همه چیز در مورد استفاده از لنز – ایمنا

اگر لبههای لنز به داخل خم شد، یعنی حالت لنز درست بوده، اما اگر لبههای لنز به سمت خارج هدایت شد، به این معنی است که حالت لنز درست نیست. لنز طبی دائمی یکی از راهکارهایی بود که تولیدکنندگان و برندهای حوزه لنز چشم برای پوشاندن نقاط ضعف خود به آن پناه بردند. حالا با توجه به توضیحات داده شده در ادامه چهار گزینه جدید و مناسب در حوزه لنز چشم بررسی شدهاند. یکی دیگر از تغییرات جدید در حوزه لنز چشم و خانواده آنها، امکان استفاده مواد دارویی و مغذی در ساختار لنز است. برای تمیز کردن لنز های طبی خود با استفاده از این محصولات ، لنز را بر روی کف دست خود گذاشته و این محلول را بر روی آن بریزید و حدود 20 ثانیه با انگشتان خود لنز را مالش دهید . جدیدترین نسل لنز چشم بر مبنای ترکیبی از مواد سیلیکونی و پلیمری ساخته شده که امکان عبور اکسیژن از آن ها بسیار بیشتر است.میزان اکسیژن عبوری از این لنز تماسی تا حدود ۱۰ برابر نسبت به نسل قبلی لنزهای تماسی بود و به همین دلیل بسیار راحت هستند و امکان استفاده از آنها در بلند مدت وجود دارد. روش و نحوه مراقبت و نگهداری لنز بر اساس ویژگی های خاص لنز ها متفاوت است با این وجود روش هایی وجود دارند که مشترک هستند در مراقبت لنز ها از جمله دست هایمان را به خوبی با آب و صابون شست شو و ضد عفونی کنیم،قبل از اینکه به لنز ها دست بزنیم و داخل چشم بگذاریم در این نکته در نگهداری لنز خیلی مهم است.محلول لنز این امکان را به شما می دهد تا برای تمیز کردن لنز ها از کثیفی ها از آن بهره ببرید به این صورت که محلول لنز را دست بزنید و با کمک انگشت سبابه به آرامی و ملایمت لنز را بمالید و این نکته را فراموش نکنید که لنز ها باید به صورت جدا جدا تمیز شوند.وقتی شخصی قصد استفاده از لنز دارد باید مراقبت هایی را انجام دهد مثلا وقتی لنز را فرد مصرف کننده بر می دارد که داخل چشم بگذارد باید لنز را با انگشت نگه دارد و دقیق روی مرکز چشم قرار دهد و هنگامی که قصد بیرون آوردن لنز از چشم را هم فرد دارد باید مواظب باشد تا لنز پاره نشود.

سیلیکون هایدروژل هم در اکسیژن رسانی به سطح قرنیه چشم و هم در رطوبت رسانی به آن عملکرد بسیار خوبی دارد.با این تفاسیر افراد میتوانند از لنز طبی و لنز رنگی خود در زمان خواب کوتاه و دوش گرفتن استفاده کنند. این لنزها قادر به عبور اکسیژن نیستند بنابراین قرنیه نمیتواند به صورت مستقیم اکسیژن خود را از هوا تامین کند. بیشتر افراد با استفاده از لنز طبی حس بهتری نسبت به زیبایی خود دارند. اما توجه کنید تا حس سوزش بر روی چشم خود نداشته باشید. برای مرطوب کردن و یا تمیز کردن لنز، از محلول مناسب استفاده کنید. در نهایت امروزه تولید جدیدترین محلولهای لنز مانند Opti-free Pure Moist، RevitaLens OcuTec، و BioTrue نیز صورت گرفته که همه آنها باعث افزایش راحتی و رطوبت دهی مناسب ساختار لنز میشوند. نکته آخری که در مورد لنزها باید مطرح کنیم این است که چطور باید از لنزها مراقبت کرد تا هم عمر طولانی تری داشته باشند و هم باعث آسیب رساندن به چشم ها نشوند. کسانی که به آستیگماتیسم مبتلا هستند و آستیگماتیسم آنها حداکثر تا یک می باشد (مثبت یا منفی فرق نمی کند) نیز می توانند از لنز طبی نرم استفاده کنند و برای آنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

لنز های سخت برای اشخاصی که آستیگماتیسم دارند مناسب است چون به خوبی عیب انکساری را به طرف می نمایند.افرادی که لنز های نرم استفاده می کنند دچار تاری دید هستند می توانند،لنز های سخت گزینه خوبی برایشان باشد.همچنین افرادی که مشکل دید در حالت های خاصی پیدا می کنند. لنز طبی هفتگی:این نوع لنز طوری ساخته شده که بعد مصرف باید لنز جدیدی را برای مصرف بعد انتخاب کرد.لنز طبی هفتگی در بازار وجود دارند که اپتیسن از مناسب ترین محلول ها برای این نوع لنز به شمار می روند.لنز طبی هفتگی برای کسانی که نمیتوانند برای مدت زیادی از لنز استفاده کنند و خشکی چشم دارند پیشنهاد خوبی است همین طور افرادی که خواهان استفاده از لنز تماسی هستند می توانند این لنز را تهیه کنند و اگر مشکی برایشان پیش نیاید اقدام به خرید لنز دائمی کنند. فردی که از عینک برای دیدن استفاده می کند در فعالیت های ورزشی نمی تواند شرکت کند و اگر هم شرکت کند دچار مشکل می شوند و لنز ها بر خلاف عینک در زمان استفاده برای فرد مصرف کننده مشکل این که بر اثر اینکه بکار می گیرند پاک شوند را ندارند.همچنین از فواید و مزیت هایی که لنز های طبی دارند که آنها را بقیه لنز چشم خاص تر کرده این است که ناراحتی هایی که مربوط به اثر منشوری محیطی ضعیف و عدم اعوجاج دید هستند برای فرد مصرف کننده به وجود نمی آید.

6. هیچ وقت لنزها را زیر شیر آب نگیرید زیرا هم فشار آب به آن صدمه میزد و هم آب برای پاک کنندگی آن کافی نیست و فقط باید از محلول مربوط به لنز استفاده شود. لنز طبی هیبرید یا ترکیبی در ساختشان از لنز های نرم و سخت به کار گرفته شده است. این گونه لنز ها آزادی بیشتری نسبت به لنزهای سخت دارند و معمولاً با توجه به وضعیت قرنیه چشم، تغییر میکنند. متخصص چشم optometry می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که بهترین لنز را برای وضعیت شخصی شما کدام نوع است. با مطالعه این متن یک زمینه مناسب ایجاد می گردد که شما را در انتخاب لنز طبی مناسب کمک میکند. شما در طول شبانه روز بین ۱۴ تا ۱۶ ساعت می توانید با خیالی آسوده از لنزهای طبی استفاده کنید. میتوانید این محلول را از داروخانه ها تهیه کنید. با خرید لنز چشم روزانه نیازی به تهیه محلول ها و نگهداری از آن نیست. لنز طبی روزانه ،لنز فصلی،لنز سالانه،لنز طبی دائمی،لنز های تماسی سخت و یا GP(نفوذ پذیر به گاز)،لنز های هیربد یا ترکیبی جزء لنز های تماسی نرم هستند که بر اساس مشخصا ت موجود و نیاز به چند دسته تقسیم شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید