راهنمای کامل شستشوی لنزهای طبی و مراقبت از آنها

لنز توریک ICL از مواد زیستی تحت عنوان کولامر ساخته شده است. سعی کنید برای شستشوی دستان خود از صابون های مرطوب کننده استفاده نکنید زیرا این مواد با لنز های طبی سازگاری ندارند و در آخر دستان خود را با حوله خشک کنید . باتوجه به وابستگی قرنیه به اکسیژن ، لنز تماسی مناسب باید قادر به عبور درصدی اکسیژن از خود باشد تا قرنیه با کمبود اکسیژن مواجه نگردد و منجر به آسیب بافت و سلول های آن نشود. برای درست جای گرفتن لنز بر روی چشم سعی نمائید به سمت روبرو و در آینه نگاه کنید و لنز را بر روی عنبیه (سیاهی چشم) خود قرار دهید برای این کار می توانید از انگشت استفاده کنید و یا به آرامی پلک بزنید و چشم خود را بچرخانید. 4 – با انگشت اشاره دست دیگرتان پلک خود را بالا بکشید و با انگشت میانی دستی که لنز دارد پایین چشمتان را بکشید. حال جلوی آینه بایستید و مانند روش گذاشتن لنز که در بالا توضیح دادیم پلک های خود را بگیرید و چشمان خود را باز نگه دارید و در حالی که به آینه نگاه می کنید با استفاده از انگشت سبابه و شست دست خود لنز را به آرامی از درون چشم خود بیرون آورید و پس از شستشو با کمی محلول لنز در جالنزی قرار دهید.

در صورتیکه بهتر است پس از باز کردن پلمپ بسته لنز، بلافاصله لنز را داخل چشم قرار ندهید. بهترین قیمت در بازار: لوناتو تضمین میکند که قیمت محصولاتش با توجه به اصل بودن و مجوز داشتن، کاملاً منصفانه و مناسب است. توجه داشته باشید به هنگام خارج کردن لنز از جعبه، گرد و غبار اصلا با لنز تماس پیدا نکنند. به رغم اینکه شرایط اقلیمی و محیط پیرامون افراد در استفاده از لنزهای تماسی محدودیتی ایجاد نمی کنند ، اما افرادی که ساکن مناطقی هستند که آلوده به دود وسایط نقلیه ، دود کارخانجات و گرد و غبار است و نیز افرادی که در مناطق بسیار گرم یا سرد و مناطق فاقد اکسیژن کافی نظیر کوهستان ها سکونت دارند استفاده از لنزهای تماسی برای آن ها دشوارتر خواهد بود. در این مطلب به بررسی این که استفاده از لنزهای طبی بهتر است یا جراحی لیزیک میپردازیم. این مدل لنز تماسی به وسیله نوعی محلول نرم کننده بر روی چشم قرار داده می شوند. 5 – حالا که با استفاده از انگشت دست خود چشم را باز کرده اید و پلک را به صورت باز نگه داشته اید می توانید لنز را که بر روی انگشت اشاره دست دیگر قرار دارد، بدون استرس به چشم نزدیک کنید و وقتی می خواهید لنز را بر روی چشم بگذارید، به سمت بالا نگاه کنید، تا قرنیه چشم به صورت کامل دیده شود و سپس لنز را بر روی چشم خود قرار دهید.

6 – وقتی که لنز را وارد چشم کردید و می خواهید آن را بر روی قرنیه چشم قرار دهید، دقت داشته باشید که حتما لنز را در وسط چشم و دقیقا بر روی قرنیه قرار دهید و در آیینه آن را فیکس کنید، چنانچه لنز کمی بالاتر و یا پایین تر از قرنیه قرار گیرد، می تواند به چشم آسیب بزند و خطراتی برای سلامتی چشم دارد. اگر اشتباه این کار را انجام دهید، می توانید محیط را ببینید ولی به شدت اذیت خواهید شد و چشمانتان عفونت خواهد کرد. لنزهای غیراصل میتوانند باعث ایجاد عفونت چشم و خراش قرنیه شوند و در برخی موارد حتی به نابینایی و تخلیه چشم هم ممکن است منتهی شود. کسانی هم که چشمشان سالم است و نمره ندارد، اما بنا به دلایل مختلفی چون شرکت در مراسمات، عروسی، قرارهای مهم و … اما در زیر چندین دلیل نوشتهایم که میگویند چرا خرید از لوناتو میتواند برای شما تجربه خوشایندی باشد. لنز طبی اگرچه راهکاری برای انواع مشکلات بینایی است، اما اگر نوع نامرغوب آن را انتخاب کنید، خطر عفونت و حتی از بین رفتن حداقل بخشی از بینایی شما را به دنبال خواهد داشت.

در گذشته تنها راه برای رفع عیوب انکساری چشم، استفاده از عینک بود، اما امروزه برای درمان عیوب انکساری چشم از انواع لنزهای طبی و جراحی استفاده میکنند. همچنین کسانی که برای اولین بار از لوناتو خرید میکنند شامل تخفیف ۵ درصدی هستند. اگر لنز سخت را به صورت روزانه استفاده میکنید، یعنی شبها از چشمتان بیرون میآورید، فقط یک بار در هفته از پاککننده آنزیمی استفاده کنید. در حقیقت این لنزها که از پلیمرهای نفوذپذیر به اکسیژن ساخته شدهاند، در اواخر دههی ۱۹۷۰ و در طول دهههای ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ طراحی شدند و توانستند نقص بزرگ لنزهای سخت قبلی را که محدودیت انتقال اکسیژن به چشم بود، اصلاح کنند. البته توجه داشته باشید که باید نکات بهداشتی را هنگام استفاده از لنز به دقت رعایت کنید. هنگام خرید لنز چشم و محلولهای آن حتماً به بروشورها و مجوز فروش آنها توجه داشته باشید و از فروشگاههای لوازم آرایشی یا آرایشگاهها این محصولات را خریداری نکنید. اغلب، لنزهای GP قبل از نیاز به تعویض، میتوانند یک سال یا بیشتر دوام بیاورند. ۱- اولین چیزی که در نگهداری لنز باید همیشه به یاد داشته باشید این است که قبل از اینکه لنز خود را به چشم بگذارید و یا دربیاورید، باید دستهایتان تمیز و خشک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید