چه لنزی برای شما مناسبه؟

علاوه بر این با استفاده از سیستم نوبتدهی آنلاین میتوانید وقت ویزِیت رزرو کنید، یا اینکه از مشاوره آنلاین و تلفنی استفاده کنید. با استفاده از این محصولات می توانید لنز های خود را تمیز کرده ، شستشو داده و ضدعفونی کنید . برخی از این عوامل عبارتاند از: استفاده از لنز چشم نامناسب بزرگتر یا کوچکتر از مردمک چشم، حساسیت به محلول شوینده لنز، شستشو و نگهداری نامناسب، استفاده از لنزهای تماسی نامناسب، استفاده بیش از حد از لنزهای طبی و رنگی. محصولات چشم و یا قطره چشم برای دارندگان لنزهای طبی مخاطره آمیز نیستند. خیر : برای کراتوکونوس یا همان قوز قرنیه ، تنها راه حل غیر جراحی بهره گرفتن از لنز سخت است . در حقیقت این لنزها که از پلیمرهای نفوذپذیر به اکسیژن ساخته شدهاند، در اواخر دههی ۱۹۷۰ و در طول دهههای ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ طراحی شدند و توانستند نقص بزرگ لنزهای سخت قبلی را که محدودیت انتقال اکسیژن به چشم بود، اصلاح کنند. لنزهای رنگی اصولا برای زیبایی استفاده می شود، ولی بعضی از آنها علاوه بر زیبایی دارای خواص درمانی عیوب چشم را نیز دارا می باشد. بعضی از افراد به دلیل اینکه این لنزها را میتوان به مدت طولانی استفاده کرد، در نگهداری و مراقبت آنها کوتاهی میکنند.

این لنز ها برحلاف لنز های دیگر مقاوم و برای مدت زمان زیادی میتوان از آن ها استفاده کرد. از برخی از آنها میتوان برای مدت طولانی استفاده کرد. لنز طولانی مدت سالانه: این لنزها را میتوانید برای مدت یک سال استفاده کنید. دقت کنید که مواد شوینده بر روی دستهای شما باقی نماند، چون مواد شیمیایی روی لنز باعث خشک شدن و در نهایت باعث خرابی لنز می شود. میتوانید بار اولی که لنز را استفاده میکنید، لنز چپ را در سمت چپ جالنزی و لنز راست را در قسمت راست ظرف قرار دهید تا خیالتان راحت شود (جای لنزها روی ظرف با حرف L و R مشخص شده است). هربار هم که لنز را از چشمتان درمیآورید، بلافاصله آن را در قسمت مربوطه قرار دهید تا مشکلی پیش نیاید. گاهی دلیل سوزش چشم میتواند این باشد که بلافاصله بعد از باز کردن بسته لنز، آن را داخل چشم میگذارید.

عوامل مختلفی میتوانند باعث شوند که بلافاصله پس از گذاشتن لنز احساس سوزش چشم کنید. درست است که برخی لنزها چشم راست و چپ ندارند، اما متخصصان توصیه میکنند اگر لنزی را برای بار اول در چشم راست گذاشتهاید تا آخرین روز استفاده همچنان برای چشم راست از آن استفاده کنید. در بیشتر موارد، لنزهای چشم راست و چپ فرقی با هم ندارند، مگر در موارد لنزهای طبی شمارهدار که تفاوت نمره بین دو چشم باعث میشود لنز چشم چپ و راست با هم متفاوت باشند. لنزهای آرایشی بدون نمره قیمت کمتری نسبت به انواع طبی فصلی و سالانه یا لنز طبی-رنگی دارند. لنزهای فصلی را میتوانید از حدود ۱۵۰ هزار تومان تهیه کنید و برای لنزهای سالانه مبلغ حداقلی ۳۰۰ هزار تومان را در نظر بگیرید. استفاده از لنزهای رنگی به این صورت نیست و شما حداکثر تا ۴ ساعت متوالی می توانید از آنها استفاده کنید. مگر اینکه به صورت سفارشی از خارج از کشور وارد کنند. جابه جایی این لنز ها به صورت عمودی می باشد و بخش زیرین لنز طبی توریک ضحامت بیشتری دارد و سنگین تر است تا از چرخش در چشم جلوگیری کند. اما لنزهای طبی رنگی نیز در بازار موجود است که در صورت تمایل میتوانید از آنها استفاده کنید.

قبل از انجام آرایش صورت مناسب است که لنزها در چشم قرار گرفته تا از آلوده شدن آن جلوگیری شود. به وضوح مشخص است که جایگزین کردن روزانه لنزهای شما چشم های شما را سالم تر و شادتر نگه می دارد، به همین دلیل لنزهای یکبار مصرف روزانه بسیار محبوب هستند، اما قبل از اینکه آنها را انتخاب کنید، عوامل بسیار دیگری هم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. توجه داشته باشید قبل از باز کردن لنز از سلامت فیزیکی آن مطمئن شوید ! در صورتیکه بهتر است پس از باز کردن پلمپ بسته لنز، بلافاصله لنز را داخل چشم قرار ندهید. لنز طبی بهتر است یا جراحی؟ منظور از خشکی چشم یعنی اینکه میزان اشک چشم تولیدشده کافی نیست یا رطوبت سطحی چشم کاهش مییابد. اما منظور از فصلی بودن لنز این است که عمر آنها بیشتر از ۹۰ روز نیست و بعد از ۹۰ روز باید دور انداخته شوند. نکته قابل توجه این است که لنزهای چشمی را فارغ از دستهبندی بر اساس نوع (روزانه، فصلی و غیره)، باید با در نظر گرفتن به تاریخ انقضا خریداری نمود.

دیدگاهتان را بنویسید