ویژگیهای یک لنز طبی خوب! – خبرآنلاین

چرا که برخی از شرکتهای ایرانی با شرکتهای چینی یا درجه دو و سه کرهای برای خرید لنز طبی سالانه قرارداد میبندد و این قراردادها معمولا به گونهای هستند که لنز طبی سالانه هم قیمت با لنز فصلی خواهد شد. کمک به اصلاح عارضه های بینایی نظیر آستیگماتیسم، قیمت مناسب و سهولت در نگهداری، از ویژگی های بارز این نوع لنز محسوب می شود. ریشه این مشکلات در استفاده نامناسب از لنز ها می باشد. وقتی چشمها ضعیف میشوند، برای درمان مشکلات بینایی مانند آستیگماتیسیم، دور بینی و نزدیک بینی، اغلب افراد از قدیمیترین روش یعنی از عینک طبی استفاده میکنند. شاید با گذاشتن لنز نیز بعضی از مشکلات به وجود بیایند اما مانند عمل همیشگی نیستند و بعد از مدت کوتاهی از بین میروند. لنز توریک بی رنگ هستند و در ایران لنز توریک رنگی وجود ندارد و کسانی که لنز رنگی می خواهند و چشمانشان آستیگمات دارد در صورتی که نمره چشم او پایین باشد و آستیگمات کمی داشته باشد بایستی نمره آستیگمات وی را تبدیل کرد تا از لنز طبی رنگی استفاده کند. با استفاده از این لنز نه تنها می توان عیوب انکساری چشم را بر طرف نمود، بلکه به تغییر رنگ چشم هم می توان پرداخت.

باید دانست که این لنزهای نا مرغوب در کل برای کسی که استفاده دائم دارد بیش از سه یا چهار ماه مناسب نخواهد بود. کسانی که از عینک استفاده می کنند و یا دوست دارند با تغییر رنگ چشمشان در ظاهرشان تغییری ایجاد کنند و زیباتر شوند، می توانند از این محصول استفاده کنند. اما جدا از این که این روش برای نگهداری هر کدام از این ها وجود دارد ولی یک سری روش های کلی نیز در رابطه با نگهداری لنز طبی وجود دارد که در اینجا به این مطلب خواهیم پرداخت. این نوع لنزها برای افرادی که تا به حال از لنز استفاده نکرده اند و می خواهند ببیند می توانند از لنز استفاده نمایند یا خیر مناسب است و در صورتی که مشکلی با لنز نداشتند می توانند لنزهای سالانه استفاده نمایند. ایر اپتیکس همچنین انواع مختلفی از لنزهای طبی را ارائه می دهد، با این حال محبوب ترین آنها ایر اپتیکس آکوا است. در حال حاضر افراد زیادی مصرف کننده لنز طبی در کل جهان هستند در حالی که نحوه استفاده از لنز طبی همچنین عیب ها و مزیت های طریقه و نحوه ی کاربرد لنز را نمی دانند.پیشنهاد ما به شما این است که با پزشک متخصص درباره انتخاب کردن لنزی که مناسب شماست مشورت کنید.فردی که به ضعیف شدن چشمانش مبتلا شده برای اینکه بتوانند ببیند از بین 3 راه و روش حق انتخاب دارد که این روش ها شامل:عینک،جراحی و لنز طبی می باشند.

لنزهای رنگی ممکن است از دید خیلیها فقط وسیله زیبایی یا آرایش باشد اما باید توجه داشت که آن هم وسیلهای طبی است و باید حتما نکات مرتبط با استفاده از این لنزها را رعایت کرد تا به مشکل بر نخورده یا عفونت چشم ایجاد نشود. هزینه جراحی لیزیک بیشتر است یا لنز های طبی؟ افرادی که عینک طبی دارند و برخی اوقات تمایلی به استفاده از عینک ندارند یا از استفاده عینک خود خسته شدهاند، از لنز طبی رنگی استفاده میکنند. اما باید دانست که استفاده طولانی از لنز برای چشم آسیبهای بسیاری از جمله حساسیت، خشکی چشم، احساس خستگی، عفونت و تورم پلک یا چشم را خواهد داشت. این لنزها علاوه بر این که جایگزین مناسبی برای عینک خواهند بود، رنگ ویژهای هم دارد. لنزهای فصلی به طور کلی برای استفاده روزانه طراحی شده اند و هر شب باید آنها را با محلول لنز تمیز کرده و در جالنزی بدرستی نگهداری کنید تا آنها را بعد از مدت 3 ماه با جفت جدید جایگزین شوند. 6. برخی مطالعات نشان می دهند که تمیز کردن لنز های طبی با استفاده از دستمال های تمیز، تاثیر زیادی در حفظ پاکیزگی لنز های طبی خواهد داشت ؛ برای اطمینان پیدا کردن از این موضوع با پزشک خود مشورت کنید .

بعد از هر چهار ماهی فضایی که لنز ها را در آن نگه می دارید تعویض کنید و در تمیز نگه داشتن فضای لنز دقت کنید! افرادی که در بعضی مواقع اشکال و اضلاع را درهم و نا منظم می بینند. بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان تولید و فروش لنزهای سالانه را متوقف کردهاند چرا که تولید آنها بسیار زمانبر است و هزینه زیادی را بر تولیدکننده تحمیل میکند. چرا که اکسیژن رسانی باعث راحتی بسیار زیاد چشم خواهد شد و همین مسئله باعث می شود تا خستگی و حساسیت چشم کمتر شود. این به این معناست که می توانند با توجه به نیاز فرد صاف تر و نازک تر باشند. اما نکته قابلتأمل این است که شما باید تمام متعلقات لنز را با هدف ارزیابی اصالت محصول بررسی کنید. 5. درنهایت، لنز را درون محفظه نگهدارنده محلول شستشوی تازه قرار دهید. لنزهای سالیانه طبی رنگی هم از این قاعده مستثنی نیستند و به دلایل خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. به عبارت دیگر لنزهای چشمی هم تاریخ انقضا دارند و جهت استفاده ایمن باید در محدوده زمانی مشخص شده مورد استفاده قرار بگیرند. خوبی دیگر این لنزها این است که اغلب میتوان آنها در هنگام خواب هم استفاده کرد. با استفاده از این عدسی ها ممکن است که دیگر به عینک آفتابی نیاز نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید