لنز آستیگمات – لنز توریک

یکی از مهمترین ویژگی هایی که برای این لنز ها لازم است، اکسیژن رسانی مناسب می باشد. لنز های دائمی:لنز دائمی از جدید ترین تکنولوژی روز برخوردار هستند در ساختشان از هیدروژل سیلیکون استفاده شده است که در همه ی لنز ها از این ماده استفاده نشده است،مزایای این نوع لنز می توان به استفاده در هنگام دوش گرفتن و خواب اشاره کرد از لنز های دائمی به عنوان لنز های قابل تنفس هم می کنند به دلیل اینکه هایدروژل سیلیکون که در ساخت آنها به کار رفته باعث می شود هوا و اکسیژن رسانی به چشم زیادتر شود افرادی که خواهان لنز هایی هستند که احتیاج به نگهداری ندارند و دوست دارند همیشه از لنز استفاده کنند،لنز های دائمی برایشان مناسب است. 6. برخی مطالعات نشان می دهند که تمیز کردن لنز های طبی با استفاده از دستمال های تمیز، تاثیر زیادی در حفظ پاکیزگی لنز های طبی خواهد داشت ؛ برای اطمینان پیدا کردن از این موضوع با پزشک خود مشورت کنید . چرا که برخی از شرکتهای ایرانی با شرکتهای چینی یا درجه دو و سه کرهای برای خرید لنز طبی سالانه قرارداد میبندد و این قراردادها معمولا به گونهای هستند که لنز طبی سالانه هم قیمت با لنز فصلی خواهد شد.

اگر پس از گذاشتن لنز، مشکلاتی مانند قرمزی چشم یا درد چشم احساس گردید، بلافاصله باید به پزشک معالج مراجعه نمود. لنز فصلی به لنزهایی گفته میشود که طول عمر ۹۰ روزه دارند و پس از این دوره مصرف، باید دور انداخته شوند. طیف یک رنگ: لنز رنگی بدون دور است . پس بعد از اتمام دوره یکساله لنز خود باید حتما آن را دور انداخت. لنزهای رنگی ممکن است از دید خیلیها فقط وسیله زیبایی یا آرایش باشد اما باید توجه داشت که آن هم وسیلهای طبی است و باید حتما نکات مرتبط با استفاده از این لنزها را رعایت کرد تا به مشکل بر نخورده یا عفونت چشم ایجاد نشود. لنزهای تماسی را حتما با تجویز پزشک تهیه کنید. حتی با مراقبت درست هم، باید لنزهای تماسی خود را به طور مرتب در بیاورید و آن ها را تمیز کنید تا مانع از عفونت چشم شوید. لنزهایی که با روش قالبگیری تولید میشوند جزو همین دسته از لنزهای ارزان قیمتِ موجود در بازار هستند. به همین دلیل به آنها لنزهای قابل تنفس میگویند. این عضو هیات علمی دانشگاه بقیه اله یادآور شد: استفاده طولانی مدت از لنزهای روزانه و استفاده از آنها در هنگام خواب منجر به خشکی چشم و زخم قرنیه میشود.

همان طور که قبلا هم ذکر شد در گذشته لنزها منحصراً از شیشه ساخته می شدند. لنز توریک ICL را بر خلاف لنزهای تماسی که در سطح چشم قرار می دهند در درون چشم می گذارند و این کار باعث می شود تا فرد نیازی به در آوردن لنز در هنگام خواب یا در دیگر شرایط نداشته باشد. طبق تعریفی کلی اگر فردی فقط دچار عارضهی نزدیکبینی و یا دوربینی باشد و البته آستیگماتیسم نداشته باشد، میتواند از لنز طبی «سافت» یا همان لنز طبی «نرم» استفاده کند. این عوارض میتواند به سرعت پیشرفت کند و هم چنین خیلی جدی باشد و در موارد نادری نیز میتواند منجر به کوری شود. جای عینک بر روی بینی اشخاص که از عینک برای زمان طولانی استفاده می کنند می ماند که همین قرار گرفتن زیاد روی چشم خسته کننده هم می باشد به همین دلیل مصرف کننده لنز زیاد شده است همین طور و فردی که از لنز استفاده می کند،بر خلاف عینک نمی شکنند،گم و کثیف نمی شوند و افرادی که چشمشان ضعیف است با زدن لنز بر خلاف عینک کسی از این که چشمشان ضعیف است با خبر نمی شود.شخصی که به بینی خود را عمل کرده بهتر است از لنز استفاده کند همچنین فرد ورزشکار در انجام فعالیت ها دچار محدودیت نمی شود.زیاد شدن قدرت دید و بینایی از خاصیت های دیگر لنز طبی به شمار می رود.

بر اساس تحقیقات پزشکی، افراد سیگاری بیشتر از افراد غیرسیگاری در اثر استفاده از لنز دچار مشکل میشوند. لنز طبی فصلی در بین تمام لنزهای چشمی مقرون به صرفه تر است. • لنزهای خارج چشمی تماسی که مستقیما روی کره چشم و بر روی قرنیه گذاشته می شود. علاوه بر آن لنزهای طبی رنگی سالیانه که کیفیت داشته باشند، باعث افزایش شفافیت چشم و درخشش رنگ چشم خواهند شد. از جمله این مزایا میتوان به وزن کم و نازک بودن، این لنزها اشاره کرد که باعث راحتی زیادی برای استفاده کننده خواهد شد. چرا که اکسیژن رسانی باعث راحتی بسیار زیاد چشم خواهد شد و همین مسئله باعث می شود تا خستگی و حساسیت چشم کمتر شود. ولی با این حال، متخصصان و پزشکان توصیه می کنند، که لنزهای تماسی رنگی را کمتر از مدت زمانی که بر روی آنها قید شده است، استفاده شود. لنز های طبی رنگی سالانه علاوه بر اکسیژن رسانی، باید اندازه تطابقی با چشم داشته باشد و لایه ای با ضخامت نازک داشته باشد. اندازه چشم ها از پشت عینک نزدیک بینی کوچکتر از واقعی و از پشت عینک دوربینی بزرگتر از واقعی است و به زیبایی شخص لطمه میزند. این لنز ها باید اندازه مطلوب چشم شما را هم داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید