راهنمای خرید لنز چشم در انواع مختلف – دترلند

چشمها را نباید ماساژ داد، زیرا ممکن است لنز به بیرون بیافتد.- اگر بعد از زدن لنز احساس جسم خارجی ایجاد شود، لنز را باید با سرم فیزیولوژی شسته و مجدداً بر روی چشم قرار داد. هستند و باید توجه داشت که هر کدام از این ها در شرکت و کمپانیهای متفاوت مقداری ته رنگشان با دیگری متفاوت است و در بسیاری از مواقع همین رنگهای ثابت با رنگهای دیگری همانند عسلی ترکیب میشوند و تبدیل به یک لنز 2 رنگ میشوند و در موارد دیگر هم 3 رنگ.همان طور که در بخش اول مقاله برای شما ذکر شد، برای انتخاب یک لنز زنگی مناسب بهتر است که شما به فرم صورت و رنگ مورد علاقه و هم چنین رنگ پوست و چشم خود توجه بسیاری داشته باشید تا بهترین را برای خود انتخاب کنید. کتوتیفن یک آنتیهیستامین است که معمولا برای درمان خارش چشم ناشی از ورم آلرژیک استفاده میشود. زمانی که در هوای آزاد هستید ذرات معلق در هوا، میتوانند چشمها را تحریک کنند و میزان تحریک در چشمهایی که لنز دارند بیشتر است بنا به تحقیقات متخصصانو چشم پزشکان گردوخاک، غبار هوا و دود سیگار نمونههایی از مواد مخرب لنز هستند. بعد از این ریختن محلول نگهداری داخل جا لنزی، فوراً باید درب محلول را بست، زیرا محلول به وسیله میکروارگانیسمهای موجود در فضای آزاد آلوده خواهد شد.باید همیشه به تاریخ انقضا محلولهای نگهداریکننده و سرم فیزیولوژی توجه کرد.

در طراحی و ساخت لنزهای نرم بهجای مواد پلاستیکی از موادی استفاده میشود که توانايی جذب محلول نمكی (آب نمكی كه در اشک چشم انسان وجود دارد) را داشته باشد، به همین خاطر لنزهای نرم به اصطلاح «هیدروفیل» یا دوستدار آب هستند، طبیعیترند و بهخاطر خاصیت انعطافپذیری و نرمی که دارند، تحمل آنها روی چشم راحتتر است. گذاشتن و برداشتن و نگهداری از لنزهای سخت، راحتتر است. همان گونه که اطلاع دارید استفاده از لنز ها، مزایا و معایب مربوط به خود را دارد و در این مقاله سعی شد که به مزایای لنز ها اشاره شود و حال در این قسمت به عوارض استفاده از انواع لنز اشاره می کنیم.خطرات دیگر استفاده از لنز عبارتند از:- خشکی چشم تورم و یا مشکلات قرنیه مانند تاری دید، خراشیدگی و یا تغییر در شکل قرنیه است- ایجاد حساسیت به مواد شوینده لنز- تجمع رسوب در لنز که باعث ناراحتی مصرف کننده و افزایش خطر عفونت میشود- تورم چشم و پلک- گذاشتن و برداشتن لنزها و قرار دادن آنها در مایعات مخصوص و ضد عفونی کردن آنها ممکن است در برخی مواقع ایجاد مزاحمت کند- گذاشتن و برداشتن لنز به چشم صدمه میزند وممکن است آلودگی دستان شما را به چشم هایتان انتقال دهد- امکان عفونت در لنزهای طولانی مدت وجود دارد و این موضوع برای چشمان شما بسیار مضر است- گم کردن لنز نسبت به عینک سادهتر است به دلیل آن که نسبت به عینک کوچک تر می باشد- گذاشتن و برداشتن لنز نسبت به عینک، مشکلتر است- هنگام استفاده از لنز تماسی سخت، گرد و خاک ممکن است به زیر لنز رفته و باعث خراش قرنیه شود- مهمترین موضوع روش نگهداری لنز است.

لنزهای سخت، به دلیل توانایی اصلاح آستیگماتیسم تا 4 دیوپتر و کیفیت برتر بینایی، انتخاب ارجح برای اغلب افرادی است که نمیتوان از لنزهای نرم استفاده کرد. اگر از لنزهای تماسی استفاده میکنید، ممکن است لنز وارد بافت پلک شده و باعث زخم شدن و انقباض شده که افتادگی بیشتر پلک را در پی خواهد داشت. به طور مثال افرادی که به طور دائمی از عینک استفاده می کرده اند و حالا می خواهند لنز را به طور کل جایگزین عینک نمایند. قبل از زدن و برداشتن لنز چشم، باید دست را شست.- از قرار دادن دو عدد لنز در یک جا لنزی، باید خودداری شود، زیرا باعث چسبندگی میشود.- موقع زدن لنز، نباید بر روی قرنیه فشار اضافی وارد کرد تا باعث آسیب قرنیه نشود.- موقع برداشتن لنز، باید مراقب بود ناخنها به قرنیه صدمه نزند.- هنگام خواب، لنز را در آورد حتی اگر لنزهای دائمی است.- علاوه بر تمیز کردن لنز، آنها را هر چند وقت یک بار باید با محلولهایی مثل پروکسیدهیدروژن ضدعفونی کرد.- در حالی که لنز بر روی چشمها قرار دارد، نباید از اسپریهای معطر کننده، قطره یا پماد چشمی استفاده کرد کسانی که در محیطهای آغشته به مواد شیمیایی کار میکنند، اگر مجبور به استفاده از لنز باشند، باید هنگام کار از عینکهای محافظ استفاده کنند.

این لنزها علاوه بر آنکه قدرت تصحیح بینایی را دارند، خارش و حساسیت چشمی را نیز برای مدت 12 ساعت تکسین میدهند. سودوموناس آئروژینوزا رایج ترین پاتوژن است، همچنین استافیلوکوک، استرپتوکوک و سراتیا میکروارگانیسم های متداولی هستند که در بیماران که دچار عوارض چشمی ناشی از استفاده از لنز شده اند یافت می شود. خارش، ریزش اشک و سوزش چشمها میتواند ناشی از آلرژی باشد. زیرا در ساخت آنها به جای مواد پلاستیکی از توانایی جذب محلول نمکی (آب نمکی که در اشک چشم انسان وجود دارد) استفاده میشود. زمانی که دارو مصرف میشود قطعا اگر قطرهای در چشم ریخته میشود باید لنزها را خارج کرد اما مصرف برخی از داروهای خاص ممکن است با وضعیت لنز ربط پیدا کند، مثلا اگر قرصهای پیشگیری از بارداری مصرف شود چشمها به دلیل استروژن موجود در این قرصها به لنزها حساستر خواهد شد همینطور این قرصها میزان اشک ریزش را کاهش میدهند و اینگونه چشمها خشکتر و امکان آسیب آن ها با لنز بیشتر میشود. در واقع علت مخالفت بسیاری از چشمپزشکان با لنزها همین است که استفادهکنندهها گاهی فراموش میکنند آن ها را از چشم خود خارج کنند. فرد مصرف کننده در مورد نحوه استفاده صحیح از لنزها نیز باید توسط پزشک خود آموزش ببیند و از لنز مناسب چشم خود بهره برد.جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت بانوآرا مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید