لنز چشم – همه چیز در مورد لنز چشم – نکاتی در خصوص لنزهای چشم

یادتان باشد از صابونهای مرطوبکننده برای شستن دستهایتان استفاده نکنید، چون به لنزها آسیب میرساند و در آخر با حولهی بدون پرز دستهایتان را خشک کنید. در شرایط عادی برای تمیز کردن لنز سخت با یک محلول پاککننده، بهآرامی لنز را با انگشت اشاره بسابید. در بالا اشاره به موضوع آستیگماتیسم کردیم. همچنین تاریخ انقضای این لنزها با احتساب شبانه روز ماهانه می باشد ولی با استفاده روزمره (هر شب قبل از خواب از چشم خارج شود) می توان از این لنز ها به مدت فصلی تا 3 ماه استفاده کرد. لازم به ذکر است که این نوع لنزها بدون رنگ هستند. لنزهای نرم یک بار مصرف را هم نمیتوانید شبها هنگام خواب در چشمتان نگه دارید، چون عمر مفید استفاده از این نوع لنزها فقط یک روز است و شب، هنگام خواب، باید دور انداخته شوند. برای جلوگیری از آلوده شدن لنزها، قبل از اینکه صورت خود را آرایش کنید، لنزها را به چشم بزنید.

بعد از گذاشتن لنز در صورتیکه كوچكترین مشكلی برای چشمتان ایجاد شد، مثلا درد چشم یا قرمزی، حتما به پزشک مراجعه كنید. آن دسته از افراد که به فکر میزان خرج و دخل خود می باشند زیرا هزینه خرید این لنزها نسبت به روزانه و هفتگی مناسب تر می باشد. محبوبیت لنز طبی دائمی از عینک بیشتر است زیرا معایب عینک طبی همچون بخار کردن شیشه در سرما یا خیس شدن زیر باران را ندارد. در صورت تمایل به استفاده از لنزها هنگام شنا کردن حتماً از عینک شنا استفاده کنید. تصور کنید قصد خرید عینک را دارید و وارد فروشگاه شده و با تنوعی از مدل ها و رنگ های مختلف عینک مواجه می گردید. کسانی که دچار عوارض بینایی مانند نزدیک بینی و دوربینی هستند، می توانند از لنزهای سافت و یا همان لنز طبی نرم استفاده کنند. معمولا در اثر خشک شدن لنز، فرد دچار اختلالات بینایی و تاری دید میشود. افردای که در حالات خاصی به بینظمی در دیدن اشکال دچار میشوند. باید بگوییم اگر تا به حال از لنز استفاده نکرده اید، بهتر است به صورت امتحانی از لنزهای هفتگی استفاده کنید.

ایر اپتیکس همچنین انواع مختلفی از لنزهای طبی را ارائه می دهد، با این حال محبوب ترین آنها ایر اپتیکس آکوا است. همچنین استفاده از لنز طبی مانع از فعالیت شما نمی شود و از لحاظ ظاهری حس بهتری را پیدا می کنید . اغلب این لنزها فاقد استانداردهای لازم هستند و به چشم شما آسیب جدی میرسانند. هرگز از لنزها بیش از زمان توصیه شده استفاده نکنید . در این لنزهای شفاف که جنبهی درمانی دارند، رنگ آبی کمرنگ یا سبز به لنز اضافه میشود تا در زمان گذاشتن یا برداشتن لنز بهتر دیده شود یا زمانی که به زمین میافتد، بهراحتی تشخیص داده شود. بعضی محلولها نیاز به سائیدن لنز دارند، ولی بعضی دیگر فقط با ریختن محلول روی لنز تمام رسوبات را پاک میکنند. از سوی دیگر برداشتن و البته بهخاطر همین نرمی، گذاشتن این نوع لنزها از لنزهای سخت دشوارتر است. از سوی دیگر افرادی که به بیماریهایی مثل دیابت، پرکاری تیروئید، بیماریهای دست و دهان مثل تبخال، آلرژی و حساسیت فصلی و مداوم و آکنه روزاسه (التهاب و قرمزی مداوم پوست صورت یا آکنه بزرگسالی) مبتلا هستند، نمیتوانند از لنزهای تماسی سخت و نرم استفاده کنند.

بزاق دهان یک حلال استریل نیست. یادتان باشد اگر از این نوع لنز استفاده میکنید لازم است که هفتهای یک بار آنها را از روی چشم بردارید و با محلول مخصوص تمیز و ضدعفونی کنید. این نوع لنز بیشتر برای افرادی مناسب است که رنگ چشم روشن دارند و میخواهند رنگ چشمشان تیرهتر شود. امروزه بیشتر از همیشه تنوعی از لنزهای تماسی برای راحتی، بینایی خوب و سلامت چشم در دسترس هستند. همیشه بعد از هر بار مصرف محلول داخل جالنزی را دور بریزید. لنز های داخل چشمی در هنگام جراحی و به وسیله جراح در شکافی که در اتاقک جلویی چشم ایجاد شده و قبلا لنز معیوب خود چشم برداشته شده است کار گذاشته می شود. پس از برداشتن لنزها ، آرایش خود را پاک کنید . بدلیل احتمال بیشتر عفونت قرنیه ( با هر شب خوابیدن بیشتر با لنز ) ، این لنزها کمتر پیشنهاد می شوند . یکی از مزایای لنزهای طبی این است که خیلی زود به آنها عادت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید