هر آنچه در مورد لنز چشم باید بدانید! – مجله سلامت دکترتو

یادتان باشد اگر از این نوع لنز استفاده می کنید لازم است که هفته ای یک بار آن ها را از روی چشم بردارید و با محلول مخصوص تمیز و ضدعفونی کنید. هرگز با لنز نخوابید زیرا لنزها مانع از رسیدن اکسیژن به چشم ها می شوند، اگر هنگام خواب لنزها را از چشم بیرون نیاورید ممکن است باعث ایجاد زخم های قرنیه شود که این زخم ها گاها منجر به نابینایی هم می شوند. از زمانی که شما پلمپ لنز را باز کرید تاریخ مصرف آن که بر روی تمامی بسته بندی ها درج شده است شروع خواهد شد. هر چند که استفاده از انواع لنز چشم سابقه ای چند دهه ای دارد اما در سال های اخیر استفاده از آنها به صورت چشمگیری افزایش یافته و حتی افراد زیادی که چشم های سالمی دارند تمایل دارند برای زیبایی و تنوع از این وسیله استفاده کنند. افرادی که در استفاده و نگهداری از لنز فاقد توانایی لازم می باشند، یا دارای خشکی چشم شدید ، سابقه عفونت قرنیه ، بلفاریت یا عفونت مزمن لبه پلک ها می باشند. لنز طبی بدون رنگ لنز شفافی است که قابل مشاهده نیست. مرکز لنز ایران مفتخر است که تهیه و توزیع کنتاکت لنزهای معتبر را داراست و با اطمینان کامل می توانید انواع لنزهای طبی و لنزهای طبی – رنگی، لنز رنگی، لنز کوررنگی، لنز بلک پوپیل و لنز سخت را با برند معتبر تهیه نمایید.

لنز چشمی یک دایره منحنی شکل می باشد که از جنس پلاستیک بسیار نازک و نرم است. کدام لنز چشم برای من مناسب است؟ این لنزها برای استفاده یک روز تا یک هفته مناسب می باشد که بعد از یک هفته باید لنز جدیدی را جایگزین آن کرد. استفاده از لنز طبی نیز طرفداران بسیار زیادی دارد چرا که مشکلات عینک را نداشته و زیبایی بیشتری نیز دارند و بیماران حتی می توانند از لنزهای طبی رنگی استفاده کنند. یکی از جاهایی که ما نباید از لنز طبی استفاده کنیم، خشکی چشم است. سپس لنز را که روی انگشت اشاره است، داخل چشم قرار دهید. لنزهای سخت به صورت یک کلاهک بر روی چشم قرار میگیرند و انتخاب بهتری برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم هستند. با سبک زندگی کردن شما انتخاب شود. اگر در مقام مقایسه بخواهیم بین استفاده از عینک و لنز طبی فصلی و جراحی اصلاح بینایی، یکی را انتخاب کنیم در صورت داشتن شرایط قطعا لنز طبی فصلی گزینه بسیار بهتری خواهد بود. به طور کلی می توان گفت اگر از لنزهای طبی و لنزهای رنگی و غیر طبی به شکل درست استفاده شود و در گذاشتن و برداشتن آنها اصول بهداشتی رعایت گردد، عوارضی در پی نخواهند داشت.

اما گاها استفاده نادرست از آنها و استفاده از لنزهای غیر استاندارد میتواند عوارضی را در پی داشته باشد. این لنزها بسیار راحت هستند و اجازه می دهند اکسیژن کافی از طریق لنز به چشم برسد. امروزه لنزهای طبی موجود در بازار توانستهاند نیاز به عینک را در افرادی که از این لنزها استفاده میکنند برطرف نمایند. اکثر مراجعات مربوط به بیماری های چشمی به بیمارستان ها، افرادی هستند که در اثر استفاده از لنزهای بهداشتی و کرایه ای آرایشگاه ها دچار عارضه شده اند. هیچ وقت با دست های آلوده به لنز دست نزنند و حتماً تمام مسائل بهداشتی را در استفاده از لنز به کار گیرند. در برخی موارد، پزشک استفاده از لنز برای چشم را ضروری می داند. در این مقاله نکات لازم برای خرید لنز چشم، انواع آن، روش صحیح گذاشتن آن را بررسی می کنیم. در این مرحله سعی کنید تا پلک نزنید و به لنز هم خیر نشوید، پلک زدن و خیره شدن به لنز احتمال دارد، موجب ضربه زدن به لنز شود.

بههمین دلیل استفاده از حتی این لنز در زمان خواب چندان توصیه نمیشوند. این مشکل زمانی حاد می شود که یک چشم کودک بیمار باشد. همانطور که در بالا توضیح دادیم لنز های طبی به دو دسته سخت و نرم تقسیم میشوند. لنز طبی به تنهایی ایجاد خشکی چشم نمی کند اما می تواند فعل و انفعالاتی را در ملتحمه انجام دهد که منجر به عوارض شود. جدیدترین نسل لنز چشم بر مبنای ترکیبی از مواد سیلیکونی و پلیمری ساخته شده که امکان عبور اکسیژن از آن ها بسیار بیشتر است.میزان اکسیژن عبوری از این لنز تماسی تا حدود ۱۰ برابر نسبت به نسل قبلی لنزهای تماسی بود و به همین دلیل بسیار راحت هستند و امکان استفاده از آنها در بلند مدت وجود دارد. بر این اساس می توان گفت لنزهای آسیگماتیسم پر هزینه تر از دیگر لنزها هستند . هنگام استفاده از لنزها بهتر است حتما دست هایتان را ضد عفونی کنید زیرا ممکن است که اگر دستتان به آب شهری آغشته باشد منجر به عفونت های قارچی و انگلی برای چشم شود. لنز های طبی رنگی علاوه بر زیبایی دارای نمره نیز هستند و افرادی که چشمهای ضعیفی دارند میتوانند از آن استفاده کنند. یکشنبه 98/7/28، تهران , (اخبار رسمی): لنز طبی چشم به لنزهایی گفته میشود که میتوان از آنها به جای عینک استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید