لنز چشم – همه چیز در مورد لنز چشم – نکاتی در خصوص لنزهای چشم

لنز چشمی تماسی سخت دو مدل لنز سخت استاندارد (hard lenses) و لنز سخت نافذ اکسیژن (GP lenses) دارد. پس حتما یک لنز باکیفیت و استاندارد تهیه کنید زیرا آسیب به چشم در خیلی از مواقع جبران ناپذیر است. به طوری که هر روز پس از استفاده از آن باید آن را تمز کنید. پس سعی کنید لنزهای باکیفیتی را انتخاب نمایید. بدون شک قیمت لنز چشم طبی در مقایسه با لنزهای غیرطبی تزیینی، بالاتر خواهد بود ولی مزیت اصلی آن، رها شدن از شر عینک و سبک شدن چشمهاست. افرادی که نمی توانند به صورت دائمی از لنز استفاده نمایند و به لنز حساسیت دارند که با استفاده از این لنزها در مدت زمان کمتر، احتمال آلوده شدن لنز درمحیط خارجی کاهش می یابد. استفاده راحت و آسان، برطرف شدن مشکل بخار گرفتن شیشههای عینک که هنگام استفاده از آن برای افراد پیش میآمد، زیبایی بیشتر و کمک به افزایش اعتماد به نفس، بیشتر بودن تاثیرات درمانی استفاده از لنز نسبت به عینک در برخی از بیماران، مناسب بودن استفاده از لنز برای ورزشکارانی که اجازه استفاده از عینک را ندارند و یا استفاده از عینک برای آنها خطرناک است، خستگی کمتر استفاده از لنز نسبت به استفاده از عینک، عدم نیاز به چرخاندن سر برای دیدن اطراف هنگام استفاده از لنز نسبت به زمان استفاده از عینک و درمان بهتر آستیگماتیسم.

دکتر احسان عباس نیا متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص استرابیسم بعد از معاینه بیمار و گرفتن شرح حال روش مناسبی را برای درمان عیوب انکساری چشم پیشنهاد میکند. در صورتی که در انتخاب روش مناسب برای اصلاح عیوب انکساری چشم دچار شک و تردید هستید، میتوانید به صورت حضوری به مطب دکتر احسان عباس نیا مراجعه کنید. لنز طبی داخل چشمی برای درمان آب مروارید و برای جوانانی استفاده میشود که به ضعف شدید چشم (عیب انکساری درجه بالای چشم) مبتلا هستند. زیرا که لنزهای سخت بخوبی این عیب انکساری را اصلاح میکنند. انواع لنز طبی به شما کمک میکنند تا در کنار بینایی بهتر، بتوانید با استفاده از لنزهای رنگی زیبایی چشمان خود را دوچندان کنید. بهتر است جالنزی را بعد از هر بار استفاده بشویید و در معرض هوای تمیز خشک کنید. هر کدام از لنزهای طبی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند که در ادامه اشاره ی مختصری به آنها خواهیم داشت. هر کس برای هدف خاصی اقدام به خرید لنز چشم می کند. لنز طبی به نسخه پزشک نیاز دارد و اگر هم به دنبال خرید لنز چشم رنگی و غیرطبی با هدف زیبایی و آرایشی هستید هم بهتر است به توصیههای دکتر متخصص چشم برای خرید بهترین مارک لنز چشم توجه کنید.

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که اسم این لنزها به گوشتان خورده اما دقیق نمیدانید که لنزهای چشمی چه هستند یا حتی خودتان از مصرفکنندگان پروپاقرصشان هستید، ولی اطلاعات دقیقی از نحوه استفاده از لنز ندارید، خواندن این مطلب از مجله سلامت دکترتو تا انتها همه ابهامات را برطرف میکند. 7. اگر محلول لنز شما تمام شده به هیچ عنوان از موادی مانند آب و نمک استفاده نکنید. در نهایت امروزه تولید جدیدترین محلولهای لنز مانند Opti-free Pure Moist، RevitaLens OcuTec، و BioTrue نیز صورت گرفته که همه آنها باعث افزایش راحتی و رطوبت دهی مناسب ساختار لنز میشوند. در صورتی که شخصی شرایط مناسب برای درمان عیوب انکساری چشم به روش جراحی لیزیک را ندارد، میتواند از لنزهای طبی برای اصلاح عیوب انکساری استفاده کند. همانطور که می دانید افراد زیادی از لنز طبی استفاده می کنند که استفاده از لنزهای طبی ممکن است دارای دلایل مختلفی باشد.افرادی که دارای مشکلات چشمی مثل آستیگماتیسم، دوربینی و نزدیک بینی هستند از لنزهای طبی استفاده می کنند.استفاده از لنز طبی بیشتر برای افرادی که نمی خواهند از عینک استفاده کنند و با عینک زدن مشکل دارند مناسب می باشد.

این روش ممکن است در ابتدا هزینه بالایی داشته باشد اما تا چندین سال نیازی به پرداخت هزینه مجدد برای جراحی نیست. ممکن است بعد از خرید لنز چشم از خود بپرسید که چه مدت میتوانم از این لنز استفاده کنم. این امر به سالم و تمیز ماندن لنز ها و جلوگیری از بروز عفونت های چشمی کمک خواهد کرد . با اینکه برای نگهداری لنز طبی خیلی از جوانب رعایت می شود از جمله نگهداری در مایع لنز و استفاده از لنز با دستان کاملا تمیز اما بازهم در این پروسه درصد خطا وجود دارد و احتمال آن بسیار زیاد است که میکروارگانیسم ها وارد چشم ما شوند و آسیب های بعدی را به بار آورند. اما گروه دیگر لنزهای طبی علاوه بر اینکه جنبه درمانی ، جنبه زیبایی هم داشته و در رنگ های بسیار زیاد در بازار وجود دارند که افراد می توانند بر اساس ویژگی های ظاهری خود رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنند. در این مقاله به بررسی اینکه استفاده از لنزهای طبی بهتر است یا جراحی لیزیک پرداختیم. دلیل اصلی آلودگی لنزهای چشمی تماسی اغلب «رسوبات» هستند. کاربرد اصلی لنز چشم عمدتاً رفع مشکلات بینایی مثل نزدیکبینی، دوربینی و آستیگمات است.

دیدگاهتان را بنویسید