دکتر ادیب مقدم

ضخامت لنز در شمارههای بالا که البته در نسل پیورویژن ۲ این مشکل برطرف شدهاست. در ادامه به معرفی کلی این لنزهای تماسی که موارد استفاده درمانی دارند خواهیم پرداخت. نوع سیلیکونی، پیشرفته تر از لنزهای تماسی نرم یا هیدروژلی هستن که در حال حاضر، بیشترین کاربرد رو در دنیا دارن و بسیار نرم (جنس سیلیکونی یا ژلی نرم) و متخلخل هستن و اجازه میدن که اکسیژن بیشتری به سطح چشم برسه و استفاده از اونا، راحتی بیشتری داره. با این حال اگر می خواهید عینک را کنار گذاشته و از لنز طبی استفاده کنید احتمالا می خواهید اطلاعاتی در مورد هر یک از مارک های لنز طبی بدانید. در هر حال میتوانید مراجعه حضوری نیز داشته باشید. بهترین راهکار این است که در صورت خریداری هر لنزی ابتدا به پزشک مراجعه کرده و نسبت به مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید . همچنین به منظور جلوگیری از تماس مجدد لنز خود با زگیل موجود بر روی انگشتتان بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید و از او در رابطه با راه های درمان زگیل راهنمایی بخواهید . یکی از متداول ترین سوالات، در صورت ایجاد تماس لنز های طبی با زگیل موجود بر روی انگشت دست ، می توان دوباره از لنز مورد نظر استفاده کرد ؟

مطالعات اخیر حاکی از آن است که استفاده از محصولات پراکسید هیدروژنی باعث کاهش چشمگیر میزان مخاط و چربی و افزایش میزان رطوبت موجود بر روی لنز های طبی خواهد شد که این امر نشان دهنده برتری این محصولات در مقایسه با محصولات مراقبتی چند منظوره می باشد . بعد از آرایش کردن لنز بگذارید زیرا اگر قبل آرایش این کار را انجام دهید با ورود لوازم ارایشی به چشم، دچار مشکلات زیادی خواهید شد. این لنزها، یکی از متداول ترین انواع لنزها هستن که از ماده ای نرم و سازگار با چشم، به نام هیدروژل شاخته شده اند و به راحتی روی چشم می نشینن و استفاده از اونا خیلی راحته. دوربینی و نزدیک بینی، پیر چشمی، آستیگمات، آب مروارید، خشکی چشم، تنبلی چشم، قوز قرنیه و … دسته دوم لنزهای طبی، لنزهایی هستند که به منظور رفع عیوب انکساری چشم مانند دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم بر روی قرنیه قرار داده می شود. بسیاری از افراد ممکن است به دلیل عیوب بینایی مانند دوربینی، نزدیک بینی و آستیگمات از عینک استفاده کنند .

برای رفع مشکلات دوربینی و نزدیک بینی این لنزها بهترین گزینه هستند و می توانند کمک بسیاری در رفع اختلالات بینایی به کاربر نمایند. تکنولوژی این لنزها به تازگی ایجاد شده و هنوز وارد بازار نشدن. تصور کنید قصد خرید عینک را دارید و وارد فروشگاه شده و با تنوعی از مدل ها و رنگ های مختلف عینک مواجه می گردید. اگر قصد خرید لنز چشم رنگی را دارید بهتر است از قبل با توجه به سلیقه و نوع رنگ پوست و رنگ چشمتان، رنگ لنز مورد نظرتان را انتخاب کنید تا در فروشگاه دچار سردرگمی نشوید. در این مقاله قصد داریم شما را با لنزهای چشمی یا طبی و نحوه عملکرد آنها آشنا کنیم و نکات و حقایق مهمی را در خصوص این ابزارهای چشم پزشکی بیان کنیم. اگر در استفاده از لنزها بهداشت را رعایت نکنید چشم دچار عفونت شده و بسیار خطرناک خواهد بود اما اگر نکات مربوط به استفاده از لنزها رعایت شود خطری نخواهند داشت. 7. لنز های طبی را هر 3 ماه یکبار از چشمان خود خارج کنید تا امکان ایجاد عفونت در آن کاهش پیدا کند . افردای که در حالات خاصی به بینظمی در دیدن اشکال دچار میشوند. این لنزها در انواع روزانه، ماهانه و سالانه و البته در رنگهای مختلف تولید میشوند.

لنزهای طبی نرم، لنزهای طبی سخت و لنزهای توریک که خود آنها به دو دسته نرم و سخت تقسیم میشوند. آن دسته از افرادی که از خشکی چشم رنج میبرند و توانایی استفاده بلند مدت از لنزها را ندارند. همان طور که که از اسم آن معلوم است، این لنزها برای یک بار استفاده تولیده شدهاند. 8. از همه مهم تر، یک بار در روز لنز های طبی خود را تمیز کرده و ضدعفونی کنید ، مگر در صورت استفاده از لنز های یک بار مصرف . پس از این کار غافل نشوید و نگذارید مایع لنز چندین بار مصرف شود. قبل از خرید لنز طبی حتماً از چشمپزشک خود نسخه دریافت کنید! حتی اگر لازم است که مبلغ زیادی برای خرید لنز طبی باکیفیت و تعویض به موقع آن هزینه کنید، بیشک ارزشش را دارد. برای خرید لنز طبی زودتر از زمانی که برای آن برنامهریزی کردهاید اقدام کنید! بافت عدسی چشم شفاف است تا اجازه عبور نور و برخورد آن با شبکیه چشم و مشاهده شدن تصاویر را با ما بدهد. و تصاویر را در مکان مناسب روی شبکیه تشکیل دهد. عینک فقط در دید مستقیم از مرکز شیشه عینک دید واقعی داریم ولی لنز با خود چشم حرکت میکند و همواره تصاویر از مرکز لنز دیده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید