18 مورد از صدمات جدی و جبران ناپذیر لنزهای چشمی – حقوق نیوز

لنزهای طبی رنگی در انواع لنز روزانه، لنز فصلی و لنز سالانه تولید می شوند. به طور کلی لنزهای طبی به دو دسته لنزهای طبی نرم و لنزهای طبی سخت و لنزهای طبی بدون رنگ و لنزهای طبی رنگی تقسیم بندی میشوند. لنز تماسی نرم را بر اساس انحنای قرینه و سازگاری بودن با چشم می توان انتخاب کرد.این نوع لنز سازگاری زیادی با شرایط گوناگون دارد که این از مهم ترین ویژگی های تماسی نرم است.همچنین از این لنز برای مدت زمان زیادی استفاده کنیم به دلیل نفوذ پذیرش در مقابل هوا. مسلما با توجه به برندی که برای خرید لنز انتخاب میکنید، نیاز به پرداخت هزینه متفاوت خواهید بود. لنز طبی ترکیبی: این لنزها از یک مرکز سخت تشکیل شدهاند که با یک دامنهی هیدروژل یا سیلیکونی هیروژل احاطه شده است. برای جلوگیری از بروز این عوارض، همیشه قبل از گذاشتن و یا برداشتن لنز چشم دست هایتان را به خوبی بشویید.

وقتی میخواهید لنز را درون چشم بگذارید یا آن را خارج کنید، بهتر است یک حوله تمیز زیر دستتان قرار دهید تا اگر لنز اتفاقی از دستتان افتاد، بتوانید بهراحتی بعد از شستشو دوباره از آن استفاده کنید. برای سالم ماندن لنز چشم، ناخنتان را کوتاه نگه دارید تا روی لنز خراشی نیفتد یا لبپر نشود. در مواقعی مثل مسافرت که قصد دارید بارتان را سبکتر کنید، محلول ضدعفونی را از ظرف اصلی خود به ظرف کوچکتر منتقل نکنید. ظرف لنزهای طبی را باید در معرض هوای تمیز قرار داد و روزانه با آب استریل تمیز و گرم شستشو داد. افراد مبتلا به آستیگمات هم میتوانند از لنز استفاده کنند، ولی باید باتوجه به شماره چشم خود، با متخصص چشم مشورت کنند. اما گروه دیگر لنزهای طبی علاوه بر اینکه جنبه درمانی ، جنبه زیبایی هم داشته و در رنگ های بسیار زیاد در بازار وجود دارند که افراد می توانند بر اساس ویژگی های ظاهری خود رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنند. برای درمان این وضعیت باید یک عدسی با نفوذپذیری اکسیژن بالاتر را انتخاب کنید، زمان استفاده از لنزهای داخل چشمی را کاهش داده و از باکیفیت بودن لنز چشمی اطمینان حاصل کنید. هرکسی میتواند بسته به نوع استفادهای که از لنز دارد، شرایط آبوهوایی و چشمی خود بهترین مارک لنز موجود در بازار را انتخاب کند.

در این شرایط انتقال آلودگیهای موجود در دست هنگام برداشتن، تعویض یا تمیزکردن لنزها باعث عفونت چشمی نمیشوند. هربار پیش از مصرف دوباره لنزها، باید آنها را ضدعفونی و تمیز کنید تا جرمهای بیماریزا و پروتئین، چربی و کلسیم موجود در اشک چشم که روی سطح لنز جمع شده پاک شوند. 5- در نگهداری لنز به طور روزانه دقت کنید و موارد دیگر. جنس لنزهای روزانه از سیلیکون هیدروژن می باشد و بسیار سبک و اکسیژن رسان هستند. رسیدن اکسیژن کافی به چشم برای سلامت چشم و بینایی مناسب بسیار حیاتی است. بهتر است همیشه زیر ناخنهایتان را با مسواک تمیز کنید تا آلودگیهای جمعشده زیر ناخن از طریق لنز به چشم منتقل نشوند. همچنین میتوانید با انگشتتان کمی روی لبه پلاک بالایی یا پایینی فشار بدهید و لنز جابجا شده را حرکت دهید. برای خشک کردن دستهایتان از پارچه، دستمال یا حوله بدون پرز استفاده کنید. حتی نوجوانان هم در صورت داشتن آگاهی کامل، می تونن بدون مشکل از لنزهای تماسی استفاده کنن اما حتما باید با نظارت یه بزرگ تر که آگاهی داره، این کار رو انجام بدن.

اکثر اوقات دید فرد با لنز در مقایسه با عینک بیشتر میشود. چگونه لنز را درون چشم قرار دهیم یا بیرون آوریم؟ لنزهای روزانه یا یکبار مصرف: بعد از یک روز استفاده. لنزهای تعویضی و قابل استفاده مکرر: ماهانه یا یک فصل. در صورتی که بهخاطر استفاده از لنز دچار التهاب، قرمزی چشم، ریزش اشک شدید، خشکی چشم یا تاری دید شدید، بلافاصله لنز را بردارید و با چشم پزشک تماس بگیرید. اکنون میخواهیم نحوه استفاده از لنز چشم طبی یا آرایشی یعنی نحوه قرار دادن لنز در چشم را به شما آموزش دهیم. البته اگر تمام موارد بهداشتی رعایت گردد لنز ها گزینه مناسبی برای رفع ضعف جشم می باشند. اگر چشم شما دچار التهاب شده از لنز استفاده نکنید و صبر کنید تا مشکل چشم شما برطرف گردد. چطور لنز را از روی چشم برداریم؟ به تاریخ انقضای روی بستهبندی لنزها توجه کنید. مانند هر گونه عمل جراحی، این لنزها هم ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشند ولی خوشبختانه عوارض آنها نادر و در اکثر موارد قابل درمان هستند. اگر اولین بار است که از لنز استفاده می کنید، ابتدا از ۲ ساعت شروع کنید. لنز چشم توریک ICL ضمن آنکه با لنز های تماسی وجه اشتراک دارند دارای تفاوت هایی نیز می باشد که از مهمترین آن ها می توان به نحوه قرار دادن آن در چشم اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید