راهنمای خرید لنز چشم در انواع مختلف – دترلند

این لنزها برای هماهنگ کردن چشم ها در برابر نور ساخته شدن که در نور زیاد، تیره میشن و برعکس و حساسیت چشم رو کاهش میدن. این کار باعث کاهش التهاب و ناراحتی ناشی از پوشیدن لنزها شود. در کنار تمام فواید و مزایای استفاده از لنز طبی که برای شما شرح دادیم، معایبی نیز ممکن است در استفاده از این ابزارها وجود داشته باشد. یکی از مهم ترین مزایای خرید این نوع لنز نگهداری آن می باشد که نحوه نگهداری این نوع لنز بسیار ساده و آسان می باشد.خوب است بدانید که لنز سخت استاندارد را با استفاده از محلول نرم کننده بر روی قرنیه چشم قرار می دهند و همچنین برای افراد آستیگماتیسم استفاده از این لنز بسیار مناسب می باشد.این لنز علاوه بر مزایایی که دارد دارای معایبی نیز می باشد که از اصلی ترین معایب آن می توان به این اشاره کرد که جدول استفاده از آن به کندی پیش می رود به این معنی که زمانی حدود ۳ تا ۴ هفته طول می کشد تا چشم به آن عادت کند. بنابراین برای سالم ماندن لنز خود در طول مدتی که قابل استفاده است به هیچ عنوان در روزهای آلوده از لنز چشم(لنز رنگی و طبی) استفاده نکنید.

به یاد داشته باشید که جمع شدن زباله در اطراف لنزها در طول زمان افزایش خواهد یافت. چک کردن مرتب لنزهای تماسی به چشم پزشک شما کمک خواهد کرد عوارض لنز را در زودترین زمان ممکن شناسایی نموده و از بدتر شدن آنها با درمان به موقع جلوگیری کند. 4. لنز را درون ظرف مخصوص خود قرار دهید و ظرف را با محلول ضدعفونی کننده جدیدی پر کنید. هیچ وقت بیش از حد از لنزهای تماسی استفاده نکرده و طبق تجویز پزشک آنها را تعویض کنید یا دور بیندازید. درمان این عارضه شامل از بین بردن محرکهای تحریک کننده است و بسته به شدت آن، استفاده از داروی موضعی ضد التهابی غیر استروئیدی یا کورتیکواستروئیدها به منظور کمک به رگرسیون رگ ها کمک می کند. برای جلوگیری از درمان نامناسب یک کراتیت میکروبی زودرس و نظارت بر بهبود آن، باید مراقبت های دقیقی از نظر پیگیری انجام شود.. 3. لنزها باید در محفظهای مخصوص نگه داری شوند تا از نشستن آلودگی و گرد و غبار بر روی آنها جلوگیری شود. لنزهای نرم علاوه بر این خاصیت از قابلیت انعطاف پذیری برخوردار هستند که این خاصیت موجب تحمل راحتتر لنز بر روی چشم میشوند.

لنزهای طبی در انواع مختلفی وجود دارند و علاوه بر درمان مشکلات بینایی میتوانند چشمها را نیز زیباتر کنند. لنزهای طبی نرم مناسب برای افراد دوربین و یا نزدیک بین میباشد. لنزهای نرم: لنزهای نرم خود به دو دسته لنزهای نرم یک بار مصرف و لنزهای طولانی مدت تقسیم بندی میشوند. 88٪ از بیماران مبتلا به کراتیت دارای سابقه استفاده از لنزهای تماسی بودند. سودوموناس آئروژینوزا رایج ترین پاتوژن است، همچنین استافیلوکوک، استرپتوکوک و سراتیا میکروارگانیسم های متداولی هستند که در بیماران که دچار عوارض چشمی ناشی از استفاده از لنز شده اند یافت می شود. جابه جایی این لنز ها به صورت عمودی می باشد و بخش زیرین لنز طبی توریک ضحامت بیشتری دارد و سنگین تر است تا از چرخش در چشم جلوگیری کند. تنظیم لنزهای تماسی نرم ممکن است راحت تر از لنزهای سخت باشد. در این صورت رفتن به سمت لنزهای تماسی نرم گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. در طراحی و ساخت لنزهای نرم به جای استفاده از مواد پلاستیکی از موادی استفاده شده است که توانایی جذب آب نمک چشم را داشته باشد. لنزهای سخت استاندارد به لنزهایی گفته میشوند که قادر به انتقال اکسیژن نیستند، بنابراین قرنیه برای تامین اکسیژن مورد نیاز خود با پلک زدن فرد، اشک پمپاژ میکند.

نیازی به پلک زدن و یا خیره شدن به یک نقطه نیست. اگر چشمهای شما مشکل کراتوکونوس یا قوز قرنیه دارند بهترین گزینه برای شما لنزهای سخت نافذ اکسیژن است، زیرا این نوع لنزها دیگر مشکلات لنز سخت استاندارد را ندارند و همچنین راحتتر هم هستند. افرادی که به زیبایی و سلامت چشم خود اهمیت می دهند، لنز طبی فصلی برای آن ها گزینه مناسبی است. 1. استفاده از عینک برای دراز مدت، گزینه مناسبتری نسبت به لنز است. خیلی از افراد پس از آنکه میفهمند چشمهایشان ضعیف شده است و نیاز به عینک دارد، بین انتخاب عینک و لنز میمانند و نمیدانند کدام یک مناسب چشمهایشان است. همچنین عینک و یا لنز هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند. اگر نمیدانید کدام یک از این دو برای شما مناسب است با این مقاله همراه باشید تا مزایا و معایب هر کدام را بررسی کنیم. و اکنون با پیشرفت تکنولوژی ، لنزهای نافذ اکسیژن با کیفیت فوق العاده وجود دارند که قوز قرنیه و آستیگماتیسم را اصلاح میکنند و دید بسیار عالی را فراهم می نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید