خریدی مطمئن با بهترین قیمت از تمامی برندهای معتبر

نسل جدیدی از لنزهای طبی به شمار می آیند که مواد به کار رفته در ساخت انها، ضمن راحتی و آبرسانی مناسب لنز، موجب اکسیژن رسانی بالا و انعطاف پذیری مناسب لنز می شود. از جمله ی این ویژگی ها میتوانیم به نوع لنز، سخت یا نرم بودن آن ، میزان اسیژن رسانی، قطرو ضخامت و … در نتیجه باید از محلول لنز پاک کننده مخصوص لنز به یکی از دستان بریزید و لنز را به ارامی با انگشت سبابهی خود بمالید. یکی از مواردی که باعث حفاظت از لنز می شود استفاده از محلول مناسب می باشد. تا حد امکان از محلول های سایز کوچک و مطابق با نیازتان استفاده کنید. زیرا نمیتوانید آن ها را گم کنید. جالب است بدانید که تمامی محلول های شستشوی لنز در همه سایزها بین یک ماه تا سه ماه بعد از باز شدن درب آن قابل استفاده می باشند. پاسخ : ایشان هنگام باز کردن و در آوردن لنز از بسته بندی یک لنز رو پشت و رو کرده اند و در واقع هم دید ایشان بهم خورده است و هم رنگ لنز تعقیر کرده است پس می بایست لنز را به حالت صحیح برگردانند ! تاریخ اکسپایر یک تاریخ 4 ساله است و تا زمانی که شما پلمپ لنز را باز نکنید قابل استفاده است.

این نوع لنز طبی، لنز های ماهانه هستند و بعد از گذشت یک ماه باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کرد این نوع لنز ها مانند لنز های هفتگی نیاز به مراقبت دارند. بنابراین این اکسیژن رسانی وابسته به اشک میان قرنیه و لنز است. این نوع از لنزها نیازی به محلول لنز ندارند اما در صورتی که چشم شما خشک می باشد می توان از چند قطره اشک مصنوعی و یا از مرطوب ساز برای ایجاد نم در چشم استفاده کرد. احتمالا نیاز به توضیح نیست که از این لنزها تنها به مدت یک ماه می توانید استفاده کنید. این لنزها را می توانید برای مدت ۳ماه استفاده کنید (البته اگر استفاده سبکی داشته باشید) ولی در صورتی که از آن به طور روزانه و به مدت ۱۶ ساعت از آن استفاده می کنید پس از یک ماه یک جفت لنز دیگر را جایگزین آن نمایید. ولی امروزه محلولهای چندمنظوره در اختیار مصرفکنندگان قرار گرفته است که برای لنزهای نرم مناسبتر هستند. به دلیل جنس نرم و نازکی که دارد به راحتی در درون چشم قرار می گیرد و در حد فاصل بین عدسی و عنبیه جا سازی می شود. لنزهای طبی نرم به چند دسته تقسیم می شوند.

همچنین این لنز ها دارای آزادی بیشتری می باشند و با توجه به نیاز و مشخصات موجود می تواند به چند دسته تقسیم شوند که در زیر به شرح هر کدام از این ها خواهیم پرداخت. افرادی که به دنبال استفاده از لنز تماسی طبی می باشند چند دسته هستند. افرادی که به طور مداوم لنز بر چشم دارند. آستیگماتیسم بر اثر فشار پلک یا فشار و ضربات خارجی بر قرنیه ایجاد می شود. در صورت بیشتر بودن آستیگماتیسم از نمره 2 بهتر است که از لنز طبی سخت یا سافت توریک استفاده شود، برای چشم هایی که قوز قرنیه دارند نیز می توان از لنز سخت نفوذپذیر استفاده کرد. شیوه عملکرد لنز توریک ICL شبیه به عملکرد عینک و لنز طبی تماسی است و باعث می شود تا نوری که وارد قرنیه می شود در پشت چشم بر روی شبکیه، کانونی و متمرکز شود. و پس از یک ماه ، لنز دیگری جایگزین آن ها می شود در نتیجه برای افرادی که به بهداشت لنز اهمیت زیادی می دهند و به لنز سالانه آلرژی دارند مناسب می باشد. تنها گزینه جایگزین در آن زمان، لنزهای تماسی سخت ساخته شده از پلاستیک PMMA بود (که در ادامه گفتهایم).

به وضوح مشخص است که جایگزین کردن روزانه لنزهای شما چشم های شما را سالم تر و شادتر نگه می دارد، به همین دلیل لنزهای یکبار مصرف روزانه بسیار محبوب هستند، اما قبل از اینکه آنها را انتخاب کنید، عوامل بسیار دیگری هم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. هنگامی که تصمیم می گیرید که از لنز طبی استفاده کنید، چندین گزینه و ویژگی برای انتخاب وجود دارد. اگر شما در حال حاضر از لنز طبی استفاده می کنید، احتمالا مارک لنز محبوب خود را پیدا کرده اید. در حال حاضر به آستیگماتیسم چشم نوعی از عیوب انکساری چشم می گویند. ممکن است که این حساسیت ها به دلیل استفاده ار محلول های شوینده باشد که در این صورت باید محلول شوینده مخصوص چشم های حساس را تهیه کنید. افرادی که نمی توانند به صورت دائمی از لنز استفاده نمایند و به لنز حساسیت دارند که با استفاده از این لنزها در مدت زمان کمتر، احتمال آلوده شدن لنز درمحیط خارجی کاهش می یابد. بیشتر افراد با استفاده از لنز طبی حس بهتری نسبت به زیبایی خود دارند. اما همچنان افراد زیادی هستند که از لنزهای طبی سخت استفاده می کنند و با آن ها احساس راحتی بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید