همه چیز در مورد استفاده از لنز – ایمنا

لذا پیشنهاد میگردد که وقتی لنز داخل چشم شماست از قرار گرفتن در کنار اجاق گاز ، فر ، سشوار و حتی برخی حلال ها و الکل ها اجتناب کنید ! با این تفاسیر افرادی که در دید خود دچار مشکل هستند میتوانند با خیال راحت از این لنزها استفاده کنند و در کنار آن نیازی به استفاده از عینک آفتابی نداشته باشند. لنز ها را با بزاق دهان نگذارید و به دلیل اینکه احتمال رسوب باکتری وجود دارد،آنها را با آب تمیز کنید همچنین از بزاق برای تمیز کردن لنز ها کمک نگیرید.توصیه های برای نگهداری لنز ها وجود دارد حتما آنها را رعایت کنید،فقط لنز هایی که برای استفاده آنها در طول شب طراحی شده اند مناسب این هستند که فرد مصرف کننده با وجود لنز در چشم بخوابد،اگر قصد شنا کردن دارید و لنز در داخل چشم دارید بهتر است حتما از عینک مخصوص شنا استفاده کنید.از لنز هایی که ما شخص دیگری است و قدیمی نشده استفاده نکنید،هنگامی که لنز داخل چشم دارید در برابر آفتاب و باد قرار گرفته اید عینک آفتابی را فراموش نکنید،اگر با سوزش چشم مواجه شدید لنز ها را از چشم خارج کنید و برای معاینه نزد پزشک متخصص بروید.

بزاق دهان یک حلال استریل نیست. • لنزهای طولانی مدت برای استفاده شبانه یا مداوم از یک تا شش شب یا تا 30 روز در دسترس هستند. در صورتی که به مدت طولانی از لنز ها استفاده شود ممکن است باعث کاهش اکسیژن رسانی به قرنیه شود که این امرآسیب های غیرقابل بازگشتی را وارد میکند. کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. روش سنجش حالت لنز به طوری است که لنز را بین انگشت اشاره و شست قرار دهید. روش و نحوه مراقبت و نگهداری لنز بر اساس ویژگی های خاص لنز ها متفاوت است با این وجود روش هایی وجود دارند که مشترک هستند در مراقبت لنز ها از جمله دست هایمان را به خوبی با آب و صابون شست شو و ضد عفونی کنیم،قبل از اینکه به لنز ها دست بزنیم و داخل چشم بگذاریم در این نکته در نگهداری لنز خیلی مهم است.محلول لنز این امکان را به شما می دهد تا برای تمیز کردن لنز ها از کثیفی ها از آن بهره ببرید به این صورت که محلول لنز را دست بزنید و با کمک انگشت سبابه به آرامی و ملایمت لنز را بمالید و این نکته را فراموش نکنید که لنز ها باید به صورت جدا جدا تمیز شوند.وقتی شخصی قصد استفاده از لنز دارد باید مراقبت هایی را انجام دهد مثلا وقتی لنز را فرد مصرف کننده بر می دارد که داخل چشم بگذارد باید لنز را با انگشت نگه دارد و دقیق روی مرکز چشم قرار دهد و هنگامی که قصد بیرون آوردن لنز از چشم را هم فرد دارد باید مواظب باشد تا لنز پاره نشود.

این لنزها گزینه خوبی برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم نیستند، اما میزان نفوذ پذیری اکسیژن در آنها نسبتا بالا بوده و به همین دلیل برای بلند مدت از آنها استفاده میشود. این لنزها به دو دسته لنز رنگی و لنز طبی تقسیمبندی میشوند که در چند سال اخیر لنز طبی رنگی هم به آنها اضافه شده است.نسل اولیه لنزهای تماسی برای استفاده در چند ساعت طراحی شده بودند و به دلیل عدم اکسیژن رسانی یا حتی عدم آب رسانی مناسب به سطح چشم چندان مورد تایید پزشکان نبودند. در برخی موارد، محلولهایی که حاوی نگهدارنده هستند، باعث حساسیت و آلرژی در فرد میشوند. این تکنولوژی برای کسانی که آلرژی دارند بهترین خبر ممکن است. دچار مشکلاتی می شود به عنوان مثال:وقتی شخصی از لنز همیشه و برای زمان زیادی استفاده کند به قرینه اکسیژن رسانی انجام نمی شود که این ضربه به قرینه به هیچ عنوان قابل جبران نیست و لنز می توانند برای فرد مضر باشد.بیماری های چشمی و آلرژی به عنوان یک جسم خارجی در چشم ایجاد کند. در حقیقت، سیستم ایمنی چشم اجازه ورود مواد خارجی را نمیدهد و به همین دلیل بیشتر مواد دارویی دفع میشود.

لنز های دائمی:لنز دائمی از جدید ترین تکنولوژی روز برخوردار هستند در ساختشان از هیدروژل سیلیکون استفاده شده است که در همه ی لنز ها از این ماده استفاده نشده است،مزایای این نوع لنز می توان به استفاده در هنگام دوش گرفتن و خواب اشاره کرد از لنز های دائمی به عنوان لنز های قابل تنفس هم می کنند به دلیل اینکه هایدروژل سیلیکون که در ساخت آنها به کار رفته باعث می شود هوا و اکسیژن رسانی به چشم زیادتر شود افرادی که خواهان لنز هایی هستند که احتیاج به نگهداری ندارند و دوست دارند همیشه از لنز استفاده کنند،لنز های دائمی برایشان مناسب است. بله، لنزهای تماسی چشم دارای سوراخ های ریزی هستند که قابل مشاهده نیستند،هنگامی که لنز شما در تماس مستقیم با هوای آلوده و گرد و غبار و ذرات ریز موجود در هوا قرار می گیرد این سوراخ ها بسته شده و مانع از رسیدن اکسیژن به چشم شما می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید