لنز چشم طبی تماسی چه کاربردی دارد؟

متأسفانه افراد زيادى نمىتوانند آنها را تحمل کنند و ادم قرنيه ناشى از هيپوکسى و تارى ديد حتى با وجود عينک از عوارض شايع است. عینک با شماره بالا مشکلاتی دارد که در دراز مدت از نظر بینایی و زیبایی برای کودک مناسب و خوشاید نیست و لنز قابل تحمل تر است. این کار باعث خسته شدن افراد از عینک می شود و اگر مدت زمان زیادی از عینک استفاده شود جای عینک بر روی بینی شما باقی می ماند و این اصلا خوشایند نیست. یکی دیگر از تقسیم بندی لنزهای طبی براساس مدت زمان استفاده آنها میباشد. لنزها براساس جنس به 5 دسته تقسیم میشوند. انواع لنزها را برای استفادههای مختلف تولید و عرضه میکنند. از دیگر انواع لنز طبی که به آن ها لنز های لنز سخت، GP و یا RGP گفته می­شود. برای همین است که تاکید داریم لنز چشم را از مراکز معتبر همچون مرکز لنز ایران خریداری کنید.

لنز هایی که فصلی وسالانه نیز استفاده می شوند در دسته بندی بعدی قرار دارند. بعضی از افراد گمان میکنند که این لنز به صورت فصلی است. لنز طبی نرم روزانه یا فصلی ؟ این لنزهای طبی دقیقا همان هایی هستند که رنگ چشم شما را عوض کرده و زیبایی زیادی به چشمان شما میبخشند. فضای نگهداری لنزها را تمیز کرده و هر شش ماه آن را عوض کنید. لنزها را به طور منظم عوض کنید و از بکارگیری آن بیش از مدت تجویز شده بپرهیزید. بیشتر لنزهای طبی که مورد استفاده کاربران است از نوع لنز تماسی نرم می باشد که با تکنولوژی بسیار بالای اپتیکی ساخته شده است و دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی می باشد. لنزهای تماسی نرم :علاوه بر دوربینی و نزدیک بینی برای آستیگماتیسم نیز مناسب اند. لنزهای هفتگی برای استفاده به مدت یک هفته طراحی شدهاند. لنز طولانیمدت، میتوان آن را در طول شب نیز خارج نکرد که معمولاً به مدت هفت روز متوالی و بدون برداشتن میتوان از آن استفاده کرد.

لنزهای طبی یکبار مصرف روزانه در بسته های 15 تا 30 تایی قرار می گیرند و فقط برای یک روز استفاده می شوند و پس از آن روز دیگر با جفت جدید جایگزین می شوند. از این رو لازم است که ذکر شود که لنز توریک ( لنز ویژه آستیگماتیسم ) نرم سبب اصلاح دید در کراتوکونوس نخواهد شد. چرا تاریخ درج شده بر روی جعبه لنز چندین سال است و به من گفته شده که تنها یک سال و یا سه ماه می توانم از لنز استفاده کنم؟ به همین خاطر توصیه اکید داریم اگر بنا به هر دلیلی میخواهید از فروشگاههای شناخته نشده لنز چشم بخرید، اگر قیمت آن خیلی پایینتر از قیمت فروشگاههای معتبر بود، حتماً به تقلبی بودن آن شک کنید. همیشه از محصولات مراقبت از چشم توصیه شده توسط متخصص اپتومتری خود استفاده کنید. این لنزها از ترکیب آب و ژلاتین ساخته میشوند و بسیار نیز نازک و نرم بوده و در چشم نیز بسیار راحت هستند. این لنزها بعد از لنزهای سخت نفوذ ناپذیر طراحی شد که توانست مشکلات آنها را برطرف کند. آن دسته از افرادی که از خشکی چشم رنج میبرند و توانایی استفاده بلند مدت از لنزها را ندارند. 3- دچار خشکی چشم و یا پیر چشمی هستید.

لنز طبی یا عدسک،یک عدسی نازک پلاستیکی است که روی قرنیه چشم قرار میگیرد . لنز های طبی مخصوص عیوب بیناییآستیگماتیسم چیست؟ لنزهای رنگی به لحاظ داشتن پیگمان های رنگی زودتر از لنزهای طبی ، سبب خستگی چشم میشوند و بنابراین از آنها در ساعات کمتری میتوان بهره گرفت . زیرا مشکلات استفاده از لنز در مقایسه با عینک طبی بسیار کمتر است. لنزهای تماسی طبی فصلی، دارای اصول نگهداری از لنز هستند که شما بایستی با این اصول آشنا شوید، در غیر این صورت می توانید به چشمان خود آسیب وارد نمایید. این امر منجر به افزایش قیمت این گونه لنزها نسبت به دیگر لنزهای طبی تماسی موجود در بازار شده است. با اینکه چند سالی است که لنزهای نرم به بازار آمدهاند، اما لنزهای سخت هنوز هم در بین مردم محبوب هستند. البته این زمان بسته به این دارد که در این مدت لنز چشم شما را دچار ناراحتی نکند. زیرا هزینه خرید این لنزها نسبت به روزانه و هفتگی مناسبتر میباشد. لنز بایوفینیتی Biofinity دارای تکنولوژی منحصر بفردی بنام Aquaform هست که در واقع ترکیبی از فن آوری مواد اولیه و طراحی شکل ظاهری لنز میباشد. حالا میخواهیم بدانیم دقیقا چه مشکلی میباشد؟ بسیاری از مارک های لنز تماسی وجود دارد و می توان بررسی کرد کدام یک برای شما مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید