راهنمای خرید لنز چشم در انواع مختلف – دترلند

استفاده از لنزها هم مانند سایر لنزها است و باید تا حد امکان بهداشت و ایمنی گذاشتن و برداشتن لنز را رعایت نمود. به صورت کلی لنزهای طبی سالانه تا حدودی گران تر از سایر لنزها می باشد. لنز چشم توریک دارای حالت ها و طول های متفاوتی است که این طول ها باعث می شوند مشکلات آستیگمات، دوربینی و نزدیک بینی درمان و اصلاح شود. هر یک از این نوع لنزها دارای قیمت خاص می باشند. اگرچه در جنبه های دیگری همچون زیبایی و آرایشی نیز از این محصولات استفاده به عمل می آید. بسیاری از خانم علاقه زیادی به استفاده از لنز چشم طبی یا لنز زیبایی در جشن ها و عروسی ها دارند که برای بعضی از خانم ها نحوه قرار دادن لنز داخل چشم کاری پر از استرس و سخت به نظر می آید که در ادامه مطلب نحوه گذاشتن لنز را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. مشکلاتی مانند بخار کردن، شکستن، گم شدن، کثیف شدن و غیره از جمله مشکلات استفاده از عینک است، که افراد را به استفاده از لنز طبی سوق می دهد. اگر می خواهید برای مهمانی و یا جشن از لنز طبی استفاده کنید، در این صورت می توانید از لنزهای روانه طبی استفاده کنید، این لنزها را بسیاری از متخصصان و چشم پزشکان توصیه می کنند.

با توجه به آنچه که گفته شد، می توان به این نکته پی برد، که قیمت لنز طبی رنگی گران تر از قیمت لنز طبی و یا لنز رنگی است. بر اساس این که به چه مدت می خواهید از لنز طبی استفاده کنید، می توانید یکی از این لنزها را خریداری کنید. همچنین لنز های رنگی به دلیل زیبایی رنگ چشم مورد استفاده قرار می گیرند بنابرین قیمت آنها متاثر از زیبایی آنها نیز میباشد. بنابراین برای افرادی که دوست دارند، هم عیب انکساری چشم آنها بر طرف شود و هم به رنگ مورد علاقه چشم خود برسند، استفاده از لنز طبی رنگی گزینه بسیار مناسبی است. از این محصولات برای تمیز کردن ، شستشو دادن و ضدعفونی کردن لنز ها استفاده می کنند. عدسی نازکی که بر روی قرنیه چشم جای گرفته و آن را پوشش می دهد، لنزهای طبی یا عدسک نام دارد. بعد از آرایش کردن لنز بگذارید زیرا اگر قبل آرایش این کار را انجام دهید با ورود لوازم ارایشی به چشم، دچار مشکلات زیادی خواهید شد. در خرید لنز طبی رنگی نکته مهمی که وجود دارد، توجه به تجویز پزشک است. ولی با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید، که نمی توان لنزهای طبی را سر خورد خرید و استفاده کرد.

با این حال، توجه داشته باشید، که لنزها با چشم انسان که یکی از حساس ترین اندام بدن می باشد، در ارتباط هستند. برای این که از خطرات و عوارض احتمالی این گونه لنزها در امان باشید، متخصصان و کارشناسان توصیه می کنند که بهتر است از نوع روزانه آن استفاده نمود. کاربرد این نوع لنزها به دلایل مختلفی از قبیل بهبود میدان دید ، زیبایی ، عدم تمایل فرد به استفاده از عینک ، راحتی در حین انجام حرکات ورزشی و غیره صورت می پذیرد. با این وجود ، آنها در ابتدا به راحتی لنزهای نرم نیستند و ممکن است چند هفته طول بکشد تا به استفاده از RGP عادت کنید ، در حالی که برای لنزهای نرم چند روز طول می کشد. این کمبود اشک باعث ایجاد سندروم خشکی چشم می شود، که منجر به احساس سوزش، تحریک پذیری و قرمزی چشم ها می شود. این نوع از لنزها نیازی به محلول لنز ندارند اما در صورتی که چشم شما خشک می باشد می توان از چند قطره اشک مصنوعی و یا از مرطوب ساز برای ایجاد نم در چشم استفاده کرد. این خراشیدگیها باعث باز شدن راه برای باکتریها و ویروسها و ایجاد عفونت در چشم شوند که میتواند عواقب خطرناکی مانند کوری را در پی داشته باشد.

با این حال، با یک جستجوی ساده می توان قیمت آنها را از اینترنت به دست آورد. با توجه به این که کیفیت لنز طبی چطور است و مال چه برندی است، قیمت آن متفاوت می شود. نیازی به پلک زدن و یا خیره شدن به یک نقطه نیست. بهمنظور جلوگیری از عفونت چشم و از دست دادن بینایی، در صورتیکه مشکل یا آسیبی برای چشمتان پیش آمده یا دچار التهاب و قرمزی شده است، از لنز طبی استفاده نکنید. ۳- درزمان استفاده از لنز باید بسیار مراقب بود. برای این که بخواهید از لنزهای طبی استفاده کنید، باید حتما به چشم پزشک مراجعه کنید و با تجویز وی به استفاده از لنز طبی بپردازید. در صورتی که میزان عارضهی آستیگماتیسم هر چشم بیش از اين اعداد باشد، فرد باید از لنز طبی «سافت توریک SOFT TORIC» و یا لنز «هارد یا RGP» استفاده کند. اما لنزهای سالیانه معمولا تا شماره های بیش از آن نیز را پوشش میدهند. روزی یک بار که معمولا به شبها و موقع خواب موکول میشود، لنزها را به نوبت از چشمانتان بیرون بیاورید و تمیز کنید. افرادی که نمره چشم آستیگمات دارند هم جزو گروه نمره های ضعیف مثبت می باشند و به سختی می توانند در ایران ، لنز طبی رنگی پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید