه داشته باشید که ارسال محصول برای شهر تهران از طریق پیک و در همان روز است اما برای دیگر شهرهای ایران، کالاهای خریداری شده توسط پست پیشتاز فرستاده میشوند و ممکن است به دست مشتری رسیدن آن تا ۷۲ ساعت طول بکشد. البته این لنز معایبی مثل تاری دید و عدم رسیدن اکسیژن به اعضای بدن (یا همان هیپوکسی) هم دارند که ممکن است مشکلاتی را برای فرد به دنبال داشته باشد. لنز رنگی مات که برای رفع عیوب بینایی و اصلاح دید بهکار میرود، قابلیت تغییر رنگ چشم حتی برای افراد با چشم تیره را هم دارد. لنز فصلی به لنزهایی گفته میشود که طول عمر ۹۰ روزه دارند و پس از این دوره مصرف، باید دور انداخته شوند. لنز یکبار مصرف یعنی امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد و پس از خارج شدن از چشم باید دور انداخته شود. یک بار مصرف یا روزانه: بعد از یک بار استفاده باید دور انداخته شوند و استفاده مجدد از آن ها خطرناک است.

هر مارک لنز طبی دارای یک برنامه جایگزین به طور خاص توصیه شده بر اساس توانایی لنز برای انتقال اکسیژن و رها کردن پروتئین از سطح دارد. به همین دلیل توصیه میکنیم مرتب آنها را با محلول لنز بشویید. رنگ چشم شما از زیر لنز کاملا مشهود است. افراد مبتلا به بیماریهای چشمی مثل بلفاریت، مجاز به استفاده از لنز چشم نیستند. میشود. استفاده از دست برای قرار دادن لنز هم یکی از عواملی است که موجب آسیب دیدن چشم میشود. به نوک و لبههای ظرف لنزتان دست نزنید، چراکه آلودگی از دستتان بهسرعت به ظرف، محلول و لنزها منتقل میشود. لنزهای تماسی کروی: این لنزها دارای قدرت پخش نور هستند و مناسب برای افرادی با مشکل دوربینی و یا نزدیک بینی میباشند. نئووسکولاریزاسیون یا همان نوآوری عروق در مناطقی که قبلا فاقد رگ بوده اند در پاسخ به همان عوامل تحریک کننده که باعث ایجاد عروق در لنزهای غیر تماسی، هیپوکسی قرنیه و التهاب می شوند، ایجاد می شود. مدل های طبی به صورت لنز چشم رنگی و غیر رنگی برای رفع عیوبی چون نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم به فروش می رسند و برای کسانی که با عینک زدن مشکل دارند، گزینه مناسبی هستند. استفاده از لنز غیر استاندار چه ضررهایی دارد و چگونه میتوان از خرید لنز طبی اطمینان حاصل کرد؟

لنز طبی به نسخه پزشک نیاز دارد و اگر هم به دنبال خرید لنز چشم رنگی و غیرطبی با هدف زیبایی و آرایشی هستید هم بهتر است به توصیههای دکتر متخصص چشم برای خرید بهترین مارک لنز چشم توجه کنید. درضمن نسخه عینک شما نمیتواند برای خرید لنز طبی به کارگرفته شود. از اینرو قرنیه، اکسیژن مورد نیاز را از طریق پمپاژ اشک بین لنز و قرنیه به کمک پلک زدن تامین میکند. اگر از لنزهای تماسی استفاده میکنید، ممکن است لنز وارد بافت پلک شده و باعث زخم شدن و انقباض شده که افتادگی بیشتر پلک را در پی خواهد داشت. وقتی برای مدتی از لنز چشم استفاده میکنید، ممکن است به آلودگی و حتی رسوب لوازم آرایشی چشمی دچار شود. لنز چشمی تماسی بر اساس مدت زمان استفاده و تاریخ مصرف به انواع لنز یکبارمصرف، روزانه، ماهانه، فصلی و لنز سالانه تقسیم میشود. لنزها مشکلات استفاده از عینک را ندارند، خبری از بخارگرفتگی شیشه عینک نیست و دید فرد هم همیشه در زمان استفاده از آنها ثابت میماند. اما وقتی فرد دچار آستیگاتیسم شده باشد دیگر قرنیه چشم او حالت دایره ای ندارد و نوری که به قرنیه می خورد به طور صحیح بر روی شبکیه کانونی نمی شود و به همین دلیل فرد دچار تاری دید می شود.

در همین چند سال اخیر درمان آستیگماتیسم با لنز امکان پذیر نبود اما امروزه خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت لنز های طبی مخصوص آستیگمات که به آن لنز چشم توریک گفته می شود مشکل شکست نور رفع گردیده است و برای درمان آستیگماتیسم می توان از آن ها بهره مند شد. از آنجاییکه لنز طبی مستقیما با قرنیه چشم ارتباط دارد، به آن لنز تماسی هم گفته میشود. از یک ماده پلاستیکی سفت و محکم به نام پلی متیل متاکریلات (PMMA) ساخته شدهاند، که همچنین بهعنوان جایگزین شیشه در پنجرههای مقاوم در برابر خرد شدن استفاده میشود. لنز طولانی مدت سالانه: این لنزها را میتوانید برای مدت یک سال استفاده کنید. لنزهای چشمی از نظر مدت زمان بهینه استفاده تفاوت دارند، برخی از این لنزها یک بار مصرف هستند و برخی از آنها را میتوان تا یک سال استفاده کرد. لنزها براساس جنس به 5 دسته تقسیم میشوند. در افرادیکه کدورت قرنیه دارند لنزهای پروستتیک ویژه یا همان بلک پوپیل ها سبب پوشاندن لکه و برگرداندن رنگ طبیعی به چشم بیمار میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید