همه آنچه که درباره لنز طبی باید بدانید

لنزهای رنگی ( رنگی و طبی رنگی ) به علت استفاده از پیگمان ها و رنگدانه های رنگی باید ساعات کمتری مورد استفاده قرار بگیرند چرا که منجر به کاهش شدید اکسیژن چشم نشوند. چرا که استفادهی ناصحیح از لنز و نگهداری اشتباه ممکن است موجب خطرات جدی برای چشمان شما شود. ابتدا لنز یک چشم را خارج کنید و با محلول مخصوصی که پزشک برایتان تجویز کرده تمیز کنید تا مواد آرایشی شسته شود. وقتی كه لنز را روی انگشت میگذارید و مقابل چشمانتان قرار میدهید اگر «U» شكل باشد، درست است، اما اگر لبههای «U» به خارج كشیده شده باشد، لنزتان پشتورو شده است. مواد جدید لنزهای نرم شامل سیلیکون هیدروژل ها هستند تا در هنگام استفاده از لنزها اکسیژن بیشتری به چشم شما ارائه دهند. با این وجود ، آنها در ابتدا به راحتی لنزهای نرم نیستند و ممکن است چند هفته طول بکشد تا به استفاده از RGP عادت کنید ، در حالی که برای لنزهای نرم چند روز طول می کشد.

لنزهای چشمی تماسی معمولا به سه طریق، آلوده، تحریک و خشک میشوند. لنزهای نرم به دوسته لنز طبی نرم آستیگمات دار و لنز طبی نرم بدون آستیگمات تقسیم میشوند. یادتان باشد از صابونهای مرطوبکننده برای شستن دستهایتان استفاده نکنید، چون به لنزها آسیب میرساند و در آخر با حولهی بدون پرز دستهایتان را خشک کنید. از محلول آبنمک برای شستن و ضدعفونی کردن لنز استفاده نکنید. آیا استفاده از لنز چشم خطرناک است؟ همچنین استفاده از لنز طبی مانع از فعالیت شما نمی شود و از لحاظ ظاهری حس بهتری را پیدا می کنید . روزی یک بار که معمولا به شبها و موقع خواب موکول میشود، لنزها را به نوبت از چشمانتان بیرون بیاورید و تمیز کنید. لنز توریک پیورویژن ۲ بوش اند لومب فصلی PureVision 2 HD for Astigmatism یک لنزطبی نرم است که توسط متخصصان لنز بوش اند لومب برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم طراحی شده است. شاید بزرگترین عامل در بحث لنز یکبار مصرف روزانه در مقابل فصلی هزینه باشد. • اعتماد به نفس و حس بهتری که لنز به فرد می دهد با عینک قابل مقایسه نیست.

این لنزها که در انواع طیف رنگی وجود دارند، به شکل چشمگیری رنگ چشم شما را تغییر میدهد. لنزهای یک بار مصرف که نسبت به مدلهای دیگر گرانترند، معمولاً برای افرادی که آلرژی دارند، کسانی مثل ورزشکاران که فقط در موقعیتهای خاص میخواهند از لنز بهجای عینک استفاده کنند، افرادی که لنزشان بهسرعت رسوب میگیرد و نیز کسانی که بهدلیل مشغلهی زیاد فرصت تمیز کردن لنزها را به صورت روزانه ندارند، مناسب هستند. این لنزها نیز از خانواده لنزهای نرم بوده فقط مزیتی که نسبت به لنزهای ژله ای دارند این است که اکسیژن بیشتری برای قرنیه فراهم میکنند. 1. نوع معمول آنها لنزهایی هستند که صرفا جنبه زیبایی دارند و افرادی که دارای بینایی طبیعی هستند جهت زیبایی از این لنزها استفاده می کنند . لنزهای رنگی بدون نمره چه معایبی دارند؟ لنزهای چشمی رنگی هم میتوانند فقط جنبهی زیبایی داشته باشند (بدون نمره) و هم برای اصلاح آستیگماتیسم یا پیرچشمی یا عیوب رفراکتیو (نمرهدار) استفاده شوند. وقتی لنز بهصورت رنگی و برای مصارف آرایشی ساخته میشود، برای یکپارچه شدن رنگ و زیبایی لنز، منافذ آن مسدود میشود و دیگر اکسیژن و هوا از آن عبور نمیکند و این خطری است که از جانب لنزهای رنگی آرایشی، قرنیه را تهدید میکند.

تاج عروس و مدل های تاج عروس و تاج عروس های جدید و انواع لباس های عروس و تاج عروس را در نمناک مشاهده نمایید. مرکز لنز ایران مفتخر است که تهیه و توزیع کنتاکت لنزهای معتبر را داراست و با اطمینان کامل می توانید انواع لنزهای طبی و لنزهای طبی – رنگی، لنز رنگی، لنز کوررنگی، لنز بلک پوپیل و لنز سخت را با برند معتبر تهیه نمایید. اگر لنزها را بهصورت دایرهای بمالید، لبههای لنز آسیب میبیند و ممکن است پاره شوند. هرگز از آب برای پاک کردن لنزهای تماسی استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد عفونت در چشم شما می شود و می تواند به لنزهایتان آسیب برساند. نکته آخری که در مورد لنزها باید مطرح کنیم این است که چطور باید از لنزها مراقبت کرد تا هم عمر طولانی تری داشته باشند و هم باعث آسیب رساندن به چشم ها نشوند. از آنجایی که میتوانید لنزهای نرم طولانیمدت را شبها، هنگام خواب، از چشمتان خارج نکنید، خطر عفونت چشم با این لنزها بیشتر است و به همین دلیل کمتر پیشنهاد میشوند. موارد استعمال لنز طبی درمانی در بیماریهای قرنیه در کودکان برای پیشگیری و درمان آمبلیوپی بکار گرفته میشوند. لنز با چشم حرکت میکند بنابراین دامنه دید طبیعی را به وجود میآورد و هیچ قابی برای مسدود کردن دید شما ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید